bugün

fikirlerine destek vermekten gurur duyduğum sözlük eniştesi.
Görüşlerini açıkça dile getiren,doğru olanı yazmaktan çekinmeyen,düşüncelerini beğendiğim sözlük için yararlı,sevdiğim bir yazar.
bu arkadas takdıre sayan bır arkadas olup cok ama cok usengec bır elamandır ; hatta soyle dıyebılırımkı koca unının en usengec adamıda denılebılır ; ama yorumları akıl sınırlarını her daım zorlamıstır ; aaa bak ben oyle dusunmemısdım dedırtebılen ender ınsanlardan bırısıdır ...ıslamın en dar ve en genıs kalelerınde yer almaktan daım mutluluk gormustur ... utanıcasına senı gıdıı .....
nickinin başındaki yeşil yazarın zihniyetini belirtmektedir kertenkelenin başının rengini değil.
yemyeşil yepyeşil yesyeşil bir yazar.oysa ne guzel mavilikler var görebilmek için.
yeşiline mavisine karıştırmayan, bir tarzı, bir çizgisi olan,düşünsel bazda her konuda bir doğrusu bir yanlışı olan yazar.nerde nasıl davranacağını ana karnında öğrendiğini tahmin ettiğim yazar.karalanmaya imkan vermeyen duruşuyla o savunduğun herşeyin sonsuza dek savunucusudur canı pahasına olsa da.bilir.bildiğini okur.mavi isteyenler mavi olsun o hep rengarenktir yeşilin koyusunda.koynuna sevdiğini saklayıp öyle adım atar her nereye gitse.ve ne renginden ne renksizlerden şikayet etmez.şikayeti karanlık olanlardandır,renklerini gizleyen korkaklardan..
kertenkelenin başındaki yeşille ya da zihniyetin yeşili ile ilgili dedikodularla zerre ilgilenmeyen, ilgilenenlerle de ilgilenmeyen, maviyi de seven ancak mavisine sınırlar koyulmasını içine sindiremeyen, içindeki ibneyi ortaya çıkarmak isteyenlerin önünde durmayan, bilakis herkesin olduğu gibi görünmesi ya da göründüğü gibi olmasını dileyen bir insanım.

herkes gibi biriyim işte. senin, onun sınırlarına set çekilince, fikirlerine gem vurulunca nasıl parlıyorsan, nasıl sinirlerin geriliyorsa, benim de tıpkı sen, o gibi kırmızı çizgilerim var, olacaktır da. dokunma kardeşim, zorlama sınırlarımı canın mı çıkar? ben senin fikir dünyana karşı değilim, sadece benim fikir dünyama hükmetme gafletini yok etmek için çırpınmaktayım. ister mavi ol, ister siyah, istersen kan kırmızı. ama birşey ol öyle çık karşıma. en mühimi de adam ol.

kısaca karanlıktan laf cambazlığı yapan ne idüğü belirsiz seslere kulak asmayan biriyim işte.
yesilbaslikertenkele

yeşilbaşlıkertenkele çok duyduğunuz ancak hiç tanımadığınız, anlayamadığınız bir yazar. ne o ağzınıza pelesenk ettiğiniz yobazlık yaftasıyla ne de dini diline alet etme yaftasıyla etiketleyemeyeceğiniz bir şahsiyet.

sadece imam hatip mezunu olduğu için değil, üniversitede işletme okurken de dinini yaşadığı ve her daim dinini araştırdığı için dindar.

dini kimseye kaftan olarak giydirmiyor ve hiç bir kovuğun önünde eğilmiyor.
mevlasını ve mevlasız kalanın belasını bildiği için aklıselim.

ne güdülen koyunlar gibi her düdük çalanın ardına düşüyor, ne de düdük çalıp insanları gütmenin hevesinde.

dinini anlamak için kur\'an\'ı arapça olarak okuyabildiği halde bunu yeterli görmüyor ve meal ve tefsirlere baş vuruyor her daim.

kadınları kara çarşafa, mağaralara kapama gibi bir düşüncesi de olmamış hiçbir zaman.tesettürün varlığına,yokluğuna ya ada boyutuna kişinin kendi karar vermesini uygun gördüğünden ne kimseye açıl ne de kimseye örtün diyor.

kadınların çalışmasına ket vurmak gibi bir alışkanlığı yok.yaklaşık 3 senedir tanıyorum kendisini.ilk tanıştığımızda ben üniversitede bir öğrenciydim.2 senedir de öğretmenlik yaparak mesleğimi icra ediyorum.bir gün olsun bana, sevgilim, sözlüm, nişanlım, ya da müstakbel eşim olarak \"çalışmanı istemiyorum\" cümlesine benzer bir cümle kurmuş değildir. mesleğimi ve mesleğimin kutsallığın her zaman bana hissettirmiş ve öğrencilerime daha fazla bilgi kazandırabilmem için yaptığım araştırmalarda bana hep yardımcı olmuştur.

onu tanıdığım günden bu güne yanlış bir hareketini, beni yanlış bir eyleme sürüklediğini ya da herhangi bir yobazlığını, cehaletini görmemiş olmamla birlikte şunu savunurum ki onun kadar okuyan, araştıran, düşünen, ölçüp biçmeden hareket etmeyen bir insan örneği daha tanımış değilim.

