bugün

tüm tercihlerimi şehiriçi yazdığım için ilgilenmediğim sorunsal.
en fazla 3 kişi olması kaydı ile güzel bir ev bu sorunsalı çözer.
ilk başta yurda gidilip, daha sonra eve çıkılması gereken bir olaydır. zira yurtta arkadaş çevreniz gelişir. ilerde ev arkadaşı sıkıntısı çekmezsiniz.
en iyisi baba evi.
girilen entrylerin genel görüşü ilk sene yurt diğer seneler ev olmuştur.
kesinlikle ev. hatta imkan varsa tek başına çıkılmalı.
ilk yıl yurtta kalıp çevre edinmek ortama alışmak sonraki dönemlerde eve çıkmak daha mantıklı geliyor. Evet evet bunu yapacağım.
ilk sene kesinlikle yurt. ortamı tanımak ve farklı çevrelerden insanlarla tanışmak için idealdir. ufak tefek tatsızlıklar dışında sağlam arkadaşlar da edinebilirsiniz. farklı üniversitelerden, bölümlerden.. güncel olaylardan daha kolay ve anında haberiniz olabilir. birden bire bütçenizi de sarsmaz. ikinci senenizi bilmem ama mutlaka bir sene yurtta kalın derim.
ailenin gelir durumuyla birebir olarak bağlantılı bir sorunsaldır. geliri az olan ailelerde yurt, geliri yüksek olan ailelerde ise ev kaçınılmazdır.
ilk sene yurtta kalınıp ortam tanınır, çevre edinilir. ikinci sene imkanlar ve istekler doğrultusunda eve çıkılabilir. böylece sorunsal olmaktan çıkar.
dota'daki hangi hero iyidir paradox'uyla aynıdır, kimine göre yurt kimine göre evdir.
Yurt ortamı evde, ev rahatlığı yurtta yoktur.
bu yaşınıza kadar sorumluluk almamışsanız, üşengeçseniz falan direkt "yurtta kalın." önerisi getirilebilecek sorunsaldır. yoksa evin derdi bitmez agalar. sonuçta her gün kız atmıyorsunuz di mi eve? ayda bir atsanız diyelim, otelin geceliği 50-60 lira falan.
yurt.

aga yurdun gecesi gündüzü yok devamlı gırdır. 24 saat batak oynayabileceğin adam bulabilirsin mesela.
ilk sene kesinlikle yurt tercih edilmesi gereklidir. yurdun tadı farklıdır. kocaman adamlar saklambaç oynar ama onun tadı da bir ayrı olur. ilk gece geç giriş anında ki heyecan çok iyidir, güvenlik ne diyecek olayları falan, güvenlikten yenilen uyarılar vb. bazen ortam çok fena olur, sohbet öyle güzeldir ki bir bakmışın sabah olmuştur, arkadaş edinebilme olasılığı - ilk sene için özellikle- çok daha fazladır eve göre ama evde aynı muhabbetlere bira eklenir birde koltuk rahatlığı vardır. evde ki senin bulaşığın bile bir hoştur kısaca ikisinin de tadı, zorluğu vs vs farklıdır ama aynı kapıya çıkar bir nevi. en iyisi 1. sene yurtta kalmaktır 2. sene veya daha sonrasında eve çıkmaktır.
Asosyal ve cevre edinme konusunda sikinti yasiyorsaniz yurdu, ama girisken ve sosyal biriysrniz evi tercih etmelisiniz.
rahatlık hayatımdaki en önemli şey diyorsanız yurt
özgürlük hayatımdaki en önemli şey diyorsanız ev
Ben eve çıkcam. arkadaşların evi var.
eger manita yapcam takilcam diyosan ev yok efendim ben kafa rahatligima bakarim hic bir zikle ugrasmak istemuyorum dersen yurt. ev biraz dertli oluyo. ya da en iyisi ogrenci apartlari.
Öğrencilerin her iki durumdada rahat edebileceği mekanlardır. Eve kız atma imkanınız çok basittir fakat, yurttaki hoş sohbeti eğlenceyi başka hiçbir yerde bulamazsınız.
klasik cevap ilk sene yurda gidin sonra arkadaş bulup eve çıkındır ama bence direkt eve çıkın imkanınız varsa. ev kraldır.
1. sene yurtla başlayan 2.sene apartla devam eden ve 3.sene ev ile sonuçlanan süreçtir.
önce yurda gidilir, bir kaç ay ortam yapılır. o sırada ev arkadaşları seçilip eve çıkılır.
makbul olanı budur.
Beni de ikilemde bırakan sorunsaldır.
Genelde bu soruya ilk sene yurt sonra ev şeklinde cevap verilir.
Karma yurtsa yurt. Yok değilse ev.

Çıtırsız hayat bayat tabisi.
ilk sene yurda çıkılıp hep ailenin gönlü yapılmalı hem ortam görülmeli çevre tanınmalıdır. 2. sene ve diğer seneler için ev arkadaşı aranır hem. yurtta veya sınıfta iyi anlaşılan arkadaş olursa 2. sene eve çıkılır.

şahsen benim gibi birine ancak yalnızlık yarar. başkası düşünülemez. yalnız çıktım lo ben.