bugün

yurdum solcusunun yerlileşmesi ve millileşmesi için büyük ekmek fırınları yapılmalıdır--kaç fırın ekmek yiyeceklerini hesaplamak kolay değildir.
görsel
görsel
görsel
görsel
Sosyalizmin gerçek vatanı Almanya'dakilerden farklı olarak Rus emperyalizmine çanak tutar.

Rus faşistlerinin yaptığı işgalleri haklı göstermek sevdasındadır.

35 askerini tek Bombayla katleden, PKK'yı kurup büyüten Ruslara laf edemez.
Kısacası Rus emperyalizminin kuklasıdırlar.
Banka soyana, konsolos öldürene, savcı öldürene, karısının kafasına dışkı fırlatana sempati ile bakar.
sosyalizmin kağıt üzerindeki tanımıyla yaptığı icratlar farklı olunca bide bizim insanımızda kitap okumamada direnince: türklere yaptığı eziyetleri yapan adamların resimlerini duvarlarına asar, profil resmi yaparlar. Tarihinden bihaber yurdum insanı gençlik popileritisine kurban gidiyor maalesef...
en baba sosyalistler kapitalizme sürüklenmişken fikirlerinden ödün vermeyen bireylerdir, takdire şayandır. muhtemelen kısacık hayatlarında sosyalizmin bitişini izleyerek ölüp gideceklerdir.
önüne gelene faşit der.

+ kızım yine odanı toplamamışsın her taraf dağınık bu ne böyle!

cevap: foşistttt!
çağın ilerisini gören kişilerdir, yurdumuzda muhafazakar partinin iktidar olmasıyla tecavüz ve taciz olaylarını tavan yapmasıda ayrı bir olaydır , dinin siyasete alet edilmesi ve ardından çıkan koyun sürülerinin artması doğaldır. yani bu bağlamda eleştiri değilde karalama yapanlar kendi ayıplarını örtmeye çalışan kişilerdir. ki buda nedenli siyasi bilgiye sahip olunduğunun göstergesidir.
türkiyede gerçek sosyalist çok az..digerleri artistlik ve rant peşinde...
seksen darbesi olmasaydı şuan bambaşka bir yerde olabilecek bir kesimdi belki de.
abaza oluyorlar.

kendimden biliyorum amk. kamyoncu olmasaydım iyiydi.
(bkz: hayatın acı gerçekleri)
stalin lenin hakkında pek bi bok bilmeyip atıp tutandır . ya da subjectif şeyler bilen . bilemedim şimdi .
sabah darbeci, ikindide liberal, yatsıda kemalist oluyorsun, yastığa başını sosyalist olarak koyuyorsun. bu nasıl iştir anlamadık ey demokrat!
yurdum sosyalisti; halk adına lakin halk aleyhine ama gene de halk için, kendini tüketmeyip evinde sakince otururup çay,çorba içerek futbol maçlarıyla dertlenip,sevinerek çok sevdiği halkına daha fazla faydalı olabilir diyedir tespitlerin paylaşılması. bu kimi yurdum sosyalistine ezber bozumu olarak yansıyıp kendini modern robin hood,gariban babası bir tip zorro sanmasından ötürü travmatik etki yaratabilir.
yapilan muhtesem bilimsel tespitlerin ardi arkasi kesilmediginden dolayi, hala yerin dibine girmekte olan insan tipi.

ne kadar aptal adamlar bunlar ya, butun teorisyenler uludag sozlukte toplanmis, bi goz atsalar ya. gundemimizi daha fazla mesgul etmezler boylece.
size buyuk ihtimalle "benim yurdum dunya"diye cikisacak sosyalisttir.
anti emperyalizm teranesini anti amerikancılık şeklinde lanse eden, emperyalist avrupa'nın, çin'in, sovyet rusya'nın da aynı bokun mavisi olduğunu bilip de bilmemezlikten gelen,

bu ülkede hiçbir zaman materyalist bir sosyalizm ve komünizmin kurulamayacağını, şayet kurulsayı da dağılmadan önceki sovyet nüfuzundan bağımsız ilerlemeyeceğini, dolayısıyla sovyet işgaline zemin hazırlayacağını bilmeyen, bu bağlamda halkın gözündeki moskof gavuru imajını değiştiremeyecek olan,

karl marx'ın "ben marksist değilim" sözünden bihaber olan zira marksizmin aslında insanlığı birbirine düşüren kör bir materyalizm olduğunu idrak edemeyen,

geçmişinden geleceğine nasıl bir kültür ve irfan mirası kaldığından habersiz ve duyarsız olan,

kendi dışındaki bütün görüşleri şiddetle reddeden, yaftalayan, kendi görüşlerine yakın görüşleri zararlı görüşler dahi olsa destekleyen,

devrimden ziyade tekamül gerekliliğini reddeden,

fakat bütün bunlara rağmen, kapitalizmin gerçek yüzünü bilen, bu uğurda mücadele eden yer yer kaba kuvvet kullanan, kendi ifadeleri ile "yurtsever" insanlardır.

dipnot: bu entry en ufak sarkazm içermemektedir. tanıdığım yurdum sosyalistlerinde görüp de eleştirmek istediğim yönlerdir. elbette istisnaları olabilir.
iyi adamlardir, ancak goruyoruz ki kafalari cok calismamaktadir. odul almasi gereken tespitler yapan arkadaslar bunlari bize gosterdigi su andan itibaren, yurdum sosyalistlerinin gozleri acilacaktir diye tahmin ediyorum.
70 ler de sovyetler dahil tüm sosyalist ülkelerin stalin resimlerine yer vermediği sosyalist enternasyonal fuarında; yurdum sosyalistinin kendi standın da dev stalin portreleriyle arz-ı endam etmesinden hareketle zekasında görülen ilerilik günümüzde de tüm hızıyla devam etmektedir. kah beleşçi işçinin beleşi kesildiğinde ağlamasın da, kah tam gün maaşı alıp part time çalışan hekimler hakkını(!) ararken, kah ilaçlara zam isteyen eczacılar hükümete hükmedemeyince yurdum sosyalisti fazla ileri zekaya sahip olduğundan halkı adına durumdan vazife çıkarıp orda zuhur eder. sanılanın aksine haşa demogog değildir gayet zekidir yurdum sosyalisti.