bugün

trabzon. net!
istanbul.
Adana harici hiçbir yerde yaşamam o kadar.
konya kayseri erzurum.
(bkz: samsun) ve sinop.
(bkz: istanbul)

diyorum ama yaşıyorum. el mecbur.
istanbul, net.
Düzce.

Edibüdü: orası da şehir olmuş, unutmuştum, hatırlatan kişiye teşekkürler.
Cihapesiz yerler... iller..
Her şehrin kendine göre hayat şartları, imkanları, insanları vardır.
Orada şurada yaşayamam diye bir şey demem.
imkanlar ne gösterir bilemeyiz.
il değil de ilçe dersek Manisa Gördes diyebilirim.buyuk şehirde yaşayıp orda yaşamak çok zor gelmişti.insanlari on numara onlara lafım yok .
Sıcak olan herhangi bir yer. Soğuk olan yerlerden ankara, erzurum felan.
Şunu açık yüreklilikle söyleyebilirim ki;merzifon haricindeki bütün yerleşim yerleri.
Konya ve rize ilk akla gelendir.
Akp nin birinci olduğu illerdir. Yazmama gerek var mı?
Çok sıcak ve çok soğuk yerlerde yaşayamam. Hadi soğuk çaresi var da izmir , aydın gibi yerlerde yaşayamam çatlarım. Bir de doğuda yaşamak istemem. Yine de hayat bu belli olmaz.
Şuan bulunduğum şehir dışında HiÇ BiR YERDE YAŞAYAMAM.
Mecburiyet olmasa...

adana
adıyaman
afyon
ağrı
amasya
ankara
antalya
artvin
aydın
balıkesir
bilecik
bingöl
bitlis
bolu
burdur
bursa
çanakkale
çankırı
çorum
denizli
diyarbakır
edirne
elazığ
erzincan
erzurum
eskişehir
gaziantep
giresun
gümüşhane
hakkari
hatay
ısparta
içel (mersin)
istanbul
izmir
kars
kastamonu
kayseri
kırklareli
kırşehir
kocaeli
konya
kütahya
malatya
manisa
k.maraş
mardin
muğla
muş
nevşehir
niğde
ordu
rize
sakarya
samsun
siirt
sinop
sivas
tekirdağ
tokat
trabzon
tunceli
şanlıurfa
uşak
van
yozgat
zonguldak
aksaray
bayburt
karaman
kırıkkale
batman
şırnak
bartın
ardahan
ığdır
yalova
karabük
kilis
osmaniye.
istanbul.

ikamet yok yalnızca gezi.
Ankara harici herhangi bir Anadolu şehri.

Yaklaşık 10 yıldır doğuda bir büyükşehirde oturuyorum. Vazife icabı her yerini gezdim. Hatta bazı şehirlerinde 3 aya varan sürelerde ikamet ettim. Doğuda belki bazı imkanlar olmayabilir ancak doğu insanı merttir, yardımseverdir, sıcakkanlı, samimi ve dürüsttür.

Doğuda bir apartmanda pişen yemek bütün dairelere ikram edilir. Aşure günü bir tencere aşure 40 kapıya dağıtılmazsa aşure yaptık denmez, aradığınız şey bir esnafta yoksa benim ismimi ver falanca yere git denir. Doğuda üzerinizde nakit yoksa da hiç tanımadığınız esnaftan alışveriş yapabilirsiniz. insanların sözü senettir. izzet ikram had safhadadır. Konuk ağırlama neredeyse bir onur meselesidir.

Evet dediğim gibi 10 yıldır doğudayım, Muş, Van, Bingöl, Diyarbakır, Tunceli, şırnak, batman, bitlis, Siirt ayak basmadığım yer kalmadı. Diyarbakır’da hiç tanımadığım insanlar misafir etme yarışına girdiler, neredeyse bizim yüzümüzden birbirleriyle kavga edeceklerdi, Van’da elde avuçta birşeysi olmayan insanlar bizi ağırlama yarışına girdiler, utancımdan sofradan aç kalktım, o güzel insanlar acaba birşeyi mi beğenmedim diye üzüldüler. Bitlis’de Zaten damdan dama çay ikram etmek gelenek olmuş, Şırnak’ta insanlar evlerini açtılar, lazım olur diye arabalarını verdiler yetmedi mihmandar iki tane korucu geldi bir hafta bizimle yattı bizimle kalktılar. Bingöl’de bir muhtar uğurlarken bir kavanoz bal bir teneke kavurma verdi. imkanı yok parasını veremedik. Evin çocuğunun cebine tıkıştırdık. Yarım saat sonra farkedince aradı. Bi dünya kızdı bağırdı ben babamdan öyle azar yemedim. Tunceli’de bir parkta tost yedik adama para veremedik. Onun yerine mahallenin çocuklarına abur cubur dağıttık.

Edit: artvinliyim.
En başta akdeniz şehirleridir. Bile bile kendi rızasıyla o leş sıcaklara rağmen Akdeniz'de yaşayan insan sakattır.

Yağmurlu havaları ve ıslanmayı da sevmem. Karadeniz de çöp.

Doğu ve Güneydoğu'yu bölgeden ve şehirden saymıyorum oralar komple bombalanmalı.

iç anadolu'yu da siktir et şehir denilecek bir yer yok.

ege ve marmara kalıyor.

Ege'yi de 3 siktir ile uğurluyoruz.

Marmara benim allahım muhammedimdir. her şeye rağmen yaşadığım şehri ve bölgeyi seviyorum. Geri kalan bölgelerin ve şehirlerin anasını sikeyim. Net.
bayburt ne bilim haritada bile yerini bilmiyorum, niye yaşıyım.
bayburt erzurum çankırı yozgat kayseri elazığ malatya gibi atatürkçü insanların çok az olduğu yerler.
Diyarbakır,muş,şanlıurfa,mardin,bingöl,bitlis,van,tunceli,şırnak,hakkari,batman,ağrı,siirt
yozgat başta gelir benim için.