bugün

Yemek yapmayı bilmeyen, öğrenir -ne var ki onda?
Eğlenilecek kadındır. Evlenilecek değil. Evet.
plaza çalışanı olması muhtemeldir.
normal kadınlardır. tıpkı yemek yapmayı bilmeyen erkekler gibi.
edit: yapmasını değil yapmayı.
işe giderken allahısrmarladık diyen beyine yorganın altından çıkardığı ayağını sallayarak güle güle eder.
zorunda değildir, zoruna gidenin yolu açık olsundur.
yemek yapmak nedir ki, bakar tarife yapar, büyütmemek lazım. misal yoğurt çorbası, su yoğurt salça, oldu bitti...*
bu arada adını anmışken, selamun aleykum salça abi.
hazır yemek söyleyerek evlilik yürütmek zor bunu bilmeliler.
Evlenilmez.
yemek yemesini bilmeyen erkekle aynı akıbeti hak etmesini istediğim canlı grubudur.
eş olarak hayatta düşünmeyeceğim kadındır. hadi benim için yapacağı yemeği geçtim de ulan ileride olacak çocuğa yazık.

ha diyeceksin ki kalk sen yap o zaman. sevmiyorum yemek yapmasını. beni yemek yapmayı sevmiyorum diye eleyecek kadın da siktirsin gitsin. oh be.

not: arada bi yaparım, hep değil.
Yemek yapmasını bilmeyenden kadın olmaz arkadaş. Evde kalır o.
Genellikle bekar kadınlardır bunlar ve anneleri ile aynı evde yaşıyor olup elleri soğuk sudan sıcak suya sokturulmayıp rahatlarına bakıyorlardır.

birgün merak edip mutfağa gireyim annemin sabahtan belli çatıları kırılmış yardım edeyim demezler bu düşüncesizler.

Bulaşık bile yıkamasını bilmezler.

Kadın dediğin sabahtan akşama kadar aş ve akşamdan sabaha kadarda aşk yapmalıdır.
neymiş efendim zamanı olmayan kadınlarmış ta bıdı bıdı bilmem ne! ulan olimpiyatlara hazırlanan milli yüzücümüsün sen ne zamanın yok? nasıl zamanın yok? tornacı mısın sen nası zamanın yok? ulan kerhanede çamıyan kadınlar bile yamak yapmasını bilir o kadar iş yoğunluğu arasında. sen kimsin de zamanın yok? başbakan mısın lan sen?
gerizekalıdır. zira her yemeğin yapılışı hemen hemen aynıdır. buna rağmen idrak edemiyorsa kafadan problem var demektir.
ha yemek yapıyordur ama lezzetsiz oluyordur ona bişey diyemem.
tembel kadınlardır. yalan söylüyorlar inanmayın.
kocasına büyük iş düşen kadın. akşam yemeklerini kocasının elinden yer.
zamanı gelince öğreniriz diye düşünür bunlar.
beceriksizin tekidir. nasılsa benim herif aç kala kala yemek yapmayı öğrenirde beraber yeriz mantığı güdendir.
"ben dizi izlemiyorum" edasıyla dile getirdikleri için samimi bulunmamaktadırlar efendim, bu sanki onlara artı puan kazandırmaktadır.. halbuki gerçek hiç öyle değildir " fransız mürebbiyelerle mi büyüdün afedersin havan kime?" denmesi gereken kadınlardır.
böyle büyük bir handikapı en azından başka alanlarda sivrilerek kapaması gereken kadınlardır.
kadinlari, yemek yapmak zorunda olan varliklar olarak gormeyen, kadinlarin toplum ici rollerinin ve insanliga katkilarinin, midelerine inecek bir kac yaprak sarmasindan, bir kac dilim kol boreginden hatta sarimsakli yogurt ve bol tereyagli mantidan bile daha onemli oldugunun farkinda olan cagdas, modern hayati ozumsemis insanlar icin tanimasi sasirtici olmayan kutsal varliklar.*

(bkz: evet hanimlar)
(bkz: iste ben boyle biriyim)
(bkz: yalakalik)
Testosteronu yüksek kadınlardır.
muhtemelen gençtir ve ailesiyle yaşıyordur. kendi başına yaşamaya başlamasını beklemek lazım gelir.
her bilgi bir gereklilikle öğrenilmiştir/öğrenilir diye bir kaide yok muhakkak ama çoğu bilgimizin ya da becerimizin kaynağı yine de budur.
lale manço olabilir.
barış: barış a da bir sorsalar ben bilirim. *