Bir tane husky alacağım. Benimle dünyayı gezecek. Adıda Maya olacak.
Samoyed ya da chow chow.*
Doberman.

Yazarlarin dost olmak istedigi köpeklerdir.
(bkz: presa canario)

görsel
cane corso. kaslı ve uysal bir ırk. ayrıca apartman hayatına kolay adapte olabilen bir ırkmış.
Kaslı cesur iri bir macar rot.
akbaş veya dogo arjantin.
Kangaldır.

Alternatif olarak maylo. Maske'nin köpee olabilir.
Scooby doo olsun direkt.
Tarkanın kurdu.
Sevmediğim biri olunca atıl kurt derim sorunu kökünden çözerim.
görsel
zaten olmakla birlikte samoyed'dir.

kendisi sıklıkla arıza çıkarsa da dünyanın en sevimli şeyi, karşı koyabilen bir insan yok.

ama sokakta yürümek çok zor, çünkü herkes sevmek istiyor, bazı çomarlar da tanışmak için bahane etmeye çalışıyor.
(bkz: ak- it) dir.
kangal iyidir. sivasta zaten bi kangal var.
görsel
Akita inu. Çook istiyorum ama türkiye de saf kan yok sanırım.
görsel
musa. gürcü soyundan. kendisi özel eğitimli bir polis köpeğidir. Diğer köpek cinslerinden farkı bilinenin aksine sadık olmayışı ve nankörlüğüdür.
Sivas Kangalı. Yerli malı yurdun malı herkes onu kullanmalı.
milleti ile mutlu olan bireyleri ilgilendirmez. ben sokağa çıkıp kendi milletimin üyeleri ile münasebette bulununca hiç köpek besleme ihtiyacı hissetmiyorum mesela. benim milletim bir tanedir...
golden retriever. bahçeli bir ev alırsam mutlaka bu cins bir köpek alacağım.
Golden.
Husky dir. O nası bir tatlılık ya. Keşke olsa bi tane haskym.
Goldendir.
Ayrıca eski köpeğimdir ki cinsini bilmem ama kaba süs köpeğidir.
dogo argentino. yemin olsun bahçeli bir ev sahibi olduğum ilk an onu evlat edineceğim. ailemin eksik olan üyesi olarak hayatıma katılacak. benim için çok özeldir kendisi. ev, bahçe takılacak dilediği gibi.

canını yediğim. bir de sevecen, bir de korumacı ki o kadar olur.
doberman, youtubeden bakın, bebeklerle oyun oynuyor.
köpek çiftliği sahibi olmamız hasebiyle şimdiye kadar bakmadığım köpek kalmadı diyebilirim. golden, sharpei, k9, dogo... dalmaçyalı bile besledim. çiftlik kapanmış olmasına rağmen hali hazırda 3 tane köpeğim daha var. ne talihsizliktir ki, safkan olanı bulduğumda param olmadı, param var iken de aradığım köpeği bulamadım. o yüzden hep uktedir içimde (bkz: jack russel) besleyememiş olmak.