yeşilbaşlıkertenkele, kültürünü, sosyal ve iş hayatını ve tabiki aşk hayatını meşru bir dairede yaşanılır kılmayı, o güzel ahlakıyla başarmıştır. gayrimeşru sapkınlıklardan sakınışının mükafatını da her zaman allahu teala fazlasıyla sunmuştur.

ve ne burdaki 15-16 yaşın verdiği saldırganlık, bilirbilmezlik,
ergen benmerkezciliği ve har dediğini tasdiklemeyenleri adam saymama, bununla yetinmeyip karalama -yok yok yeşilleme desek daha iyi olacak herhalde-
yüklemine özneleşmeyi iş sayanlarla savaşmaktadır ideası, ne de yarın karşısına çıkacak olanlarla. ideası fıtratına uygun bir insan yaşayışıdır. sevgi ve hoşgörüyü, aklı ve bilgileriyle birleştirerek ve zarar vermeden kimseye ve kimseden zarar görmeden.

yobaz olarak ismini karalamaya çalışsa da bazıları, o sadece dine küfredenlere karşı cepheden bakacak herzaman.uzlaşı kurabilme yeteneği onu tanıyanlar tarafından iyi bilinir.belki din konulu entrylerde, din için değil de dini bozanlar için kopturulmuş olsaydı o yaygaralar bam teline dokunulmamış olacak ve herkesten fazla belki de yeşilbaşlıkertenkelenin sesi çıkacaktı.çünkü yeşilbaşlıkertenkelenin kendi de dini, çıkarlarına alet edenlerin, eşini dövenlerin, mazlumu itip kakanların, millete talkını verip kendi salkımı yutanların, söylediği sözün ardında durmadığı halde müslüman geçinenlerin, \"müslümanım\" diyerek islamiyetin içine edenlerin * herzaman karşısında durmuştur. sahte din yollarının, * ali kalkancı, müslüm gündüz, fadime şahin vs.lerin lanetleyicisi olmuştur her daim. *
türkiye cumhuriyeti anayasasına göre her türk erkeği gibi vatan borcunu ödemek üzere silah altına alınacağımdan ötürü bir süreliğine sözlük ile alakamı keseceğim. 2006 yılı ağustos dönemi celbi ile birlikte 1 ağustostan itibaren askerliğim başlamış olup, 12 ağustosta da henüz bilmediğim birliğime teslim olacağım.

vatan borcu ödemek ile bitmez ancak biz ödemeye çalışacağız. bir parça ödeyebilirsek ne âlâ.

tüm sözlük ahalisine burada iyi - kötü anlar yaşattığı için teşekkür eder saygılar sunarım...
çok sevdiğim yazar kardeşim. allah sevdiklerine bağışlasın.
o şimdi asker .... vatan borcunu odeyecek can kardeş ; yureyedur beee kım tatar senii
kardeşim. özleten kişi. tunceli de vatana borcunu ödüyor. şafak az kaldı baksana 313 dönemlerde geliyor. hadi bakalım *
5 aydır yüzüne hasret olduğum,
15 gün sonra allah izin verdiyse kavuşacağım,
ömrümün nuru,
canımın içi sevdiğim,
nişanlım,
müstakbel eşim...
hayırlı tezkereler dememle askerden dönmesi bir olan saygıdeğer arkadaş..* *
ben asker iken nasıl olupta entry girdiğimi hep merak eden ve de bu merakını çeşitli defalar sorgulayan, şimdi ise olaya kendisi de vakıf olmus yazar kişisi. bana bak o ucak rötar yaparda beni hava limanında bekletirsen istersen hiç inme ha??? *
askerliğe başladığı ilk günden beri yine ilk kez bugun sivil kıyafetlerini giymiş ve de doğacak şafağı bekleyen beklerken de sözlüğe katkıda bulunan heyecanlı ve de biraz tırsak yazar kişisi* ***
özellikle dini entrylerini çok beğendiğim yazar.
pek şahsına munhasır olan bir kişilik askerlık gorevının bıtımıyle solugu memleketınde degıl sahı sehır ıstanbulda almıstır ; sebebı aılesı ve turk mılletı tarafından merak edılmektedır ... seni gidi çavuş seni diyesimiz geldiği necip vatan evladı .
i love you bülent arınç yazılı tişörtü almak için sabırsızlanan yazar. ben... bülent arınç... yakışıyor kerataya be...
26 mayıs 2007 tarihinde üsküdar nikah dairesinde beni zevceliğe kabul etmiş olan biricik kocam.
gözümün nuru ayrıcanaktan.
ah ah kardeşim benim dediğim o gün için * ; kulağına ne fısıldadığımı sakın söylemeyesin he abuzittin. Allah yolunuzu daim eylesin dediğim nevi şahsına münhasır.
bugun itibari ile bir sene daha yaşlanmış kardeşim benim.
doğum günün kutlu olsun allah hayırlı uzun ömürler versin. ne diyeyim başka bilmem ki.
..
3 yıllık eşim, ezelden yazgım, hayat yoldaşım...
kemalist yazar, atatürk bugün görseydi şamarlardı kesin.
2 çocuk babası güzel noktalara değinen çok değerli bir abi.