bugün

dayaklık tipler. hatta bir youtuber'da çıkıp bunları dövüp çekse her videosu milyon tıklanır.
türkçesi dayaklık olmalıydı.
Türkiyede ekmek yemek için salaklaşmak gereken meslek. abi o kadar saçma şeylerin o kadar çok aboneleri var ki anlam veremiyorum. ve deli gibi paralar kazanıyor bu herifler.
zaten biliyorsunuz da bilmeyenler vardır belki:

ekşide biri youtuber ların olayını anlatmış. bana ilginç geldi paylaşayım dedim.

turkey video network, bu youtuber'lari bunyesinde toplayip, onlari normal sartlarda ulasamayacaklari buyuk markalarla ***** bulusturarak videolarina reklam aliyor ya da bu youtuber'larin takipçi kitlesi doğrultusunda nihai amacı reklam olan çeşitli projeler yaratiyor (ornegin sokakroportajlari çaykur için rize'de soru soruyor, orkun ışıtmak murat boz ile video yapıyor, makyaj kanalı olan bir kişi, kadınlara yönelik bir ürün tanıtıyor ya da ürün yerleştirmesi yapılıyor).

tvn'nin kurucusu zaten sektörün içinden gelen, türkiye'nin en büyük gsm şirketininin pazarlama departmanında etkinliklerden sorumlu bir pozisyonda. dolayısıyla bir sürü büyük firmayı zaten tanıyor, bağlayabiliyor.

bu tür bir işbirliğinden tarafların çıkarı şu oluyor:

tvn:

- elinin altında milyonlarca ergene ya da kadına ulaşabileceği bir kaynak oluyor. bu kaynağı ilgili sektörlerden büyük markalara pazarlayarak reklam geliri elde ediyor. youtuber'lara da koklatıyor tabi ki.

- bu youtber'lari birbirinin videosunda oynatarak izlenme ve takipçi sayılarını hızlıca arttırabiliyor (orkun ışıtmak, ruhi çenet videosuna zevkine çıkmıyor ya da bir sabah uyanıp da bugün arayayım da onla bir video yapalım demiyor).

- çeşitli etkinlikler düzenleyerek youtuber'lari ergenlerle buluşturup, o etkinliklere de markalardan sponsorluk ve reklam alabiliyorlar.

youtuber'lar:

- türkiye'de youtube'dan adsense ile reklam geliri izlenme sayısında oranla çok çok düşük olduğundan, esas parayı ancak dışarıdan reklam alarak, ürün tanıtarak vs. kazanabiliyorlar. normal şartlarda sıradan bir ergenin bu markalara ulaşma imkanı yok gibi bir şey. tvn sayesinde bu markalardan reklam alabiliyorlar, çeşitli projelerde yer alabiliyorlar (yoksa murat boz'un orkun ışıtmak'la ne işi olur allah aşkına ya da orkun ışıtmak'ın film galasına şaka yapacağım bahanesiyle gidebilmesi mümkün olabilir mi?)

- tvn'in kendilerine sağladığı ekipman ve ofisi kullanıyorlar (örneğin polina chursanova bir videosunda evet ofise geldik, merve * de burada diyor. hangi ofise geldiğini sanıyorsunuz 18 yaşında bir ergenin?)

iki taraf için de win win bir durum.

---

tvn'de olan bazı youtuber'lar

orkun ışıtmak
ruhi çenet
ekin kollama
muratabigf
genç ve fit
can'la erkek kanalı
sokak roportajları *
carviser
urasla pratik bilgiler
keyifli adamlar
biz evde yokuz
etki tepki
tonguç akademi
kafeinsiz
sosyal deney
puck tv
teknolojiden anlamayan adam
nefis yemek tarifleri
makyaj mi dedin
YouTube videoları çekip yayımlayan kişi.
Yukarıda arkadaş Türkiyede olmak için diye başlayıp sıralamış bir şeyler. Arkadaş abd veya isveçte bu işi yapanların atom parçalama videosu çektiğini sanıyor sanırım. Valla hepiniz bir acayipsiniz amk ya.
boş iştir youtuber olmak icin zaman para ve sabir gereklidir bunlardan 1 ine sahip degilsiniz gecmis olsun.
olmayan bir ben kaldım. asmr kanalı açayım da hepinizi uyutayım, hahaha. zaten alışkın çoğunuz.
%99'u boş beleş kitle.

