bugün

bu hafta yeni yarışmacıları yayınlayacak olan yarışma. o değilde zenginleri koymuşlar , bence paraya ihtiyacı olanları seçseler , yardımları dokunsa. bu hafta görülen hepsi zengin belli ki birbirlerine sınıf yapacak , saygı sokacaklar.
geçen gün masanın üstünde havada duran bir peruk gördüğüm yarışma arada hareket ediyor.*
(bkz: içinizden çıkmasın)

bu programı izleyen anneannemin serzenişti. haksız mı kadın?
sidikli ayol,

iğrenç yemekler yapmış hayvan,

aç kaldık aç, kolumu yiyeceğim şimdi,

+damak zevkime uymuyor
-zıcayım damak zevkine,

gibi söylemlerin rahat rahat söylenebildiği, 4 yüzsüz ve 1 ev sahibi nin katılımıyla gerçekleşen, hafta içi her gün show tv de yayınlanan aptal saptal ama eğlenceli bir yarışma programı..
yarışmacıların yemekten çok ayar yedikleri program.
basladigi ilk haftadan bu yana, her bolumde bir killik, bir giciklik, bir kendini bilmezlik suregelmekte. densiz, haddinibilmez, abidik gubidik tiplerle yuruyup giden garip bir yarisma.
her hafta daha ilginc bir beşliyle çıkan yarışma..
bu haftaki tayfaya şöyle bir bakmak gerekirse..

mika : resmen tikky lan bu! anladıgım kadarıyla normal hayatında para sıçmakta kendisi. ne halt yemeye katılmış çözemedim.
nesrin : robot teyze. işleri var bu karıyla valla.
buket : diğer bayanlara göre daha hoş. adam akıllı.
naim : ilginc bir kisilik, gurme görüntüsü verme çabası içinde. ama tahminimce o da adam akıllı birisi.
mert : sawyervari hareketleri olan bi arkadaş. yarın onda zıkkımlanacaklarmış. bakalım.
bu hafta da yine kopmamızı sağlayacak yarışmacılar bulunmuş.
sarışın tikky tırnakları kırılacak diye yemek yapamaz.
aksanlı ukala android teyze çok iddialı ama iddialı olanların hezimetlerini gördük.
uzun saçlı oğlan iyi gibi diğeri ise çok iddialı.

nerde ümit yada hasan abi...
6. hafta yarışmacılarında 4 bekar 1 evli olan yarışma.

burcu köse, gıda teknikeri, 30 yaşında ve bekar.
mert bal, reklamcı, 37 yaşında ve bekar.
naim akman, müzisyen, 30 yaşında ve bekar.
nesrin kırbaç, ev hanımı, 44 yaşında ve evli.
nika katibli, çalışmıyor, 18 yaşında ve bekar.

6. haftanın ilk gününü değerlendirecek olursak;

burcu köse, gıda teknikeri olduğu için biraz havalı ve ukala tarzı var. kremalı mantar çorbasına krema yerine süt koyan biri nasıl gıda teknikeri olur onu da çözmek zor. bugün ev sahibi olduğu için çok konuşamadı ama konuk olunca mahvedecek milleti. zaten kendi de söyledi bunu "herkes korksun benden" diyerekten.

mert bal, bu arkadaş da yarışmanın olumlu insanı. geçen haftanın selen'i diyebiliriz. yemekleri tadınca salakça yüzünü ekşitmiyor. çoğu şeyi beğendi. karşısındakini rahatlatan konuşmaları var ama puan verirken yine düşük verdi.

naim akman, önce amma da kıl biri dedim ama eleştirilerinde (krema-süt ve tuz-bulyon sorunları) doğruluk payı da vardı. fakat yine de kıl. her yemek tadışında yüzünü ekşitmesine sinir olduk ailecek.

nesrin kırbaç, ukala biri ama tam tanıyamadık. çok konuşmadı sanki. biraz daha seyredelim

nika katibli, bu kızın neyi sevdiğini acayip merak ettim. kremalı mantar çorbasında "mantarı hiç sevmem" dedi. mısırlı pilavda "mısırı da sevmem" dedi ve limonlu tatlıda "ben limonu da sevmem ki" dedi. çüş yahu bu yaşta sen ne çabuk vazgeçtin bunca şeyden. mısırı sevmeyen bir insan da görmüş oldum dünyada.

--spoiler--
gecenin sonunda burcu köse, herkesten 2 puan alarak, 8 puan gibi zor bir skora imza attı ve kaybettiğini belli etti. neredeyse geçen hafta7 puan alan hasan çiftçi abimizi geçecekti bu skorla.
--spoiler--
sessiz ama kibirli kadın: misafir umduğunu değil bulduğunu yer
mert: o yüzden hepsini yediniz *
aynı kadın: ama damak tadıma uymuyordu.

