bugün

nereye götüreceğini bilmiyordur.
kendi dişine uygun birisini arıyor ve uygun zamanı kolluyordur. fırsat verilse çok şeyler yapar aslında.
ya allah korkusu olan erkektir yada maldir mal. artik mal olmak yok bana.
Büyük ihtimalle önüne çıkan fırsatları değerlendiremeyecek kadar meşguldur. Mesela vaktinin çoğunu tuvalette geçiriyordur çünkü bağırsak problemi vardır.
bir erkek eğer yakışıklıysa bu erkeğin öncelikli amacının akıl sahibi bir varlık oldğunun farkına varıp yaşam kalitesini arttırmak, kendini geliştirmek, okumak, öğrenmek, gezmek, görmek, daha yüksek mevkilere ulaşmak değil de ancak yakışıklılığını kullanarak kızları götürmek olduğunu düşünen cahil ve sığ adamlardan farklı olan erkektir.
Sözlüğe dert olmuş erkektir.
her şeyin bir sonu olduğunu ve güzel başlayıp kötü biteceğini adı gibi bilen erkektir hem de tecrübelidir, yaşamıştır çünkü bunları. yeni bir şeyin onu esir edip hayatını güzelleştireceğini, en tepelere taşıyacağını sonra da en tepeden bırakacağını çok iyi biliyordur.
yok bu yok, kuzenlerimi hep yakışıklı, başarılı ve beyefendi olarak tanırdım. taa ki kuzenlerimden en yakışıklı olan ibo abimle arkadaşım çıkmaya başlayana kadar. ege bölgesinde yatmadığı kız bulursam bekaret kemeri takıcam ona.

(bkz: kuzenden soğumak)
(bkz: benim abim yapmaz ki)
üşeniyordur. çok net.
onun için başka şeyler önemlidir.
çekingendir sadece. evet.
edepli ve ahlaklı erkek.
parası yoktur.
her yakışıklı erkeğin örnek alması gereken erkektir. *
efendi adamdır.
zor rastlanacak erkek tipidir. çok seçici olduklarından her önüne geleni götürmezler. *
(bkz: getir götür ismail)
iyisini bekler, çok seçici olur sonra olanda kaçar olmayanda zaten hiç olmaz .
çok beddua yemiştir. zamanında çok iş yapmasına rağmen dükkanın bereketini kaçırmıştır bu beddualar. vay be ne günlerdi diyerek özlenir.
her şeyin güzellik ile olmayacağının göstergesidir.
elbet bir gün götürecektir, hemde çok fazla. uygun zamanı bekliyordur.
sağlık sorunu yoksa öyle biri yoktur. ha şöylesi vardır. sinsidir. sineği sker belini incitmez.
yoktur.
.m salak erkek değildir.
arabası yoktur. araban varsa her istedikleri yere götürürsün. sonra da onlar seni uçurarak başka yerlere götürür. bu işler böyle hacı.