bugün

Son dönemde sadece %3 artış gösteren maaştir. Patronların istatistiklere gore davranmadigi işçinin hakkini yediği bariz bir şekilde ortada. Sigorta bile yok AMK.

Edit: ukte.
zam oranı enflasyonun altında tutulan maaştır.
arkadaşlar kandırılıyoruz. zam almıyoruz, aksine fakirleşiyoruz. sendika ise hala yönetimin yanında.
Ayın ortası geldi hala yatmamış maaşlardır. Dolar düşsün diye bekliyor zall. Malum her yaZara 2000 dolar vermek her yiğidin harcı değil.
görsel
ay başı geldi ve zall yatırdı bugün çektim hemen.
hala yatmadı, 1 saate yatmazsa bu iş yatar, geç oldu ver bi alt dudak yatalım.
Söylenmez ama çok şükürdür.
Aylık 1413 lira kredi ödeyen beni hayattan soğutan maaştır.
Keşke öyle birşey olsa dedirtir evet.
Babam hep 500 bin lira param olacağına bin lira maaşım olsun derdi, anlamazdım. Şimdi daha iyi anlıyorum. Esnafız sözlük ne kazandık ne harcadık herşey muallakta.
yatmıştır. ama sağına.
Daha öğrenciyim evet. Ama kendi kazandığını yemek kadar güzel bir şey var mı sözlük. 6 yıl sonra ilk maaşımı alıcam diye düşünüyorum hadi hayırlısı.
Kyk dan hallice. Net:400 tl.
an itibari yetmeyen maaştır. yeter artık sözlük pirim ateşle biraz.
Günde 25 lira. Benim patronum peder bey. 11 lira ile sigara alıyorum. Kalan paranın 11 lirsı ile döner ayran, 3 lirası ile de çay içiyorum. Sonra akşam oluyor zaten. Eve dönüyorum.
yaklaşık 50.000 lira.
Elli kere dedik la benimkini western uniondan gönderin diye! Yine sparkasse’den göndermişiniz 12€ kesmiş amk!
Karın tokluğuna etrafı temizliyorum. Acaba diyorum erkek halimle evlere temizliğe gitsem beni alırlar mı işe. Bir dip köşe yaparım akıllara zarar.*
Herşeye %15 zam yapıldı. Yönetim bizim agilere göz dikmiş.
Olmaz. Kabul edilmez.
Yatmış.

görsel
yatmış.

görsel
Güle güle harcayınız, bize o da yok.
yatmış.

görsel
Günümüz şartlarında çok şükür iyidir.
Yatmamış. Haftasonu sanırım ondan. Yarın hesabımda olur muhtemelen
Örenciyim. iban atarım hayırseverlere, harcımı yatırıcam da. Var mı şu dilenciye üç beş kuruş atacak?...