bugün

hoşgelmiş yedinci nesil yazar.
(#9336267) ironi yapmamışsa egosunu bir kenara bırakmış yazar. ayrıca derinden yaralamış, üzmüştür. tavsiyem başını dik tutması.. bu durumlar çabuk değişir. *
kemalizmin çizdiği resmi ideolojinin gerek anayasa mahkemesi/danıştay vb. gibi bürokratik kurumlaraca gerek tsk gibi militarist kurumlarca dayatılması nedeniyle aşılmamasını eleştiren kişilere "kemalizm en son ne zaman iktidardı*" diye soran garip bir yazar. bu yazar ya tc tarihi ile ilgili maalesef hiçbişey bilmiyor ya da "millet demokrasiye henüz hazır değildi" gibi safsatalara imza atan bir resmi ideoloji ile aklının takas etmiş. "iktidar" olmak ile "muktedir" olmak arasındaki farkı düşündüğünde bile kemalist düzenin halk iradesi ile iktidara gelmeden küçük bir azınlığın "dayatması" ile nasıl da sürdürüldüğü görecektir.

(bkz: odunla dövülmesi gereken insanlar/#9441576)

ayrıca burada din ifadesi yerine "ideoloji" ya da genel olarak "inancını" koyup bunu pratik hayatına uygulrsa faşistliği aşık demokratlığa adımını atacaktır. işte bizim istediğimiz tam da bu; "kendi din/inanç/ideoloji sini hiçkimseye dayatmadan sürdüren bir toplumda yaşamak". bunun içinde öncelikle kemalist faşizmin izlerinin silinmesi gerekiyor.
en azından şerefsiz olmayandır.

not:yanlış yazmak başlık açmayı bilmemekten değildir bunu öğren okursan.
mantıklı bir yazar.
baskıcı ve laikçi yazar. ama bi elektrik alıyorum ondan ne yalan söylim.
hayatında hiç mizah dergisi okumamış yazar.

ona göre mizah dergisi dediğin "tayyipli" kapak yapar. onu at yapar eşşek yapar. kendisi de mizah sanıp güler.

adalet? 10000 tane tayyipli kapak varken 2-3 tane bebek poposu kıvamında kk esprisi olması ona göre yeterlidir.

çok istiyorsa şayet bir mizah dergisi okumayı gitsin şöyle bir 10 sene öncesine lombak falan alsın. onlar kaldı çünkü mazide.

ayrıca sözlükte dahi bu bilgi yoksunluğunu savunmaya , eleştirileri yani "adalet" i susturmaya çalışır. (bkz: #9884701)

maalesef ki bu yazarın hiçbir bilgisi , yargılama yeteneği , adalet duygusu yoktur.

satılık mizah mottosunu benimsemiştir.
kendi ideolojinden olmayana militan diyen guruhun uludag sözlükte trolleşmiş hali.
giri deyip duran itü sözlük kaçkını yazar.

pek sevişmiyoruz kendisiyle ayrıca.
birinci nesillere yeteri kadar saygı göstermeyen vasat yazar.
(#11229908) murat karayalçını hatırlatmak istediğim yazar.
yedikleri ayarı hazmedemeyenlerin nik altını kirlettikleri, karakterli yazar.
bir süreliğine sözlüğe veda etmesini tekrardan istediğim hobbittir..
(#12079979)
entry girmeyi daha ogrenememis, duzgun bkz vermekten ve cumle tamamlamaktan aciz, neyin ne oldugunu arastirmadan bilmeden, ona buna bok atan yazarimsi cisim.
kendisine buradan bayramlıklarını giydirecektim ama nick altını okuyunca "vasat" kelimesinin yegane tanımlayıcı olarak yettiğine kanaat getirdim. yazarların bu hale düşmemesi için başlıklardaki trafiği görebilmesi şarttır. benden kendisine tavsiye. ramazan ayının sükuneti...
nickini (bkz: c plus plus) yapması gereken yazar. bu işi biliyor.

yardım severliği de ayrı bir kompozisyonda değerlendirilmelidir. sırtımdan büyük bir yük almıştır kendisi.
tartışmaktan anladığı beğenmediği düşünceleri yazanlara nick altından vurmak olan yazar.
Güzel insan, mutlu olası yazar.
güzel insan fakat mutlu olmayan yazar haa nerden mi biliyorum kendimden biliyorum benim kadar karamsar, benim kadar umutsuz, benim kadar mutlu,huzurlu kişidir sözlükte ki badimdir.