bugün

yurdum sosyalisti

anti emperyalizm teranesini anti amerikancılık şeklinde lanse eden, emperyalist avrupa'nın, çin'in, sovyet rusya'nın da aynı bokun mavisi olduğunu bilip de bilmemezlikten gelen,

bu ülkede hiçbir zaman materyalist bir sosyalizm ve komünizmin kurulamayacağını, şayet kurulsayı da dağılmadan önceki sovyet nüfuzundan bağımsız ilerlemeyeceğini, dolayısıyla sovyet işgaline zemin hazırlayacağını bilmeyen, bu bağlamda halkın gözündeki moskof gavuru imajını değiştiremeyecek olan,

karl marx'ın "ben marksist değilim" sözünden bihaber olan zira marksizmin aslında insanlığı birbirine düşüren kör bir materyalizm olduğunu idrak edemeyen,

geçmişinden geleceğine nasıl bir kültür ve irfan mirası kaldığından habersiz ve duyarsız olan,

kendi dışındaki bütün görüşleri şiddetle reddeden, yaftalayan, kendi görüşlerine yakın görüşleri zararlı görüşler dahi olsa destekleyen,

devrimden ziyade tekamül gerekliliğini reddeden,

fakat bütün bunlara rağmen, kapitalizmin gerçek yüzünü bilen, bu uğurda mücadele eden yer yer kaba kuvvet kullanan, kendi ifadeleri ile "yurtsever" insanlardır.

dipnot: bu entry en ufak sarkazm içermemektedir. tanıdığım yurdum sosyalistlerinde görüp de eleştirmek istediğim yönlerdir. elbette istisnaları olabilir.