"evet arkadaşlar bugünkü videomuzda..".

videonu sikeyim ne anlatıyorsun allahını seversen?
(bkz: kınılımı ıbıni ılmıyı ınıtmıyın)

Ağzını lugatını siktiklerim.
Merhaba arkadaslar kanalima hosgeldiniz bugun size sicmayi ogreticem evet klozete oturuyoruz once bazi yerlerde alaturkada olabiliyor. evet arkadaslar indiriyoruz pantolonu evet bu popom arkadaslar herkeste var.islemi gerceklestiriyoruz.evet arkadaslar video bitti lutfen begenin ve abone olun iyi sicmalar.
iyice saçmalıyorlar artık.

yalan işleri yapıyorlar ciddi ciddi inananlar var.

yok avm de bir gece kaldık,yoksa nusrette hesap ödemeden kaçtık,sokakta 1 tl ile yaşadık gibi.
Hepsi birbirini tekrar ediyor.

burdan kendi videosuna ısrarla beğeni isteyen tüm yutubırların amk diyorum.
Alayı mal isteyen herkesin olabileceği bir şey .
(bkz: boş adam işleri)
En kolay mesleklerden sanırım. Erkek iseniz mal olmanız lazım ki takipçi kazanın. Kız iseniz kız olmanız yetiyor.
"herkese merhaba, kanalıma hoşgeldiniz!"
Ortaokul öğrencileri ile yaptığım rehberlik çalışmalarında ciddi ciddi gelecek planlarında yer alan meslek. öğrencilerin ağzından Bu yolla adını duyurmuş bir yığın insanın adını duyunca, kaliteli YouTuberları araştırmaya başladım. Madem gençler bunlara yöneliyor, en azından işini ciddiye alan eğitimli, kaliteli insanların kanallarını da görsünler. Bu tür alanları kolay kaçış yolu olarak görmesinler.
Faydalı paylaşımda bulunan, sağlam youtuber tavsiyelerinizi de paylaşsanız ne hoş olur.
dünyanın parasını götüren vasıfsız orospu çocukları..

"itiraf cezalı doritos challenge" diye videoyu 1 günde neden 2 milyon kişi izler aq? kim izliyor lan bunları ?
Youtube sayesinde ekmek yiyen bir meslek erbabı. Saçma saçma videoların milyonlarca kez izlendiğini görünce şaşırıyorum ama bu youtuber denen elemanların özelliği de bu anlaşılan.
(#36889001)

youtube'da video çekip, izlenme gelirlerini söyleyen ve çok az kazandıklarını söyleyenlere inanma. sponsor, reklam, viral reklamların ücretini de koyduğumuz zaman aylık gelirleri 15-20 bin lirayı buluyor zira.

enes Batur'un aylık kazancı 45-50 bin civarı.
yoga yogiliği, psikolog, beslenme uzmanı, kişisel koç vb. boş beleş işlerden biri.
hız ile güçlenen oyun sektörünü ve teknolojiyi düşünür isek geleceğin mesleğine dönüşebilir. kim kişiler için tabiki.
Kendilerini salak saçma durumlara sokarak para kazanmakta, dalga geçtikleri insanlardan farkları kalmamaktadır. Ama bu özgürlüğü onlara verenler de bizleriz. izlemeyin amk izlemeyin.
ilk cümleleri merhaba arkadaşlar kanalıma hoşgeldiniz dir.
genelde 5-25 yaş aralığında bir yaştadırlar. kaliteli, komik ve olayın bokunu çıkarmayanlara sözüm yok ama diğerleri lütfen azalarak bitsinler.
geçen gün bir personel alacağız, mülakat yapıyorum, bir eleman geldi. iş deneyimini sordum bana yutubır'ım ben dedi. çok fazla takipçisi yokmuş ama daha yeniymiş, bir de heyecanla anlatıyor. başarılar diledim, gönderdim.
kardeşini döven, karısını rezil eden mi dersin her tip mevcut, nasıl bir şöhret sevdasıdır bu? andy warhol sen bugünleri görmüştün sahi di mi? hep senin yüzünden bunlar.
herşeye saçma ve abartı gizem katıyorlar.

hava o gün hiç olmadığı kadar karanlık ve yıldızlıydı.olm köye git her gece öyle , yolu göremiyorsun lamba olmayan yerlerde lan.