bugün

Türk filmlerinde Amerika ismi geçince onlar hiç heyecanlanmıyorlar. izlemiyorlar ki. *
(bkz: eziklik psikolojisi)
(bkz: the godfather)
(bkz: the rebound) türk biri de oynamıştı hatta da sevindirik olmuştum ben. niyeyse. genlerimizde var herhalde.
olur arada hepimize.
ama genelde pis işlerde geçer adımız.
-türkçe biliyor musun? 'benjamin linus' *
türk olanlar için gayet doğal bir durumdur. insan kendi ülkesinin ismini nerde duyarsa duysun birşeyler hissetmeli. eğer hissetmiyorsa sorun vardır.
türkiyenin tanınmasına ve gelişmesine sevinmektir,doğaldır.
(bkz: transporter 3)
(bkz: ninja assassin)
(bkz: conspiracy theory)
(bkz: uluslararası)
türkiyeye duyulan hayranlıktan olsa gerektir.

kendi ülkemiz gibi hiç bir yerin olamayacağını düşünmektir.
geri kalmisligimizin ve barindirdigimiz temsilliklerin uluslararasi manada cok deger tasimadigi icin bu tip tepkiler normal. uzun lafin kisasi; gormemisiz haci. az biraz kabul etmek lazim...
çoğu kez incirlik üssü sayesindedir.
biz amerika ile ilgili fim yaptığımızda amerikalılar bizi siklemiyorken onların bir 1 saniyecik bile olsa türkiye ile ilgili her ne varsa gereksiz bir gururlanma eylemimiz oluyor. ve amerikalılar bunun farkındalar tabi.
dünyada çok fazla tanınmadığımız için böyle davranıyoruz. prison break de bayrağımızın görünmesi haberlere konu oldu daha ne olsun.
empoze edilmiş olan aşağılık kompleksinin vücuda sirayetinin tamamlandığını gösteren nabız durumudur.
bir ara kobra takibi diye bir alman dizisi vardı. Ufak poliste türktü adıda semihdi yanlış hatırlamıyorsam. Hem içimde bi mutluluk olurdu o diziyi izlerken. Adam türk la helal olsun bak nerelerde oynuyo diye gurur duyardık. Şimdi noldu o adam merak konusu.
heycanlananların çoğu ergendir.
24 dızısınde abd baskanı turk basbakanını arayıb ucakların ulkesınden gecmesı konusunda ızın ısteyıp guvence vermıstıi prıson breakte erol tabak ısımlı turk konsolos gorevlısın esı abd hukumetıne karsı calısan bır terorıst gıbı bıseydı, mupet sovda kuklaya marshall* turkey dıye bır ulkenın oldugunu anlatmıstı*.
Türkiye'nin daha çok yol alması gerektiğini hatırlamaktır .
umut sarıkaya' nın karikatürüne de konu olmuş gururlanmış türk'ün kaçınılmaz refleksi.

görsel
(bkz: kaç yaşına geldim hala heyecanlanıyorum)
snatch(kapışma) filminde jason statham'ın lakabının turkish olması. (başroller: jason statham ve brad pitt )
Heyecandan ziyade üzülme durumudur. Zira pek çok filmde örneğin yakın zamanda gösterimde olmuş olan taken 2 filmi 350 milyon kişi tarafından izlenmiş ve ülkemiz iran gibi gösterilmiştir. Bunlar heyecan değil yüzkarası bir durumdur ve ancak üzüntü verir.
Türkiye mu dedi la o?
Bi geri saralım bakalım.
Ana bizim köy lan.