bugün

başlık: bitch mi witch mi karar ver haci

girdi:günün birinde iki hacı telefon denen gavur icadında konuşuyorlarmış.
hacı-1 demiş ki karşımdan witch geçiyor. hacı-2 duyamamış ve demiş ki bitch mi? hacı-1 bitch demiş.
hacı-2 de bitch mi witch mi karar ver hacı demiş.

bu başlığın ikinci askim coraplarin da islandi mi vakası olmasını umut ederim.

silinme nedeni:slogan vb başlık açmayınız

yorum-ül tayyip: çırılçıplak kadın resimleri arasında kaybolmuşsunuz.
başlık: sevgililer gunu nde 3 kisi birlesip liv e girmek
entry: (bkz: liv kim lan)

(bkz: liv kristinese kaçın)
(bkz: liv tylerse öldünüz zaten)*
silinme-i sebebi hukuk: **
mod. not.: liv yengeniz olur. onu kızdırmayın.**
bunun üzerine-ül yazar yorumu: valla ben de öyle dedim dinlemediler.
başlık; fenerbahce caykurizespor maci

entry; (bkz: vay anasını neler olmuş serhat ya)

hayır biraz daha uğraşsan başlıkları alta akumak da denk gelecekti başlıklar.

(bkz: 15 subat 2008 caykur rize fenerbahce maci)

silenme sebebi;

Entry kesinlikle tanım içermelidir. Aksi halde silinir.
forum/chat tarzı entryler silinir.
Başlık silindiği için entry'niz siliniyor.
Entry - başlık uyumsuzluğu. entry başlığı tanımlamalıdır.
Başlığa cevap niteliğinde yazılmış bkz lar silinir.
üstteki entryleri refere eden veya onlara cevap niteliğinde olan entryler silinir.
bu entry başlığın sözlük içindeki durumu ile ilgili.
entry sözlük formati'na aykırı.

vay anasını, araya bir de sözlüğü yasal yönden zor durumda bırakacak bir kaç kelime koyaydım, bütün silinme sebeplerini bir başlıkta toplayarak rekor kıracaktım. kısmet değilmiş, bir dahaki sefere artık. *
başlık: aysun kayaci

entry: asılıyor. ama yüz vermiyorum.
düdüt: lan ne çok seveni varmış. sıraya geçin bilader. herkese yer var.

silinme nedeni: Entry emin olunmayan, araştırılmamış ve hatalı bilgi içermemelidir.

yorum: paparazzi misiniz lan? mesajların sikrınşatlarını verem mi? bir saniye ..."aysun oturum açtı" diyor.
başlık: aysun kayacı

entry:eski sevgilim.*

silinme nedeni: araştırdık, soruşturduk. böyle bir durumun olmadığını tespit ettik.

yazar notu: beni aysundan ayıramazsınız ..
başlık : aysun kayacı
entry : yeni sevgilim
silinme nedeni : yaptığımız araştırmalara göre aysun kayacı'nın sevgilisinin siz olmadığını tespit ettik.
yazarın notu : tamam bu entrynin silinmesi beklenen bir şey ama nasıl araştırmalarmış bunlar be kardeşim merak ettim. kendimi özel hayatı didiklenen bir ünlü gibi hissettim.. bir insanın bu kadar da üzerine gelinmez yanii.. herkesin bir özeli var diye düşünüyoruuuumm.. sonuçta hepimiz bu camiadanız.. hem biriyle ilk beraber olduğumda size haber vericem.. daha önce yakalayna da ödül var..
sorunuz yoksa leatitia casta hanfendiyle bir iş görüşmesine gideceğim.. amaan siz şimdi bir sürü şey yazarsınız.. kendisi sadece arkadaşım.. ama ileride ne olur belli olmaz..
kısmet işi biraz da..
başlık :uygun sözlük yazarları

entry no 2: (bkz: tostumu yedim bekliyorum) imza: ogzi saat 00.29
entry no 3: (bkz: tostumu yedim bekliyorum) imza: kara hilal saat 00.29

silinme nedeni: "bu entry yanlışlıkla iki defa girilmiş. bir tanesi silindi. "

yorum: yanlışlıkla girenin ben olduğunu nasıl bildiniz? ben isteyerek bilerek girdim. arkadaş yanlışlıkla girmiş olabilir. ya da iki yazar da aynı kişi. ama fake olan ogzi, onun hesabını silin. *
başlık: sözlük beni sıkıyorsun.
entry: vallahi ya.
silinme sebebi: forum/chat tarzı entryler silinir. aşkolsun ama.
başlık : bu universite de akil inanctan once gelir

entry no 1: (bkz: bu universitede akil inanctan once gelir)* imza: uludağsözlük
entry no 2: uludagsozluk kardeşimizin eksik dilbilgisi ile başlık yönlendirmesi yaptığı özlü sözün hatalı yazılmış hali.

silinme nedeni: bu entry başlığın sözlük içindeki durumu ile ilgili.

yorum: bence bu başlık dilbilgisi konularının türkçe müfredatındaki yeri ile ilgili. hal eklerinden olan "-de eki" özel olmayan isimlere geldiğinde ayrılmaz. her gece bir kez yazdırmasanız olmuyor şu başlığa.

baslik: transilvanya

entry: sanirim burada 2 adet mutevazi malikanem vardi.

