bugün

Arada pubg de atarım, 80 90 GB dolu alanım var. Ve en ufak donma vb problemim yok.
iyi ki tercih etmişim, bir sene oldu sayılır.

Not: redmi 8 pro.
türkiye'de fabrika açacakları haberleri yayılıyor ama bir yazıda bunun reklam amaçlı olduğunu 1 ay sonra kurmaktan vazgeçti diyerek reklamı cukkalayacaklar deniliyor.
Türkiye'de açacağı fabrika acaba kaç uygur Türkünün özgürlüğü karşılığında olacak?
note 8 pro kullanıyorum. birkaç kez hafızasını doldurup boşalttım. hafıza dolu olunca kasma yaşanıyor illaki. ama boşalttıktan sonra yazı yazarken klavye donmaya başladı. sayfayı aşağı alıp tekrar acıyorum düzeliyor. yazılımsal bir problem de olabilir. oyunlarda hiç kasma olmuyor.
poco x modelini sipariş ettiğim ama gelemeyen telefondur. aah ah.

chipsetleri son 3 yıldır f/p en iyi yapan marka gördüğüm kadarıyla. kullanıcı deneyimlerimi ayrıca paylaşırım.
Redmi note 9 pro modelini beğenerek almıştım ( 8 prodan geçtim, 8 proda aşırı ısınma sorunu vardı mediatek işlemciden dolayı sanırım), 9 prodan da bir süre memnundum ama onda da sorunlar başladı, wi-fiye bağlandıktan sonra ara ara kopmalar oluyor ve bazen Kendi kendine parlaklığı kısıyor artırınca tekrar kısıyor ve bir de bazen telefon gelip aramayı cevaplayınca karşıdakinin sesi gelmiyor, demem o ki böyle markanın amk afedersiniz, muhtemelen iPhone 11 ya da iPhone xr alacağım ikisi arasında kaldım
Özetle Xiaomi almayın aldırmayın, bütçe iphonea yetmiyorsa da biraz daha üstüne para koyup Samsung alın bin kat daha iyidir.
Telefon dışında yüzlerce farklı f/p ürünü üreten marka.

En son aldığım xiaomi ürünü akıllı tornavida setiydi. Kaç defa kullandım uçlarda bırakın bozulmayı çizik dahi oluşmadı.

Otobüste, minibüste açıp millete dinletmeyecekseniz telefonlarının sesi de gayet yeterli.
iki yıldır redmi note 7 kullanıyorum, sesle ilgili herhangi bir sorun yaşamadım. Hatta hatunda iPhone 6 var. Onun telefondan konuşunca karşımdakini duyamıyorum. 2 yıldır da iki üç kez birkaç saniyelik donmalar dışında herhangi bir sorun yaşamadım. Cihaza özel bir sorun olsa gerek. Bence servise başvurun.
1.5 yıldır Mi A3 kullanıyorum, çok memnunum. Hiçbir sıkıntısını da görmedim.
1 yılı aşkın süredir redmi 8 pro kullanıyorum.
Her şekilde memnunum diyebilirim.
Earbuds kulaklığını ve akıllı tartısını kullanıyorum. Bir yamuğunu görmedim iyi çocuktur.
Dün gece itibariyle kafayı yemiş telefon markası.

Sorun sadece bende değil.
Sürekli olarak, istikrarla durduldu hatası vermekte.
görsel

Yine bu gece ekşide aynı sorunu yaşayan birisi daha.
görsel

Msa da işlemci ile ilgili bir şey değil.
Sağdan soldan fırlayan reklam uygulamaları ile ilgili. Aferin, tebrik ediyorum sizleri, böyle devam.

Edit: Yine forumu dün gece yazılan şikayetlerle dolu.
Webview güncellemeleri kaldırılarak çözenler olmuş. Ancak denemedim, bekliyorum.
xiaomi türkiye sayfasındaki bugüne ait paylaşımın altındaki yorumlardan sorunun genel olduğunu anlayabiliriz.

Edit: Samsung, htc ve Huawei'nin bazı modellerinde de aynı sorun mevcut.

Webview denen bir uygulama neden olmakta.

Xiaomi benle iletişime geçerek geçici bir çözüm olarak bu uygulamanın güncellemelerini kaldırmamı istedi.
Şimdilik düzeldi.
Rekabete girdiğiniz markaları geçebildiniz mi bari sayın yetkililer .demek istediğim marka . Kullanmadım ancak kullanan arkadaşlarımın keşke sözünü dinleseydik dediği marka .
mi 9t modelini kullanıdığım telefon markası.

çok memnunum.

23.03.2021 itibari ile problemler yaşandı. azıcık araştırma ile çözüme kavuştu.

googleplay e giriş yapın "android sistem webview" yazılımını silin düzeliyor.

fikiriniz olmadan zikriniz olmasın.
görsel
allaha sukur her hafta yeni bir ihone alacak parayi kazaniyoruz ama xiaomi varken ihtiyac bile duymuyorum. Bence iphone nun tek ustun yani fotograf ozelligi, bende evraklarin resmini cekmek disinda kullanmadigimdan, ihtiyac duymadigim bir ozellik.Ayrica bir iphone kadar olmasada, genede cok iyi resimler cekiyor xiaomi. Ama onun disinda androidin verdigi bircok rahatlik disinda cift sim karti ve sd card takabilme ozelliklerinden dolayi benim icin en iy telefon. Ustelikte butun bunlar iphone un 5te 1 i fiatina.
Ucuz ve kullanışlı kaliteli ürünleri olan mükemmel bir marka.
bi samsungun kesip attığı tırnak olamayan vasatın çok altı telefondur. bunun nesini beğenirler anlamadım gitti. gerçekten çok yazık..
F/p telefonlar çıkaran firma. Benimde poco X3 Pro cihazım var Xiaomi'nin.

Samsung'u ezip geçen firmadır, bunca zaman boşuna Samsung kullanmışım.
çok güzel ve kullanışlı bir markadır.
Fakir eğlendirir, gayet eğleniyoruz yani.
Xiaomi Corporation, Nisan 2010'da kurulmuş ve merkezi Pekin'de bulunan Çinli bir elektronik şirketidir. Xiaomi; akıllı telefon, mobil uygulama, dizüstü bilgisayar, çanta, kulaklık, ayakkabı, spor bandı ve daha birçok ürüne yatırım yapmaktadır.
128 GB hafıza, 6 GB ram, 64 Mp kameraya sahip redmi 8 note pro kullanıyorum.
1.5 senedir.

Başta tereddütle yaklaştım.
Ama tercih etme konusunda, bugün kesinlikle pişman değilim.

Çok şükür, maşallah diyeyim en ufak bir kasma, sıkıntı çıkarma durumu söz konusu değil.

Hatta ben 2 bin liranın altına almıştım ki bu serinin Google engelleme vb sorunu yok, yasaktan muaftı.
Şu an 3.5 bin - 3600 lira. Google'dan dolayı da bin lira ucuz haliyle üstelik. Bana uymayan aile üyelerim pişman.

Kesinlikle oppo, Huawei gibi markalarla bir olmadığı gibi, Samsung'tan da aşağı değil. Ve hatta üstün olduğu pek çok yön mevcut, daha iyi.
Apple.. Apple'a o kadar para döken insanlarla f/p arayan mantıklı insanların felsefesi farklı en baştan. Çok da kıyasa gerek yok bu yüzden.
milyonlarım olsa yine de iPhone almam diyenlerin tercihi.