ne sigarayla ne ickiyle karsilastirilabilecek bi bagimlilik yaratan, acitan* sarki.
dinlemeyin.
(bkz: surekli ayni sarkiyi dinlemek)
(bkz: bağımlılık yapan şarkılar)
dumanın çok mükemmel bir parçası.dinlerken seni alıp götüren cinsten.
özellikle gitar solosu alır gider, savurur, parçalar, ağzını burnunu dağıtır adamın.

çok mu mübalağa yaptım.
yüregin titremesine sebep veren $arki.
hem ak* hemde karaciğere* yüklenen duman şarkısı.
(bkz: orucu bozdurup sigara yaktıran şarkılar)
kanımca duman'ın en sağlam parçasıdır. hem armoni hem de ritim düzeyinde yaptığı en güzel parçadır. batuhan bu parçada fender telecaster'ı kanırta kanırta, hayvanlar gibi çalarak bizleri şaşırtmıştır. Sololar inanılmazdır, yavuz çetinden bayağı etkilendiği apaçık belli...
bir sarkı insanı dagıtır mı evet, bir sarkı insanı durduk yerde gozunden yas gelmesine sebeb olur mu evet, bir sarkı gunduz vakti ofis de ayık insanı sarhos eder mi kesinlikle evet iste oyle bir sarkı.
"ellerin uzanmasın,
uzak dursun dedim,
sakın dokunmasın,
hayal ettiklerim bana yakışmasın
inancım yok benim."
tehliikeli şarkılardan belki de en güzeli.
hic akilda yokken dinlenildigi vakit insana ister istemez eskiyi hatirlatan sarki.
Saglam kafa ile dinlemeyiniz.
bünyeyi sağlam sarsan şarkılardandır.
defalarca dinlenilip efkarlanılır. sabaha kadar dinleme, unutma isteği uyandırır bu şarkı adama. şuursuzca uyuma, uyanınca hiçbirşey hatırlamama. bir türlü eskimez bu şarkı. yüzlerce kez dinlense de.
solosu süper olan duman parçası. ben hiç bir türkçe rock parçasında bu şekilde şarkıya cuk diye oturan solo görmedim. bir stairway to heaven ve solosu gibi. tebrik ediyorum duman grubunu.
dinleyip dinleyip tüketemediğim solo kısmı beni benden alan basarılı duman sarkısı.
dumanın en anlamlı en acıtan şarkısıdır, çok acıtır dinlemek. umuma açık yerlerde dinlemek sakıncalıdır şarkının sonu getirilemez*.
intihar ettirebilicek bir duman parçasıdır.*
gelemedim ben bu oyuna
gelemedim yaşımdan
kovaladım sevdiğimi
yanıbaşımdan, her yanımdan

işte böyle oluyor bazen
"ellerin uzanmasın
uzak dursun dedim
sakın dokunmasın
hayal ettiklerim
bana yakışmasın
inancım yok benim"

can acıtır. fazlasıyla.
(bkz: duman)
insanı duman eden , duman şarkısı.

--spoiler--
göremedim geçtiğini yanıbaşımdan *
--spoiler--
winamp'ın auto-tag uygulaması ile tag'lendiğinde duman - yanıbaşındaydım ismiyle tag'lenen duman'ın harika parçası. solosu süründürür.
kaan tangöze tarafından ölen nişanlısına yazılmış muhteşem duman parçası.

"ellerin uzanmasın
uzak dursun dedim
sakın dokunmasın
hayal ettiklerim
bana yakışmasın
inancım yok benim"

bölümü duyulduğu an gözyaşlarını da beraberinde getirir. gerek sözleri gerek bestesiyle yıkar insanı. bir kez dinledikten sonra arka arkaya defalarca dinleyip ağlayabilirsiniz. belki de duman'ın bu anlamda en başarılı parçası.
ayrılıktan sonra insanı depresif yapan şarkılardan birisidir.
normalseniz depresyona girmek için, depresyondaysanız iyice moralinizi bozmak için dinlemelisiniz bunu.