bugün

y kromozomuna sahip son adamı anlattığı için kinayeli bir şekilde "why" sözcüğünün okunuşu aynı olan "y" ile gösterildiği çizgi roman.

çizgi romanda insanı hayvanıyla tüm erkekler aniden ölünce kadınlar kafayı yiyor. sokaklar bomboş kalıyor, cesetler toplanıp gömülüyor/yakılıyor, yarı kıyamet görüyoruz. asıl kıyamet erkeklerin yokluğunda kadınlarda güç manyaklığı ve çirkefliğin, entrikanın ortaya çıkmasıyla başlıyor. melek yüzlü şşeytanlar tam şeytan oluyor. "tanrı erkeklerin yok olmasını istedi" diyip erkeklerle ilgili her şeyi yok eden, karşı geleni öldüren, peygamberi erkek diye kutsal kitap, kilise yakacak kadar gözü dönmüş amazonlar, makam sahibi olan eşlerinin ölümünden kalan koltukları geri kazanmak isteyen cumhuriyetçiler, hırsızlar, cinsel sapıklar, her yeri saran anarşi...

çizgi romanın çok gerçekçi olduğunu söylemeliyim. erkekler aniden ölünce uzay çalışmaları kesiliyor, astronotlar mahsur kalıyor. bazı hayvanların nesli tükeniyor, bazı nükleer reaktörler patlıyor, uçaklar düşüyor, insan gücüne dayalı işler, teknik bilgi gerektiren işler durma noktasına geliyor: fabrikalar duruyor, yemek, ilaç, yakıta ulaşım zorlaşıyor. ölen insanlar trafikte kazaya neden olduğu için yollar zaten felç durumda. en zengin 500 listesinden 5 kişi kalıyor, ordusunda kadın bulunduran ülkeler üstün duruma geçiyor... bu kadar detayı anlatmaları çok güzel, bütün dünyanın abd'den ibaret olmadığını gösterdiler.

ana karakter olmadık zamanlarda kendini ifşa eden canına susamış bir adam. her yer ölüm, güven yok, sürekli kaçmak zorunda. muhabbet edecek erkek yok, yüzünü gösteremez, maske taksa bile ses erkek, uzun süre dayanamaz. etrafta avcılar kol gezerken soyu tükenmek üzere olan hayvan gibi yaşıyor.

özet: iyi ki varız lan. allah kadınları başıboş bırakmayarak iyi yapmış, biz dünyayı, onlar bizi parmağında oynatıyor. tencere kapak gibi yaşayıp gidiyoruz işte: erkekler olmayınca bütün dünya gökkuşağına dönüp renkli renkli barış, huzur, özgürlük dolu ponçik bir yer olmuyormuş.
Dünyada 1 erkek hariç geri kalan tüm erkeklerin yok olduğu ve kadınların gücü eline alıp dünyayı yönettiği kıyamet sonrası temalı fx / hulu ortak yapımı dizi.

görsel

DC Comics’in Brian K Vaughan ile Pia Guerra imzalı ve aynı isimli çizgi roman serisinden uyarlanan Y: The Last Man, post-apokaliptik bir dünyada geçiyor. Bu dünya, Yorick Brown ve maymunu Ampersand hariç Y kromozomu taşıyan tüm memelileri öldüren bir olay yaşandıktan sonra oluşuyor. Kısacası, dünyada Yorick Brown dışında erkek kalmıyor. Dizi, bu genç adamın dünyadaki yeni düzene uyum sağlama ve bu düzende var olma mücadelesini anlatıyor.

Bölümler 》

https://www.dizibox.pro/diziler/y-the-last-man/

Fragman 》 https://youtu.be/YI8wIJO7U30
görsel

Y: The Last Man dizisinden kötü haber geldi.

ilk sezonuyla yayın hayatına devam eden dizinin iptal olduğu açıklandı. Açıklamayı showruner olarak görev Eliza Clark sosyal medya hesabından yazdı. Clark, dizi için yeni bir yayıncı arayacaklarını da belirtti.

Dijital platformlardan Hulu'nun FX dizilerinden birisi olan Y: The Last Man'in sezonu 10 bölüm sürecek ve yarın 8. bölümüyle ekrana gelecek. Çizgi roman uyarlaması dizi, uzun bir yapım sürecinin ve pek çok değişikliğin ardından ekrana gelmişti.

http://www.ranini.tv/habe...ast-man-dizisi-iptal-oldu
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.