bugün

sütün içine yoğurt katıp uygun sıcaklıkta bekletmeyi başarı gibi anlatan kızdır.
kesin kütahyalı.
Candır. Afferim.
Sanki atomu parçalamış gibi övünen kızdır. Ondan kolay ne var?
Bir erasmusu geçen kız değildir.
ikisini de yapanları üzmeyin.
ortanca hanım olarak nikahıma almak istediğim kızdır. şatomda bu işleri de yapacak bir kadının eksikliğini hep hissediyorum.
Yoğurt mayalamak benim de gözümde buyurdu ama yaptıktan sonra çok kolay olduğunu anladim.asıl burda mesakatli olan sütü taşırmadan pisirebilmek.
Yoğurt mayalayan annesi olmayan kızdır.
şekerim yoğurdun suyunu sakla bir dahakine, suyuyla da yaparsın mis gibi olur.
ulan onu bende yapabiliyorum erkek halimle
kesin kütahyalı abartmasıdır.
Sıradan bir kızdır çoğu zaman benimdir. Ayıptır söylemesi 3 gün önce 3.5 kilo mayaladım. Neden ? Çünkü çok sağlıklı ve doğal ayrıca mayalamak da basit. 1 litreye 1 yemek kaşığı yoğurt, 1 tatlı kaşığı şeker yarım çay kaşığı tuz. Kaynamış süt parmağını sokabileceğin kadar ılıdığında hazırladığın mayayı kat, iyice karıştır, iyice sar battaniyeyle sıcak kalsın, sabaha kadar bekle, sabah al üzerine kapağı kapatmadan buzdolabında beklet, akşam ye. Hepiniz yapabilirsiniz , abartılacak bi şey yok. Hatta hepiniz yapın marketten almaktan çok çok sağlıklı.
Lan astronot bu kadar yüceltilmedi be. Sağlık açısından mantıklı hamle.

Tanım; Bir miktar Yoğurdu süte katan kızdır.
görsel
Bak gızım o öyle kovaya olmaz. Yakarsın bir sürü litrelik sütü. Göle tutturacaksın.*
iyi kızdır o evlenin onla aldatmaz üzmez sizi.
eli olan kızdır. sütü ocaktan alıp içine bir kase yoğurdu atıp sarmalamayı yapabilmesi bunun en büyük kanıtıdır.
Klonlanmasi gereken kızdır.

edit: etrafında yoğurt mayalayan kadın kaynıyor sanki haspam gelmiş bir de laf ediyor. sana tavsiyem etrafında instagrama foto atmaktan zaman bulup da yoğurt mayalayan kız görürsen evlen direkt.
sanki atom parçalıyor amk ılık sütün içine bir kaşık yoğurt koyuyor işte. neymiş kolonlanması gerekirmiş. abartın amk abartın. sonra bu kadınlar neden ağzımıza sıçıyor?
Milli mezesi yoğurt, içkisi ayran olan bir birey olarak beni cezbeden kizdir.
istanbul gibi metropolde bunu yapıyorsa acilen defolup gitmesi gerekn kızdır.Yogurdunu gitsin sivasta yapsın.
intiharda başarılı olabilir bir de onu denesin.
Ben erkek halimle bile tutturuyorum babamda yapıyor ne var bunda yani. Zor bir şey mi. Sütü al mayala küçük bir kase yoğurt ile. Bitti.
Bende mayalıyorum ne var bunda bekar evinde gencolarla mayalıyoz hatta süt alıp bizzat erkeklerinde mayaladığını kanıtlayacağım.
sıradan bir kızdır. diğer kızlardan hiçbir farkı yoktur.
yoğurt mayalayamayan kız ise nazarla alakalı olduğunu düşünüyorsa kısaca maldır. kusura bakmasın.
yoğurt neden süner? Bu sorunun cevabına gelecek olursak birkaç sebep sayabiliriz.
kısaca ve basitçe anlatmaya çalışayım.
öncelikle sütü yeterli sıcaklık ve yeterli süre kaynatmamışsınız. dolasıyla içerisinde sünmeye sebep olacak sporlar yok olmamıştır. Tabi daha sonra mayayı buna eklediğinizde bu sporlar sayesinde bakteriler tam olarak çalışamaz ve mayalanma işlemi gerçekleşemez. ahanda sonra nazar değdi zannedersiniz.
diyelim sütü yeterince kaynattınız. daha sonra mayalanma sıcaklığına düşmeden yüksek sıcaklıkta mayayı kattınız ya da mayalanma sıcaklığından daha düşük sıcaklıkta maya kattınız. Ahanda yine nazar değecektir. Mayalanma sıcaklığı yaklaşık 45 santigrat derecedir. daha düşük ve yüksek sıcaklarda bakteriler tam anlamıyla fermantasyonu gerçekleştiremiyor.
aman neyse daha fazla uzatmayacağım. daha fazlasını merak eden mesaj atabilir.
Önemli not : bi de pis olmayın arkadaşlar o ellerinizi bol bol yıkayın.
emsan celik tenceresi olan ve babamla ayni haftalik mayalama islemini yapan kizdir.
aklima nasrettin hoca geldi niyeyse?
hani göle maya çalmış ya rahmetli.
ya tutarsa!