(20.12.2007 18:49) Sadece yazarı ilgilendirecek derecede subjektif entryler silinir.

moderatorun notu: bir tavşan kanı çayınızı içmeye davet etmediniz bizi.
(11.02.2008 01:33)
başlık: elmastan yapilmis orak cekicli kolye

entry: boyfriend in berkcan sözlüğün sol frame sini değil seni ....... denilesi kolye.

# forum/chat tarzı entryler silinir.
# Entry - başlık uyumsuzluğu. entry başlığı tanımlamalıdır.
# üstteki entryleri refere eden veya onlara cevap niteliğinde olan entryler silinir.

[moderator notu] bu tarz entryler bundan sonra bir çaylaklık sebebi olacak.

evet, belki bu bir çoğunuza yaran bir bahane gibi gelmeyebilir ama ben bayağı güldüm. ama şu da bir gerçek, sözlüğe ramazan ayında kendini aç bırakan insanlar, x yapan görgüsüz denyo, başlık açarken götünü kaşıyan yazar, halay çekerek entry girmek gibi başlıklar açanlar yazarsa ben bırakın çaylaklığı, silik bile olmaya razıyım.
entry: "hacı şişme kadinla işin bittiyse bir tur şu arkadaşa versene" demenin şart oldugu insandir.
sebep: yazarlar arasi kin ve nefret uyandiran höthöt...

vayanasini.
modların , espri anlayışlarını gösteren notlardır..hemen bi örnekle peşiştireyim:

başlık: seni de sikeyim sözlük
entry: hali hazırda yapanlar olduğu için beklenilmesi gereken eylem.
silinme gerekçesi: başlık silindiği için entryniz siliniyor.
mod notu: evlenmeden olmaz * *
yöneticilerin entry silerken gösterdiği sebepler. maç sonucu tahmini yapma konusunda bilimsel kaynaklar gerektiğini düşünen yönetici notu. maç sonucunun 2-1 olacağını bilseydim gider iddia oynar para kazanırdım. *

başlık :27 subat 2008 galatasaray fenerbahce maci

entry: galatasaray'ın 1-0 alacağı maç. kupa elemelerinde başarılı olan gs 'den geleneğini devam ettirmesini bekliyoruz.

silinme sebebi: Entry emin olunmayan, araştırılmamış ve hatalı bilgi içermemelidir.
her silinen tanımımın sebebi beni yarsa da, baktığımda yarılacak bir durum göremediğim çoğu karşı görüşteki insanların çakma sebeplerinden oluşan ispiyonlar nedeniyledir.
- entryniz geçersiz bir işlem yürüttü ve kapatılacak.*
başlık: 27 subat 2008 galatasaray fenerbahce maci

entry: delgado'nun oynamayacağı maç.

silinme sebebi: Entry emin olunmayan, araştırılmamış ve hatalı bilgi içermemelidir.

yorum: bu entryde bir tane emin olunmayan, araştırılmamış ve hatalı bilgi göstersini birisi üyeliğimi sildircem. o kadar yani. geyik ulaan geyik.
baslık: 27 subat 2008 galatasaray fenerbahce maci

entry:

--spoiler--
aha fener golu takti
--spoiler--

tanım: gökhan gönül'ün golu ile an itibariyle 1-1 olan maç.

silinme sebebi: spoiler'ın amacı bu değil.

el yorum: bende cok kafa yordum spolier ne ise yarar diye hatta camlari silmeye bile çalıstım işe yaramadi. bir de perde takarken kullanayim ne olacak.

(bkz: mesela yani)
(bkz: zwht)

hande yener in metallica dan once sahne almasi

başlık açmasını öğrenememek gibidir. sırayı karıştırmayalım, hande yener metallicadan sonra çıksın. evet evet, metallicadan. ayırmıyoruz bunları, bunlar yapışık geldi bize.
(29.02.2008 23:40)

# bu entry başlığın sözlük içindeki durumu ile ilgili.

(29.02.2008 23:50)

öhööm!
May I have your attention please?

