bugün

Eglenerek para kazanan insan.

Bu devirde artık sıkılan her insan youtube da video izler oldu. Sokaga çıkmak, insanlarla iletisime geçmek zaten artik eski birer anı. Çünkü yeni nesil sokaga cikmak yerine sokaga cikan insanlari izlemeyi daha cok sever hale geldi. Bu yuzden de youtuberlar aldi basini gitti.

Keske bizde 1 2sene once bi hesap acsaymisiz, simdilerde dolarlarla oynuyor olurduk.
bu kelimeyi de kim buldu merak ediyorum. saçma geliyor, kullanırken tüylerim diken diken oluyor.
hım bir bakalım; youtube üzerinden birçok kitleye ulaşan, kişi veya kişilere verilen isim. gerçi çoğul olunca gülünç bir şekilde ''youtuberlar'' diyenler çıkıyor ama ziyani yok. zaten bu kelime daha ne kadar normal olabilir ki...... ingilizceyi anlamak güç.s
Efendi uslu olsun canımı yesin amk, çıkıyolar kamera karşısına ne dediğini anlamıyoruz

" miribılar ırkıdışlar ben enes btr"
bir arkadasim abone artirmak icin soyle bir taktik yapti. once para kazanmali veya kazanmasiz en ilgi cekici videolari (muzik, seksi vine cart curt) yukledi. abone sayisi yeterli duzeyde artinca butun videolari silip kendi ozgun videolarini yuklemeye basladi. suanlik iyi durumda...

bunlar da yazlari sezon finaline giriyorlar diziler gibi. haftada 2 video yapan kisi simdi ayda 2 video yapiyor.
Olmak isterdim. Ama 115 iq üzeri oldugum icin ve kameraya kafa atmanin sacma oldugunu dusundugum icin basaramadim.
Genel olarak ilkokul çağındaki çocuklara hitap eden ve tuhaf tuhaf hallere giren ama iyi paralar kazanan kişiler. Herkez yapamaz. Ağır derecede geniş olmak gerekir.
1 miyon izleyici olduğunda gümüş,
5 milyon kişi olunca altın,
10 milyonda platin youtube play butonu hediyesi alan kişilerdir.
zeka seviyeniz iyice düşünce, üstelik para hırsınızın da önüne geçemezseniz youtuber olmaya adım atarsanız azıcık kalan beyninizi de bu yollarda kaybedersiniz.
bir youtuber olmak için işe öncelikle tamamen işsiz bir şekilde başlamalısınız:

1. genellikle zırtapoz bir sıfata sahip olup gereksiz bilgiler külliyatı olmalı,
2. bir şeyleri yarım yamalak bir konuşma tarzıyla söylemeli,
3. gülme gülmeme gibi salak ve gereksiz bir challenge yapmalı,
4. kısacası enes batur'undan sayısız malına kadar aynı kafayı yaşamalısınız.

yoıtuber olmak için kısacası mal olmak işsiz olmak gerekmektedir.
Çağımız hastalığı olma yolunda hızla ilerleyen yeni bir meslek. Artık her çocuğun hayali doktor, polis, öğretmen olmak değil youtuber olmak. Neredeyse her çocuğun minecraft kanalı var ve günlerinin çoğunu derslerine değil bu kanala harcıyorlar. Bu konuda aileler ve m.e.b işbirliği yapıp çözüm bulmalılar. Yoksa şuan pek önemsiz gözüksede ilerleyen vakitler büyük bir soruna dönüşebilir.
para ve popi olma hırsıyla çektikleri bolca gerizekalılık içeren saçma salak videoları youtube'u doldurmuş olan grup. hayır normalde beni ilgilendirmez de ne zaman youtube'a girsem önerilerde bunların videoları sıralanıyor, ayar oluyorum.
paranın a. koyuyor bir çoğu. hitap ettikleri yaş kesimi ise 5-18 yaş arası.. adam oynadığı oyunun videosunu çekiyor 6-7 yaşındaki çocuklarda onları izliyor çok garip lan. yabancı kanallarda örümcek adam kostümü giyip saçma sapan dövüşüyorlar 100 milyon izlenmiş. devir değişti ebeveynler çocuklarla ilgilenmiyor alıyorlar tableti bilgisayarı cep telefonu tutuşturuyorlar ellerine youtube dan böyle şeyler izliyorlar. mesela ekran yüzünüz yoksa utanıyorsunuz özgüven sorununuz falan varsa giyin kostümü sokaklarda saçpa sapan birbirinizi kovalayıp çekin. 100 milyon olmasa da burda da bi 500-600 bin tıklanırsınız amk.
3 saniyede karın eritme egzersizi | videomu beğendiyseniz beğene tıklamayı ve kanalıma abone olmayı unutmayın.
görsel

