1. 1.
  burak eldem'in batı varyasyonu. kendisi için astro-arkeoloji kompedanı demek daha doğru olur.
  vaktiyle, bazı bilim çevreleri (sanırım erich von danikengibi biri sandılar kendisini) zecharia sitchin için "sen şöylesin böylesin" demişlerdir. bunun üzerine zecharia sitchin, kendine laf sokmaya çalışan bilim kürsülerine yine bilimsel bir dil ve kanıtlar ile ayarın kralını vermiştir.

  http://www.yenisayfa.com/...d_aut.asp?fr_recSID=dsnnC
  1 ... kerameti kendinden menkul
 2. 1.
  12.gezegen' i tavsiye edeceğim yazardır.
  ... 34prometheus
 3. 2.
  Tanrı Enki'nin Kayıp Kitabı'nın yazarıdır. okuyunca bambaşka bir dünya görüşüne geçiş yapabilirsiniz. http://doganozcan.blogspo...ve-tanr-enkinin-kayp.html
  ... doganozcan
 4. 3.
  Kesinlikle okunması gereken bir kitap. tarihi alt üst edip her şeyi değiştiriyor.
  ... tekbabatek
 5. 4.
  (d. 11 Temuz 1920, Bakü, Azerbaycan - ö. 9 Ekim 2010, New York) on kitaplık "Dünya Tarihçesi" adlı kitap serisiyle tanınmış, Yahudi asıllı bilimadamı, sümerologdur. Çivi yazısı dışında hiç bilinmeyen "ölü diller" konusunda da çalışmaları vardır.

  https://tr.wikipedia.org/wiki/Zecharia_Sitchin
  ... hasmet ibriktaroglu
 6. 6.
  azerbaycan doğumlu adam. duyunca çok şaşırmış bir çakallık sezmiştim ki hemen fark ettim. oxford'un etcsl hizmeti o dönem sadece akademik olarak açıkken bu adam erişiyor. ancak örneğin bir sümer tabletleri'nin tablet parçası kırıksa kendi yorumunu katabiliyor.

  fakat daha sonra oxford ve diğer araştırmacılar bunu engellemek için etcsl hizmetini halka açtılar. bir sümerolog olduğu tartışmalı fakat kendi ekleme çıkarmaları olduğunu da kimse iddia edemez.

  örneğin yüzde yüz iddiaya girerim ki sümer tabletleri'nde asla anunnakiler diye bir ifade bulamazsınız. tek bulacağınız anunna olacaktır. o da şöyle oluyor:

  an = tanrı enki = bilgelik iken anun ea bilge tanrı sonucu çıkabilir.
  1 ... rootz