Çözmüyorum . Çözmek yerine uyuyorum , çözülene kadar .
Uyuyarak. Hadi iyi geceler.
kesip atarak..
Üstüne giderek.
Kim korkar hain kurttan?!
Patron benim!
Allaha şükür çözülemeyecek sorunlarım olmadı ama fazla kafaya takmayıp, sakin sakin düşünüp bir yolunu bulmak için beyin fırtınası ile çözüyorum.
Herşey kendinizde bitiyor.
Derdin olduğunda, akıl verenin çok olur.
Dinleme.
Evreleri var.
1.Evre: Sorun üstünde kafa yorup tek başıma çözmeye çalışır, çıkış yolları ararım.
2.Evre: Çıkış yolu bulamam ve kafama takar, dert edinir, sinir olur, bazen sinirden ağlarım.
3.evre: artık dayanamayıp yakın gördüğüm 2 3 insana anlatır çözüm bulmaları için yardım isterim.
4.evre: bir sürü çözüm yolu önerirler. hiçbirini beğenmem ama tamam derim.
5.evre: sorunuma asla çözüm bulamam. içime atar, arada kafama takarak üzülürüm ve onunla yaşamayı öğrenirim.
Sorunu çözmek için önce bütün soruları bulmak gerekir. Sorular bulununca çözüm kolaydır. Ben demiyorum einstein demiş.
Çözmeyi düşünmüyorum çünkü level level bu sorunlar birini çözsen daha da zoru gelmekte.
Genelde Uyurum.
sineye çekiyorum.
eden bulur diyorum.
rüzgar eken fırtına biçer
büyük oranda reiki ile.
insanlarla olanlar için vakit kaybetmeden direkt gidip yüzleşerek, diğerleri için ise Zamana bırakıyorum. Art niyetli bir insan olmadığım için kendiliğinden düzeliyor çoğu zaman.
çözemiyorum.
Halı altına süpürme ile.
Ben uğraşmıyorum.

Onlar kendi aralarında hallediyor artık.

Ben karışınca kulaklık kablosu gibi birbirine giriyor herşey...
içler dışlar çarpımı filan işte.
Genelde kökünden. Sorun hiç sevmem.
Sorun mu o da ne?

(Görmezden geliyorum, yokmuş gibi yapıyorum)
Küçltüyor küçültüyor ve önemsemeyinceye kadar devam ediyorum. Gamsız da sayılabilirim aslında. Sorunlar üst üste yığıldığında tek gereken sator rotas karesidir bana. Kendi kendime "sıkkın bıkkın üzgün yorgun da olsam yaşıyorum işte" diye haklı isyanımı belirtiyorum. Demeye kalmadan alıyor beni bir gülme. O gülümsemede kulaklarıma uzanan ağzım bir yandan omuzlanıyor dertleri. En fazla nolur diye son gazı da veriyorum kendi kendime. O sırada olan oluyor. Ya iyi oluyor ya da kaçınılmaz olan. Kötü de olsa olanca kötülüğün üstüne bir de psikolojim yük olmuyor bana
Kör düğüm olunca anca bir düğüm daha atıyor ve soruları büyütüyorum.
görsel
Görmezden gelerek. Şimdilik yani. Sonra bakarız.
dudak derisi kopararak.

tesekkurler.
Önemsemeyerek.

Önem verdikçe karşımızdaki şahıs ya da olayların değeri artıyor. Önemsizleştirdikçe değersizleşiyor sorunlar ya da sorunları çıkaranlar.
Allah'a sığınarak.