böyle bir şey.
(bkz: meraba arkadaşlar yutub kanalıma hoş geldiniz)
icerik uretmek yerine icerik calma cirpma meslegidir bu Turkiye'de. Malesef durum boyle.
ABD'deki kanallari bilmeyen kesime + ingilizce bilmeyen kesime super kakaladiklari taklitcilik meslegidir.
Yeri geldigi zaman videolardaki icerik fikrini calmak yetmezmis gibi videolar icindeki "replik"lerine kadar caldiklari, ses tonuna kadar "ayni" yapma cabasi icindeki topluluktur.

Bu bahsettigim topluluk bugunlerde milyon subscribera ulasmis. tebrik etmek icimden gelmiyor. Ne kadar genc olsalar da bunu bir "basari"dan sayamiyorum ben sevgili cocuklar, uzgunum. Emek hirsizligi cok kotu bi sey. Ha cok da umrunuzda sanki; ama birkac arkadasin yazdigi gibi 5-18 yas grubuna hitap etmek de "youtuber"liksa eger, bi sey diyemiyorum.

O yas grubuna hitap edip "para" kazanmaya devam edecek olan nesildir.

Sevgili "ozgun" icerik ureten youtuber'lar zaten bu yazdiklarima alinmayacaklardir. Severek izliyoruz. belki sonrasinda bu baslik altina gercekten ozgun icerik ureten takip ettigim insanlari yazacagim.
"Merhaba arkadaşlar" cümlesi ile video açılışı yaparlar genelde.
kusma isteği oluşturuyorlar.

önerilerde çıkınca kafayı yiyorum.
Taktik veriyorum toplanın;

(bkz: reklam vermek)

Evet. Parayı basıp kanalınızın reklamını yaparsanız 6 ay değil 6 günde 10k-20k abonelere erişebilirsiniz.
(bkz: pewdiepie).

Takip ettiğim tek youtuber, içerik için değil sanırım aşığım.
türkiye'de bu işin tanımı aşağıdaki gibidir:
"evet aykadaşlay bugün de gta'da çakal kasa şahin ile pati çekmeyi gösteyeceğim, kanalıma abone olmayı unutmayın."
Mainstream olduktan sonra boka saran kimliktir.
Çoğunun kamera karşısında şaklabanlık yaparak babamı kandırma çelinc anneme hamileyim deme çelinc olayının ötesine gitmeyen ve bunlara ek ben para için yapmıyorum valla sizleri seviyorum diyen yalan makineleri var.
Jack hiç para kazanmıyor demekki, ya da cry, Ken.

Peki.
ikiye ayrılırlar, emeği ile bilgi araştırıp deneyler yapan youtuberlar. Masa başında oyun oynayan youtuberlar. Masa başında oturanlara emek harcamıyorlar demiyorum tabii bunun editi var, video çekerken oluşan terslikler falan, ders çalışamama gibisinden etkenler var ancak oyun kanalları deney yapan vb. kanallara göre daha çok takip ediliyor ve daha fazla para kazanıyorlar. Ülkemizde fazla tanınmayan ve değeri bilinmeyen bir youtuber var. Oyun kanallarına kıyasla izleyici kitlesi ve yorumları çok daha iyi ve bence bunu yakalamak gerçek bir youtuber olmak demektir. Kendisi Barış Özcandır. Bence youtubea gidip bir bakın videolarına. Ayrıca kendisi kültürlü ve zeki birisidir. Kısacası Barış abimiz başarılı bir youtuberdir.
Önüne gelen malın youtuber olduğu göz önüne alınırsa artık benim gözümde değeri yok bu işin. Tabi sağlam youtuberler var helal olsun.
güncel Önemli Başlıklar