bugün

entry'ler (144)

sözlük yazarlarının en son okuduğu kitaplar

charles bukowski - ekmek arası.

yazarların şu an dinlediği şarkılar

jakob-saint.

türkçenin hiç de estetik bir dil olmadığı gerçeği

Fransızca kadar estetik değildir.

popüler olmayan sözlük yazarlarının yazma amacı

Ister yazar ister yazmaz,size mi kaldı bunu sorgulamak? Içinden geliyordur,hissettiklerini yazıyordur,rahatlıyordur yazarken.Her şeyi popülarite haline getirmeye çalışan bi toplum haline geldik.

karşıya geçemeyen kediyi alıp geçirmek

Arabayla üzerlerinden geçip hiç bir şey olmamış gibi yoluna devam eden vicdansızların aksine hayvan değerlerini ve onlarında bizim kadar yaşamayı hakeden canların olduğunu bilen vicdanlıların yaptığı eylemdir.Çoğalsın böyleleri.

çocuk yaşta izlenmiş travmatik diziler ve filmler

görsel
The Boy in the Striped Pajamas.Sanırım ilk çıktığı zamanlardı ve ilkokula gidiyordum.Ne kadar ağladım hatırlamıyorum ama çocukluk travmamdır bu film.Anlattığı hissettirdiği çok şey var ve unutamam elbette fakat bir daha açıp izleyemem herhalde.

aşk

bugün izlandaca'daki çevirisini öğrendim ve çok hoşuma gitti. "Elska."

yazarların nicklerinin anlam ve önemi

Bir Erik Satie eseridir.Melodisi huzur verir size.Buyurunuz dinleyiniz.
https://youtu.be/S-Xm7s9eGxU

gecenin fotoğrafı

görsel

gecenin gif i

görsel

uykunun bir zaman kaybı olduğu gerçeği

Kesinlikle katıldığım bir gerçektir.Katkılarınında olduğu açıktır fakat uyumaktan daha önemli şeyler var gibi geliyor bana.Onun yerine kitap okumak daha faydalı gibi.

zamanın çok çabuk geçmesi

Duruma göre değişiyor.Olmasını istediğin şeyi beklerken o çabuk geçen zaman bir türlü geçmek bilmiyor.

loser

Bir Beck parçası.Hoştur.Bırakayım burayada madem.
https://youtu.be/YgSPaXgAdzE

kimseyi kırmak istememek

Tek düşündüğüm,hayatımı üstüne kurduğum şey bu.Zarar veriyor ama yinede öyle olmaktan vazgeçemiyor,istesede yapamıyor insan.

gecenin şarkısı

keaton henson - sweetheart,what have you done to us.

sözlük yazarlarının takıntıları

Maydonoz yada maydanoz her neyse artık ismi bile nefreti çağrıştırıyor bende.Yemeyi bırak görmek bile istemiyorum.

sözlük yazarlarının film tavsiyeleri

Ben size tüm tim burton filmlerini öneriyorum.

yağmur ve kapalı hava seven insan

görsel
Sakinlik,huzur demektir benim için.Her gün yağmur yağabilir.Hiç şikayetçi olmazdım.Sevmemek mümkün mü ?

kış geliyor diye sevinmek

Heyecanla bekliyorum.

masumiyet

görsel
Budur.