bugün

tool'un "lateralus" albümünden tuhaf bir o kadar da ürkütücü bir şarkı. yaratık inlemesi gibi sesler, geren bir ortam yaratır.
meditasyona baslarken surekli tekrarlanan söz öbekleridir. tek bir yere odaklanmayi saglayip kafanin icindeki dusuncelerden arinmayi saglar.

(bkz: om mani padme hum)
transandantal meditasyon yaparken söylenen kelime.
(bkz: satanic mantra)
pozitif bir etki yaratmak icin birbirine eklenmis kelimelerin olusturdugu bir dizi.
sanskritce
man:zihin
tra:ozgurlesme
meditasyonda kullanılan ses veya kelimeler.
(bkz: trasendental meditasyon)
(bkz: lindsay lohan britney spears paris hilton)
kelimeler ve oluşan titreşimlerden faydalanarak kişinin daha yüksek bir bilince ulaşmasını amaçlayan dini hece veya şiirlere verilen ad. "fikir aracı" anlamına gelir.
Sanskritce anlamı, 'düşüncenin enstrumanı' olarak tercume edilebilir . Teknik olarak mantra, meditasyon esnasında tekrarlanan sözdür . Genel olarak Buddhist ya da Hindu tekniklerinde kullanılır, kişinin ana dili ile sözler tekrarlamak da mümkün . Mantra son zamanlarda, özü açıklayan söz olarak da kullanılıyor . Mesela "Benim mantram, çok çalışan çok kazanır"tarzındaki cümlelerda kullanıldığı görülmüştür .
"bu tool parçası nasıl yapılmış?" ile ilgili entry gireceğim: bir adet kedi alınır, orasından burasından sıkılarak viyaklatılır, sonra stüdyo ortamında o ses yavaşlatılır da yavaşlatılır. alın size mantra. afiyet olsun.
genellikle sanskritçe olan dini hece veya şiirdir.
(bkz: om mani padme hum)
hinduizm ve budizm'de tinsel bir gücü olduğu düşünülen kutsal hece ya da tümcedir.
http://www.youtube.com/watch?v=L2kGNdE0b5Q

dave grohl ile trent reznor u aynı yerde gördüğüm grup.
of böyle dave başladı davula sıkılacak diye korktum. çok seviyorum ikisini de. ama o bu kafaların adamı değil sanki pek. birbirlerini sevsinler istiyorum nedense.
108'lik mala ile tekrarlanan dualardır bir nevi zikir ama daha eski tabii ki mantralar.
MÜKEMMEL BiR ELECTRiC UNiVERSE PARÇASI.

https://www.youtube.com/watch?v=Oo0o84-TJTU
(bkz: om gam ganapataye namaha)
güncel Önemli Başlıklar