bugün

yamaha yzf r1'in biraz daha uysallaştırılmış hali. sağlam motordur en nihayetinde.

görsel
(bkz: motora motoru bindirmişsin azizim)

niyetliyiz lan, koymayın böyle görseller.
2010 fiyatı 35 bin tl olan yamaha'nın sport bike tarzı 600 cc'lik 133hp gücünde yavru r1'i. alanın en iyisi, tek geçerim.
2017 fiyatı 81 bin tl civarında olan sport bike. şaka gibi di mi. enflasyon falan uçmuş gitmiş.

ayrıca 2015 ve 2016 modeli benim için efsanedir. kırlangıç kasa 2016 da bitmiş zaten gördüğüm kadarıyla. ben 2015 modelini bugün itibariyle aldım. kendisi benim 2.motorum. ve ben böyle bir şey görmedim. mermi gibi ya bildiğin. 2.viteste 3.viteste seri gaz açtığında yanlıyor motor. 150 ile giderken bile yanlıyor düşün. her devirde özellikle devir saatindeki o r6 yazısını geçtiğinde 7 bin devirden sonrası felaket bir şey zaten exup olayı falanda var çünkü. yani bildiğin aya fırlatılan rokete dönüşüyor o devirlerde. aşığım kendisine. ama oturuş pozisyonu çok rahatsız ee gülü seven dikenine katlanır alışması zaman alacak. aşırı spor çok spor.
600 cc klasmanının en agresif motorudur.
Meşhur Kırlangıç kuyruğu deltabox şase modeli terkedildikten sonra artık gözümden düşen efsane motosiklet. Tabi artık o da üretilmiyor ayrı mesele.

Bi de 1000cc’liklerden daha devirliydi, gerçi enteresan olarak bütün 600’lükler için geçerli bu durum.

Tanım: dulbırakan. Evet dulbırakan. Direkt böyle söyleyince sanki Japonca bir sıfat gibi.