bugün

hepsinin anlamı cennet bahçesi ya da cennette bir çiçek ismidir.
abdül serisi, tayyip, ömer, rabia, rahime, telaffuz ederken kusasın gelen arap isimleridir. mesela ben emirhan aq gerçi ailem laik ama. isme bak. emirhan ne ya. 24 yaşında adamım ben aq. emir han ne demektir abi. sikmişim emrini memrini. arap arap isimler işte. zamanında anamın cahallığı. ismi değiştirsem nolacak şu saatten sonra.
*rabianursunamazseccade
*abdestnaz
*vahiygül
*büşranazsu
*nursunaz
*abdülrezzakkelyarrak
*muharremcan
arap özentisi isimlerdir, abdüllaziz abdurrahman abdullah abdullrahim abuzeddin aburmahin diye gider efenim.
Arapca olan butun isimler.
mesela bir muaviye degil. fethullah ismi de artik pek kalmadi. hehe.
off leş gibi ırkçı kokuyor yine burası... atatürk'ün ailesine yobaz mı diyorsunuz siz, pis atatürk düşmanları?

ölseniz de kurtulsak.
recep.
tayyip.
erdoğan.
sadece isim seçimleri yüzünden insanlara yobaz diyen muasır insanlar.

bak şimdi işe 'çağdaş' yerine 'muasır' dedim. tam bir anadolu çomarı yobazım ya.
(bkz: uludağ sözlük trol donuz avı)
hakaret, faşizm, ırkçılık, aşağılama barındıran bir başlık daha! kaldırılması gereken bir başlıktır. isim verip ortak olan yazarları da kınıyorum. ne kadar kültürsüz oldukları ortaya çıkmaktadır.
biraz saygı!
Yobaz birşeye bağnaz şekilde tutunmak yeni fikirlere ve karşıt görüşlere kısmen kapalı olmaktır. Ama niyeyse yukarıda hep inançlı türk aileleri yobaz diye tarif edilmiş.

Mesela Atatürk tartışmasız kusursuz bir liderdir diyip onu tanrılaştıran pınar Altuğ yobaz değil midir ? Eşeklik bakidir merak etmeyin saçlara boya vurup parayı kırıp dizilerde olmakla aydın olunmuyor.

Kelimenin anlamı anlaşıldıysa ben de tanıma geleyim.

Berk, cem, deniz, mahir, ulaş, tunç falan. Çoğu hep solcu yobaz ailelerde karşılaştığım isimler. istisna hepsinde olduğu gibi bunlarda da var tabi.
atatürkün ismide mustafa kemal dir yani arap isimleridir..
babası ali rıza bey dir yani arap isimleridir..
annesi zübeyde hanım ismi arap ismidir..
kızkardeşi makbule hanım ismi arap ismidir..
Tuğçe, Sanem, Alara,Tutku, Arzu, Alev. Hele Berkecan ve amk tam bir sapkınlık. ileride kız kankalarına teselli vermek için özel isim alıyorlar. Çocuğumun adını civa koyarım yine de berkecan koymam.
Mustafa
Kemal.

işte bunlar hep arap.
@30 berkecanlar tarafindan biraz ellenmis galiba hehe *
Recepnur.
Bilali.
Binalican.
Ecringül.
Tayyibesu.

Gibi.
gördüğüm en yobaz insan olmakla birlikte tabii ki (bkz: talat)'tır.
madem beğenmiyonuz gidin cocuğunuza berkecan ismi koyun gezi zekalılar.
Fikretdin, mehmetdin, berkeddin, tarıkullah, cemilullah, muratdin uzar gider.
huriye. huri zaten dişi, buna " ye " ilavesi ne ki ?
Ilerideki berkecan dedelerin açtığı başlıktır. Veya bengisu nine, melisa babaanne. Örnekler çoğaltılabilir.
elit kesimin çocuklarına koyduğu sikindirik isimler arasında berke can ve orçun vardır.
abdullah
nurullah
hayrullah
seyfullah
lütfullah

bunlar benim tanıdıklarım hatta üçünü üç çocuğuna koyanı da gördüm.

tanım: sonu "ullah" ile biten bilimum isimler.
mis gibi türk isimleri varken arap kökenli isimlere abananların eylemi.