şeklinde çelişkilerle dolu program.
aslında adı kusuyoruz şeklinde değiştirilebilebilir. her bölümde biri ağzından bişeyler çıkarıyor. zaten ne söylediklerini bilen insanlar da yarışmıyor.
6.haftası taze başlamış program. bu macerada elemanlardan yaşlı olanının onu beğenmedim bunu beğenmedim ama yedim şeklindeki akıllara ziyan açıklamaları programa damgasını vurmuştur. ibne görünümlü şarkıcı oğlanın ise aralarındaki en sevilebilir karakterde olduğu da gözden kaçmamıştır. daha bismillah liseyi bitirip öss'ye hazırlanan dünkü bok kıvamındaki hanım kızımızın ben en iyisiyim, süperim havaları ve mini etekleri de gözden kaçırılmaması gereken diğer ayrıntılardandır.

edit: ayrıca o yaşlı kadın ben ömrümde mısırlı pilav görmedim demiştir. *
nimete iğrenç denen bir program.allah' ım o nimetleri bulamayan varken bir kaç salağın toplanıp ayy bu yemek iğrenç bu yemek kusmuğa benziyor gibi laflarıyla beni esra erolla izdivaç programnı izlemeye iten program.
hasretle nika isimli yarışmacıyı evimize beklediğimiz artık usandıran yarışma programıdır.
(bkz: yer misin yemez misin)
yarışma artık yarışma olmaktan çıktı. iyiden iyiye evlerimize taşındı bu illet...
annem hegün stres yapmaya başladı yemek yaparken. tabi bunda benim ve babamın yersiz şakalarının etkisi var. her yemekten sonra puanlamaya tabi tutuyoruz annemi.
zitadam: z
baba: b
anne: a

z: anne, sebze çorbası biraz tuzlu gibi sanki. ayrıca brokolileri biraz daha blenderdan geçirmeliydin.
b: oğlan doğru söylüyor. zaten ben sebze yemiyorum. bir de çorbasını yapmışsın. la havle! puana olumsuz etki edecek bu tabi.
z: neyse artık baba umarım ana yemek iyidir. çin usülü acılı tavuk yapmış bugün.
b: hmmmm iddialı bir menü. bakacağız.

yemek gelir. ilk lokmalar ağza atılır.

z: çok özür diliyorum. çok pardon. ööömp huuump. baba önündeki peçeteyi verir misin?
B: yuuuh! o kadar kötü diyorsun yani.
z: kusura bakmayın. çıkartmam lazımdı. çok özür diliyorum. anne damak tadıma uymadı ne olur alınma.
b: güzelim türk yemeklerimiz dururken neymiş canım bu çin usülü acılı tavuk. ah anacım olsa ne güzel yemek yapardı.

* cinnet anı gecikmeli de olsa kopmuştur;
a: kalkın sofradan! insanlığınızı unuttunuz iyice be! sizin için bütün gün çırpınıyorum güzel yemekler yapıyorum aldığım tepkilere bak. yazıklar olsun!..
z: lütfen misafir sayılır biz. ev sahibi olarak daha sakin olman lazım.
b: olmuyor hanım olmuyor...
a: delirttiniz! kalkın sofradan...
b: ben yarışmada iddialı olamayacağını düşünüyorum ve 2 puan veriyorum.
z: tatlı yemediğim için bende 2 puan veriyorum.
a: zıkkım ye eşşoğlueşşek!..

30 yıllık ev hanımını ne hale geldi? utanın. utanalım.
özellikle çirkef kişiliklerin seçildiği herkesin birbirine çemkirdiği yarışma. ayrıca hala ısrarla devam eden gereksiz sinir bozucu bi program. *
mutfakta sokakta giydikleri ayakkabıyla dolaşan embesillerin, tezgahtaki yağ tabakasından rahatsız oldukları program.
nika gibi 3 bayan daha olsa reyting rekorları kıracak program.
yeni dönemdeki yarışmacılardan olan naim'in son derece kıl tavırlarıyla kendini boğulası hale getirdiği çekilmez hale gelen yarışma programı.
nerede uyuz yarışmacı varsa gidip bulunan program. daha bir tane kendini beğenmiş olmayan bi tip göremedik. bunları afrika'ya göndericen aslında, aç kalsınlar biraz da sonra bok attığı yemeklerin değerini anlar şerefsizler.
mert denilen yarışmacının boşuna kas yaptığıüını gördük bu akşam bu yarışmada. şu naim'in ağzını burnunu kırsaydı da konuşamayaydı dallama.
mert isimli yarışmacı şahane bir deniz ürünleri menşeili sofra hazırlamıştır. ayrıca iyi yüzmektedir.
mert denen elemanın harbiden süper bir menüyle cıktıgı ama resmen hakkının yendiği yarisma olmustur..
yemekteyiz mertin kumkapı'daki gibi bir mönü ile misafirlerini ağırladığı fakat naim gibi birine dayanmak zorunda kaldığı yarışma. ha bir de '' balıkla helva n'alaka '' diyen gerzek yarışmacılara ithafen:
(bkz: #4247894)
kızlı erkekli bir arkadaş grubu olarak izlediğimiz yarışma programı.

