Yoga merkezlerinde bundan gayrı tütsü yakmak, müzik çalmak yasak!
Neden? Öyle buyurmuş padişah!

Yok artık! Pes artık!

Haberi, buyurun:

Bundan böyle yoga merkezlerinde dini obje, resim ve heykel bulunamayacak, farklı dinlere özgü ilahi müzikler çalınamayacak. talimatta yer alan ‘farklı din’ maddesi tartışma yaratırken, eğitmenler de konuya tepki gösterdi.

‘farkli din’ nedir

eski yoga eğitmenleri derneği yönetim kurulu başkanı erol benjamin scott, yoktan var edilen kurallarla yaşam alanları ve inaçların kısıtlandığını ileri sürdü. herkesin farklı dine inanabileceğini vurgulayan scott, “talimat hazırlanırken görüş aldılar ancak son hali asla bizim önerilerimizle bağdaşmıyor. dini sembolden ve ‘farklı din’ ifadesinden neyi kastettikleri belli değil. yoga, 5 bin öğretili bir kültür. sembollerin kullanıldığı eğitimleri zan altında bırakıyorlar” dedi.
yoga vakfı başkanı adnan çabuk da şunları söyledi: “yogada mistik bir müziğin, sembol ve objelerin kullanılması çok doğal. tüm yoga yapılan ülkelerde semboller/objeler kullanılır. iç dünyamızı simgeleyen mevlana, buda gibi aydınlanmış şahsiyetlerin resimleri de yoga salonlarında bulundurulur. bu simgeler, din değiştirme için bir araç veya hedef olamaz. yoga, bir din değildir.”

‘maksat misyonerlik yapilmasin’

yoga merkezleriyle ilgili ilk kez talimatname hazırlandığını belirten his teknik kurul başkanı süleyman gönülateş ise, misyonerliğe karşı önlem aldıklarını savundu. tüm spor salonlarında olduğu gibi yoga merkezlerinde de dinsel simgelerin olmaması gerektiğini söyleyen gönülateş, şöyle konuştu: “talimatı biz hazırladık, gençlik ve spor bakanlığı onayladı. farklı dinlerden kastımız, islamiyet dahil tüm dinler. dini semboller salonlara girdiğinde misyonerlik, siyaset başlıyor. yoga da spor ise dinle ilişkili hiçbir şey bulunmamalı. haç gibi belirgin objeleri görmek istemiyoruz.”

Haber için:
http://m.hurriyet.com.tr/haber?id=30022259
dogru bir olaydir. spor salonlarina girmesin oyle seyler amk. bir salona gidiyordum, rocky muzikleri caliyorlardi. aklima rocky filmi falan geldi, sonra aklima bir sahnesinde bas roldeki insanin kolyesindeki hac geldi, sonra klise geldi, sonra din degistirdim amk. hala ben ne bok yedim diye dusunuyorum. lan cok mal insan gordum de, koskoca ulkeyi yoneten bu kadar mal bir bize nasib oldu heralde amk. zihniyetinizi skm.
Spor salonlarına karınca duası nazar duası vs asılıysa aynı işlem geçerli mi arkadaşlar?
Çünkü misyonerlik yaptığını düşündüğüm bir kaç spor salonu aerobik merkezi vs var bizim burada arayıp şikayet etmem lazım.

Bu ne yahu resmen kısıtlama konusunda nirvanaya ulastik zaten Yasakla yasakla onu da yasakla anasını satiim.

Neyse siz yine de karınca duasından sikayet edebiliyoz mu o konuda beni bi bilgilendirirseniz sevinirim swh
işlerine geldiğinde "dini özgürlükler" diyerek mangalda kül bırakmayan yobazların gerçek yüzünü gösteren olaylardan biridir. akp'nin zamanı gelince önüne konulacak dosyalarına girmiştir.

ulan "farklı din" ne demek? laik türkiye cumhuriyeti devleti'nin dini mi var ki "farklı din" diye bir şey olsun? hem kime ne? isteyen tütsü de yakar, ilahi de okur budist de olur.... hani dinde zorlama yoktu a alçaklar?

bir de şu "misyonerlik" lafına takıldım. ulan sen islam propagandası yaptığın zorunlu din derslerinle, 88 bin camin, bilmem kaç yüz bin vakfınla, kuran kursunla misyonerliğin kralını yap ama başkaları yapınca olmaz olsun öyle mi?

ey yobazlar, kanunlarımızda "misyonerlik" diye bir suç yoktur. tam tersi, herkes dinini yaymaya çalışmakta özgürdür. sen yaparken oluyor da başkası yaptığında neden olmuyor?

görüleceği üzere yobazlar mekke müşriklerinde bile beterdir. ulan müşriklere o kadar laf etmenizin sebebi, islam'a inananların propaganda yapma özgürlüğünü kısıtladıkları iddiası değil miydi?
Gerekçesi misyonerlik olan yasaklardır. Bu yasak yoga merkezlerine değil de siyasilere getirildiği zaman, işte o gün bir şeyler değişmeye başlayacak.
2015 yılında islamı yeniden keşfetmeye çalışan mucit işidir.

Oysa:

(bkz: islam)
(bkz: hoşgörü)
(bkz: saygı)
(bkz: farklı din)
(bkz: mezhep)
(bkz: hilafet)
(bkz: padişah)
(bkz: 2015)
Yoga yapmayın demiyoruz, yapın yapın ama dinimize uygun yapın! şeklinde algılanabilecek yasaklamadır.
hem his nedir, herkes için spor federasyonu nedir?
.nızdan element uydurmayın...
(bkz: mantra)