şincik;
"başlık açmasını öğrenememek gibidir."

aha da bu, bir benzetme ve örnekle birlikte başlığı tanımlayan süper kısım.
tanım var mı? var.
gerisinden sana ne ulan?
" sırayı karıştırmayalım, hande yener metallicadan sonra çıksın."
al, bu da başlıkla ilgili biraz subjektif de olsa bir tanım/örnek/yorum daha. gerisinden sana ne ulan?

başlıkla ilgili olan kısım mı?
belki birleşik geldi? öyle ithal ettik? kanıtın var mı?
baslik: komunistlerin turbanli masum bir kiza saldirisi
entry: (bkz: sözlük seni seviyorum)
silinme nedeni: Entry - başlık uyumsuzluğu. entry başlığı tanımlamalıdır.
moderator notu: sözlük de sizi seviyormuş. iletmemizi istedi.
baslık:

intihar edemeyecek kadar karaktersiz olmak

entry:

ölmek basittir yasamak ise zordur.
ölümün binbir turlu yolu vardir,
ama yasamanin bir tane adamakıllı yolu yoktur....

james alvin madison

silinme sebebi:

halbuki hayat ne güzel. ulu sözlük moderasyonu yazarlarına çiçekler, böcekler, dört yapraklı yoncalar diler.

el yorum:

çolgınlar gibi kırlara kosarak bonanza demek istiyorum ey sözlük moderasyonu.
içimi actiniz valla,
nese doldum vesselam
bülent ersoy benim halam
ne diyorun ben lAN BEN ULAN
BiRden sevindirik oldum
heyyooo
başlık: oflu hoca
entry: of'a sahip olan hoca. *
açıklama: diyecek laf bulamadım.
*
başlık : penaltiyi futbolcu mu kacirir kaleci mi kurtarir

entry : tek gerçek vardır oda futbolcu penaltıyı kaçırır ; kaleci penaltıyı kurtarmaz; kalecinin mantığı bir köşeye atlamaktır ya tutarsa hesabı. * *
silinme sebebi : Entry - başlık uyumsuzluğu. entry başlığı tanımlamalıdır.

moderator notu : soru başlığa cevap entry.

dütdürü : vay vay vay ; daha nasıl olacak ; futbolcu kaçırır işte

edit : eksileyene de selam ederim
gün içinde yüzünüzü gülümseten, hay allah ne de şakacı şeyler demenize sebep olan durumlardır. * *
--spoiler--

silinen entry son hali:
aklına gelen ilk şey evde çılgın bir parti yapmak olacaktır.

kira mı, harç mı, borçlar mı.. öderim hacı bi ara, kaçıyormuyuz? ayıp ediyorsun ama.

edit: bugun cok onemli bir şey öğrendim. değişik tanım yapmak için kasmak, hatta zincirleme sifat katliami yapmak sadece saflıkmış. Artık kısa cümleler kurmam gerektiğini bana sayın modlar göstermişlerdir. Hayat dersi olarak aldım ve tüylerim diken diken oldu.
-------

ilk olarak entry baslıgı tanımıyor diye klasık sılme sebebı gosterıldı. bankadan para cekmenın tanımını yapıp, modun onaylamasına sunduk.
tekrar sılındı; ogrencıyı tanımlayın sebebi ile. saflıgıma denk geldi. başlıktaki öğrenciyi değil de, bildiğimiz öğrencinin tanımını yaptım eğitim gören kişiler falan diye.
sonra yine silindi. Allah iyiliğimi versin, ne yapmışım ben, adam gibi başlıgı tanımlasana gibi.
yılar mıyım ben? Asla.. ama gücüm tükenmişti. Yukarıda görülen kısa ve öz tanım yapılarak olaya son nokta koyulmuştur.

son mod yorumu: son bir şey sayın yazar *
kaçıyormuyuz? > kacıyor muyuz? seklinde yazılmalı. malum soru ekleri ayrı yazılır.
anlayısınız için tesekkürler. esen kalın..
sizi seven uludag sözlük moderasyonu.

mod'a not: Sevgili mod, biliyorum bu bizim özelimizdi, ama içimde karşı koyamadığım ifşa arzusuna gem vuramadım. siz bu satirlari okurken ben coktan yeni yeni entrylere yelken acmis olucam.
sizi seven seytanin fisildadiklari..
--spoiler--
başlık : uludagsozluk

entry : #3095044 numaralı entry sini (bkz: tio com tr/@uludagsozluk) "sadece yazari ilgilendirecek derecede subjektif" gerekçesiyle gammazladığım yazar.

hadi bakalım hayırlısı...

silinme sebebi : Sadece yazarı ilgilendirecek derecede subjektif entryler silinir.

sonuç: gammazlığın geri alınması.

(bkz: seviyorum lan seni sözlük)