kaynananla aynı evde kalma.
yeni gelin gibi tutma.
röfle yapmayın.
korkmayın, ürkmeyin.
game of thrones 1. sezon 2. bölümü izle.
fazla dekolte gelinlik giymeyin. oynarken sallanıyor. yok düğündekiler düğün bitince düşünüyorlar sonra. vay efendim öyle gelin mi olur. yok damat bu akşam ne yalar falan. ayıp şeyler yapmayın. bence.

edit: iki gündür şu başlığı yeni gelenlere diye okuyorum. göz doktoruna gitmem lazım. bence.
rahat olun, kavramaktan çekinmeyin.
Evlendikten sonra bekarlık hayatınızı özlemeyin. göte giren şemsiye açılmaz.
gerdek gecesinde fantaziler deneme, isteme. sen bilirsin. birde bakire değilsen bacım, kocan düşüncelere dalacaktır.

fransız öpücüğü yaptığı için, düşüncelere dalan koca var. yavaş yavaş.. gene de sen bilirsin..

bakire değilsen de masum olabilir biri.. islam a inanan biri hata örter. sen gene de evlenmeden önce konuş bakireliği eş adayıyla ve tabiki öncesinde ayı mı diye anladıktan sonra..
balayı fotoğraflarınızı facebook a koymayın.
o koymadan önce siz balayı tatili şartı koyun.
dugun fotograflarinizi facebook a koymayin. onlarin yeri aile albumu.
evliliğin tadını çıkar.ileride o tadı bulamayabilirsin.
hard sevmeyin, nazik olun sonuçta hatunsunuz coşmayın bide bindiğiniz dalı kesmeyin, herifinizi üzmeyin.
penis tutma özelliklerinizi gelistirin. zira bu konuda cok elestiriliyorsunuz.
kızlarına birşey söylendiği zaman üzerinize alın.
en az 3 sene çocuk yapmayın. akıllı olun!
gelin olmak eskidenmiş. şimdiki işi resmiyete dökmek. (anneannem'in tespiti)
her şeyinizi eşinize göre ayarlamayın, kendi plan programınız da olabilsin.
ilk geceyi kafaya takmayın oluruna bırakın diyeceğimde,nede olsa artık ilk gece diye birşey kalmadı. *
ipin ucunu en başından sıkı tutun.
Mesela herif çorabını çıkarıp halıya atarsa hemen uyarın.
Veya çay içip bardağını öyle masada bırakırsa, yıkamasını öğretin.
Siz o adamın kölesi değil, eşisiniz!

Arthur schnitzlerin rüya romanı kitabında albertina, doktor olan kocası fridolin'e şunları söyler:
"sadece elimi sallamam yeterliydi. Ve ben seni, çocuğumuzu ve de tüm geleceğimizi feda ederdim."
inşallah sabah erken uyanan bir eşiniz vardır.

Yoksa eğer erken uyandırmaya uğraşın, koca dediğin erken uyanır, alışveriş yapar, işini gücünü halleder.

Ama uyuyup duran, uykucu tiple ömür geçmez.
Tapusunu aldiginiz kocisiniz borclari odeyememeye baslayinca cirkeflesmeyin hemen. Kendinize bosanma avukati tutun ve sureci her iki taraf icin de sancisiz ve tek celsede bitirmeye calisin. Nafaka icin de milletin beynini sikmeyin. Sonra koca kurbani oluyorsunuz, sonra bilmem kim icin adalet.
öyle tutmayın.
Eşya tutkunu olmamalarını tavsiye edebilirim sadece.
Bir evi yuva yapacak değerlere odaklanılmalı.

Naçizane.