bugün

22 ya$ından sonra çoğu bireyin ki$isel bencillik bayrağını eline alması ve çoğul olarak dü$ünememesi sonucudur. ha bir de çarpık yapılanan geçmi$in altında kalmanın etkisi de vardır.
yalnızlığın kabulünüde beraberinde getirecektir. herkes mutlu olacak diye birşey yok ya bizde mutsuz olalım.
yıkıntıların altından kalkamama durumudur. bir ilişki sadece bir ilişki değil çünkü.
tembelliktir.
bırak kim uğraşacak oğlum la.
--spoiler--
sanki başıma aşk doktoru, yeni ilişkiye başlamayıp napacan lan! önündeki kırk sene elini mi şey edecen, kirli donunu kendin mi yıkıyacan ? emek verecek gücü yokmuş hıh! sanki tüm kuşları bafiledi bir leylek kaldı. yeni ilişkiye emek verecek gücü yokmuş peh
--spoiler--

(bkz: düz adam sami)
somut örnekler vermek gerekirse; birisiyle tanış, muhabbet etmeye başla, nasıl bir insan olduğunu çöz, neleri sevdiğini nelerden nefret ettiğini öğrenmeye çalış, kendini defalarca ona ifade etme gerekliliği, birlikte zaman geçirme faslı ve o açılma anını gerçekleştirme. sonra alışma süreci, daha fazla zaman geçirme, ilişkinin başında kişilerin neler istediğini anlama durumu. çooook uzun işler çooook.

tabi emek verememenin altında yatan nedenler çok başka, bunlar buzdağının görünen kısmı.
bu olay daha önceki ilişkinin kemiklerinin iliklerine kadar herşeyini tüketmesinden sonra kaynaklanır. birde aşık falan olmuşsan bu defa yeni ilişkiye sadece el sallayacak kadar gücün kalır.
Son cikilan iliskiden epey yorgun bikmi usanmis insanin yasadigi durumdur.
(bkz: yeni bir ilişkiden çıktım çok yorgunum)
bazı cümleler vardır insanın midesini kaldırır tuhaf bir iğrenme hissedersiniz. işte bu başlığın öyle bir etkisi var. liseli ruhuna koyduğum.
muhataba aşık olmamakla alâkalı bi şey.
boşa kürek sallamaktan yorulmuş ruhların halidir.
artık yaşlanmaya başlamaktır.

eskiden makinalı tüfek gibiydim. önüme gelen her güzel kız için bir kurşunum vardı. biri olmazsa diğeri için savaşırdım...

artık bakıyorum da tabancam da tek bir kurşun kalmış. kolay kolay beğenilmiyor. birisi için savaşmak, çaba göstermek zor geliyor...

iddia ediyorum bu durum tamamen yaş ile alakalı.
açıklaması, tek bir ilişki tarafından olanca gücün sömürülmüş olmasıdır. (arkadan gelenler benzetmeye çalışma yansıtma oyalanma pansuman falan) em em em gücü em....çok sömürgen
elinizdeki ilişkiye kıymet verme bilincini hep taze tutmak gerektiğini hatırlatır.
orta halli bir depresyondur.
götü yemiyor olmak.
emek verecek güç olarak görünmesinden ziyade karşıdaki kişiden çok hoşlanıyorsan eğer o sürecin nasıl geçtiğini anlayamazsın bile. en heyecanlı dönemdir.
yıllarını harcadığın adamın, skimsonik şekilde senden ayrılması sonucu hissedilendir. ne başka birini tanıyacak gücü buluyor insan, ne de o yeni gelenin yaptıklarına, konuştuklarına, tepkilerine alışacak kadar sabrı. yeni bir insan, yeni huylar, yeni bir koku, yeni tripler. kendini anlatma, tanıtma çabası. düşünmesi bile o kadar zor ki, bir de bunları en baştan yaşamak insanın gözünde büyüyor. sonra göğsünde sıkışıyor, nefesin daralıyor, yetmiyor. öyle bir şey işte.
Karşı cinsi yeterince anlamış olup gerçek aşk gelene kadar goy goy yapmayla taçlandırılması gereken Ruhani durum.
geçmişteki olayları tamamen sindirdikten sonra yeni bir ilişkiye güç toplaması gereken kişilerin bulunduğu durumdur.
sevgiliden güç almaya muhtaç kılar.
Cok sevmistik be abi..

http://www.youtube.com/watch?v=qE1hlJS-EoM
tabi bu isin bahanesi. aslına gelirsek cesaretimiz yok.
önceki ilişki veya iliskilerde ne kadar yoruldugunu gösterir.