bugün

gece gece aklıma takılan sorunsal. CHP'li ve hdp'li olmayan herkesi hapse atıyordunuz, tam olarak yargılama ne zaman başlıyor arkadaşlar 2028'de mi? Söyleyin de ona göre kaçayım ülkeden.
cumhur ittifakı'nın bu konuda ikram tabağını oldukça dolu göndereceğinden eminim.
infazdır o.
dinci pkk yı meclise soktunuz pkk filan diyordunuz asıl o ne oldu?
parayla değil faik abasıyanık sırayla. onunda zamanı gelecek inş. sen tatlı uykularını kaçırma bunun için.
Benim bildiğim BOP'çunun biri mekânı meçhul iki oğlu, iki de kızı vardı; ama...
görsel

ortadaki kişiyi tanıdınız mı? zafer çağlayan. bir zamanların ekonomi bakanı. yargılanmadı ama ama ortalıktan kayboldu. bu adamlar masumdu değil mi? peki neden buruşturup attınız bir köşeye.. neden aslanlar gibi işine devam etmesine izin vermediniz? neden mağdur olmuş arkadaşınıza sahip çıkmadınız? neden o da kanal kanal gezip masum olduğunu anlatmadı, kitap yazıp kendini ifade etmedi..

her şey bu dünya değil. sizler müslüman olduğunuzu mu iddia ediyorsunuz? o zaman şunu bilin ki bu dünya imtihan dünyası. küçük suçların cezası burada verilse bile büyük suçların cezasının çoğu ahirete kalıyor. meşhur bir hikaye vardır:

Kasabanın birinde zengin bir tüccar yaşarmış. Öleceği vakit vasiyetinde: “Ben mezara konulduğum gün kim gelir benimle bir gece mezarda kalırsa ona servetimin yarısını bırakacağım” demiş.

Çoluğu çocuğu, akrabaları servetin yarısı bırakılmasına rağmen bunu yerine getiremiyeceklerini düşünüyorlarmış. Kısa bir müddet sonra adam ölmüş.

Adamın vasiyeti kasabada zaten meşhurmuş. Bunu duyanlardan biri de kasabanın en ücrâ köşesinde yaşayan hamalmış. Adamın öldüğü haberini duyunca yakınlarına kendisinin bir gece mezarda kalabileceğini söylemiş. Bunun üzerine cenaze merasiminden sonra hamalı da adamla birlikte kabre koymuşlar.

Hamal: “Zaten bir tane ipim bir tane de küfem var. Kaybedecek bir şeyim yok. iyi ettim de bu adamla buraya girdim. Çıktığımda kasabanın hatırı sayılır insanlarından biri olacağım” diye düşünüyorken bir gürültü kopmuş ve dünyada daha önce hiç karşılaşmadığı yüzlere orada rastlamış.

Gelen melekler aralarında konuşuyorlarmış: “Bu ölü olan zaten elimizde. Onu istediğimiz vakit hesaba çekebiliriz. ilk önce şu canlı olandan başlayalım”.

Adam tir tir titriyorken başlamış melekler peşpeşe sorular sormaya: “Söyle bakalım ey falan oğlu filan. Küfenin ipini nereden buldun? Satın aldıysan ne kadara aldın? Kimden aldın?

Aldığın kişiyi dolandırdın mı? Hakiki değerinde mi verdin ücretini?”

Adamın dili dolanıyor sorulan sorulara cevaplar bulmaya çalışıyor, ancak o cevap verdikçe ip ile ilgili bir başka soru ile karşılaşıyormuş.

Gün ağarırken zengin adamın akrabaları gelmiş ve adamı mezardan çıkarmışlar. Sonra: Artık kasabanın sayılı zenginlerindensin. Anlat bakalım bir gece mezarda kalmak nasıl bir duygu? demişler.

Hamal:

“Aman, lanet olsun! istemiyorum! Bütün mal mülk sizin olsun!

Ben bir ipin hesabını sabaha kadar veremedim, o kadar malın hesabını kıyamete kadar veremem herhalde...’’
Suça battıklarını ikrar eden bir söylev olmuş. Yani suç işliyoruz ama yargılanıyoruz oh canıma değsin gibi bir durum.
Bence kılçtar yargılansın, 10 seçim yenilgisine rağmen hala nasıl CHP partisinin başında duruyor dikdatörcesine.
faiğin gözlerinde silivri hasreti görmemize sebep olan haykırışıdır. acele etme kardeşim her şeyin bir sırası var o yargılamalar illa ki yaşanacak. bu dünyada yırtsanız hani "iman ettik" diyorsunuz ya sık sık ahirette vereceksiniz o hesabı kaçışınız yok üzülmeyin.

temizsen zaten yargılanmaktan korkmazsın. eğer korkuyorsan mutlaka ki altında bazı sebepler vardır. sizde bayağı bir korku var reyisinizden alt kademedeki siz internet trollerine kadar. demek ki var bir orostopallık yoksa neden yargılanmaktan korkasın.
Mel mel bakan abla gene yargı dağıtmış.
Allah müddet verir ama asla ihmal etmez.
Haram yemeye devam diyonuz yani...
Sırası gelecek acele etme babayiğit.
sahi ya tırnak makasım paslanacak yazıktır, kim yargılayacaktı beni mesela hadi gelsin.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar