bugün

görsel
vallaxi minimalist evlerin hastasıyız..

görsel
çok da bir şey istemiyorum sanki. şöylesi bir ev, birkaç samimi selam, falan filan işte.

görsel
Ev değil, yaşam alanı.

görsel
müstakil bir evdir. sağında solunda ve arkasında en az 15 er metre boşluk olacak başka bir ev olmayacak. betonarme olur prefabrik olur fark etmez müstakil olsun yeter.

40 senedir apartmanda yaşamaktan artık kusma noktasına geldim lan. ne derdi bitiyor ne gürültüsü ne geleni gideni ne park yeri problemi.
şark köşesi ve sobası olacak.
Hem taştan, hem merdivanlı trabzanlı ve mis kokulu baktıkça iç açan bir kapı girişli...

görsel
Kısmetse köyde arsama ağaç duvarlı içi yalıtımlı 3 odalı bı yer evi yapma niyetim var. Beton zeminde olacak ve birbirine bağlantıları vida ve metal kilitler ile olacak. Tek sorun ekonomi.
Gönül ister ki villa olsun, havuzlu olsun ama tr şartlarında çok zor o yüzden gerçekçi olmak gerekirse gri, yeşil mobilyalı, mutfsktw minik bir kahve alanı olsun isterim.
https://vm.tiktok.com/ZMYDs83vK/

aptal.
Tabiki erebor. Yalnız dağın altında bulunur. Hiç güneş almıyor ama içindeki gümüş çeşmeler, altın ışığıyla dolu odalar ve helva gibi pişmiş etler yeter de artar bile daha ne olsun ki?. Bir tek spoiler olcak ama kusura bakmayın o gölge ve alev ( balrog ) eksik olsun yeter. gerçi o moria'daydı ama olsun fazla erebor'u kazarken derinlere inmemeli bir kuzeni falanda erebor'da ney çıkar al başına belayı neyse bizim bi de smag'umuz vardı oda ayrı bi mesele oraya girmeyelim şimdi boşver.
Müstakil ve tek katlı, bahçesi olan ve deniz manzaralı.
Balıkesir'de herhangi bir ev olabilir.
topkapı sarayı.
görsel
Karımın istediği ev. Benim fikrim ise 40 çeşit ev var karar veremem ki.

Karınızı istediği evde banyoda yıkar mısınız
yapalım abim.
Topkapı sarayı.
Kuşkusuz ki müstakil, iki katlı, 300 m2, zeminden ısıtmalı, 4e 7 metrelik büyükçe havuzlu, garaj olarak kullanabileceğim alt katlı, limondan portakalına kadar bahçesinde bulunan meyve ağaçlı. Düzgün türklerden oluşan çevre, şehre yakın ama şehir dışı bi yaşam alanı. Hayalini kuruyoruz, nasip de olsun inşallah.
karavan olsun. her yeri gezeyim.
şurada olmayan o ev varya,işte o ev.
1000 odalı saray.

Bu arada Seni durduran ne Fuat?
görsel
kendi köyümde dedemden babama kalan arsaya bir tane konteyner koyup onun içerisinde yaşamak. yani 20 metrekare bir alan yeterlidir. gereken tek şey huzur.
cezaevi hariç her ev uyar bana.