öncelikle baştan kabul ediyoruz ki mert adlı yarışmacıya karşı içimizde bir acıma duygusu ve merhamet oluştu. evini tanıtırken, siyah - beyaz fotoğraftaki o hoş insanların anne babası olduğunu ve ikisinin de öldüğünü söylediğinde savunmasız hissettik mert i ve aslında o hafif kendine güvensiz ve naif tarafını keşettik mert in. istemeden de olsa baştan bu spor aşığı, güzel vücutlu ve pasaklı adama karşı bir sempati oluştu içimizde. evinin en pasaklı ve dağınık halinde aslında biraz da kendimizi (belkide olmak istediğimiz insanı) bulduk.

program bu akşam mert in evinden gerçekleştirildi. mert, kendisinden hiç beklenmedik bir menü ile misafirlerini karşıladı. nemrut ve nadan bir kadın olan nesrin e bile; "bu ne güzellik" diye kompliman bile yaptı. (bu arada ne nalet ve huysuz bir kadındır bu?) istisnasız herkesi güleryüzle karşıladı.

(yorumların bu kısmında arkadaşlar naim i evireee çevireee, evireee çevireee dövmeyi istediklerini söylemem için üzerimde baskı kuruyorlar)

burcu nun evinin tersine mert in evine ayakkabıları ile rahatça giren konuklar daha içeri girer girmez şööyle bir kasılmaya başlamıyorlar mı, çıldırmamak elde değil. (ayakkabıların çıkmaması da en çok, gtünü göstermeye meraklı, küçük .rusbu nika ya yaradı ki yerden bitme boyu daha da kısa durmamış oldu)

(bu arada)

dikkatinizi çekti mi bilmiyorum ama bugüne kadar tüm yarışmacıların, bu haftaki 5 yarışmacı kişisinden ayıran en önemli fark; kendi özel hayatlarından bahsetmeleri, muhabbet kurmaya çalışmaları, birbirlerini az - çok da olsa (saygıdan ve insanlıktan belki) tanımaya çalışmaları yani en azından renkli hale getirme çabalarıydı. ama bu haftaki yarışmacılar hakkında hiçbir şey bilmiyoruz. özel hayatlarından bahsetmiyorlar. yemekteyiz hasan ve ekibinden sonra çok tatsız tuzsuz bir hafta ve yarışmacılar çıktı karşımıza.

bu akşama dönersek;

mert in yemeklerini yiyen ve kulp bulmaya çalışan eller havaya şarkıcısı naim in, yemekteyiz hasan tarzı polemik yaratma çabasına girmesi hepimizi sinir etti. her lokmada yüzünü farklı şekillere sokma çabası, nika denen bücürük ile gözgöze gelip kötü kadınlar gibi, kaşını gözünü oynatması bizi resmen deli etti yine. yemekleri peçeteye tükürmek için sebebi olmadığından naim, mert i farklı bir yönden taciz etmeye başladı. masada konuşurken, alınmış kaşlarını ve ellerinin serçe parmaklarını havaya kaldırarak; "pislik içinde rahat edip, huzur bulabiliyor musun?" tarzı laflar söyledi. bu hasbamın evini çok merak ediyoruz biz arkadaşlarla. kuracağı masayı, dantel örtülerini falan merakla beklicez yani o derece.

nesrin ise yine uyurgezer gibiydi. ağzının içinden mıy mıy mıy ne konuştuğu belli olmuyor zaten bu kadının. karideslere; "ay resmen böcek bu" falan dedi bi ara. un helvası yapan mert için; "hıh, beyaz kalmış, kavuramamış" dedi. götünden ter akarak yemek yaparken onu da görücez.

nika denen şımarık rtük ise yine illa bir şeyi eksik yedi. bugüne kadar; mısır, mantar, limon ve eşeğin rütüğünü yemeyi reddeden nika hanım, bu akşam da közlenmiş biber yemedi. (arkadaşlar -zıkkımın pekini ye inşallah- diye bağırıyorlar) naim in en büyük yardakçısı nika. rütüğüne kadar inen sarı saçları ve yine sürekli göstermek zorunda olduğu götünden başka güzel bir tarafı olmayan zengin züppe, yerden bitme nika nın ne yemek pişireceğinin de çok merak ediyoruz.

bayıla bayıla yedikleri deniz mahsullerine burun kıvıran yarışmacılar bu akşam mert e toplam 11 puan verdiler. bizim favorimiz gerçekten mert çünkü yemekleri tatmasak da layıkı ile yaptığına inanıyoruz ve bizce iyi bir evsahibi. biraz panik yaptı o kadar. özünde iyi bir insan mert. naim şahsına resmen "pissin!" demiş bile olsa, efendiliğini hiç bozmadı. kız arkadaşların suratında derin bir gülümseyiş bıraksa da mert e bu akşam bizim puanımız; -7-
burcu adlı yarışmacının, baharatlı ve tuzlu yemekleri sevdiğini o söylemeden, yüzündeki sivilcelerden anladığımız, izlerken acıktıran yarışma. (he siz yemek yerken pis elbeziye takıyorsanız o ayrı)
güncel Önemli Başlıklar