bugün

ID software'in kült fps oyunu. 13 yıl sonra internette karşıma çıkmıştır kendileri. Eski günleri yad ederek oynuyorum. *
hastasıyım, ben ilk oynadığımda sene 92 idi. daha eski bir oyun da olabilir. doom, quake türü oyunların atasıdır.
şahane işkence aletleri ve işkence edilmiş insan bedenleri vardı oyunda.
şimdiki silahlı oyunların ilhamını aldığı yegane oyundur. halen daha oynansa eski tadını verir, zevkle oynanır.
Oyuna başlamadan evvel bir soru gelir : How tough are you ? (ne kadar dayanıklısın ?)

Sorunun altında dört tane seçenek vardır. Seçeneklerin üstüne gelince ajanımız B.J. Blazkowicz'in bir yüz ifadesi gözükür ve seçenekleri değiştirince yüz ifadeleri de değişir :

Can I play, Daddy ? (Bu seçeneğe gelince emzikli bebek şeklindeki resim gözükür)
Don't hurt me (kaşları havada, korkmuş bir yüz)
Bring' em on! (kaşlar çatılmış, saldırmaya hazır bir yüz ifadesi)
I am Death incarnate ! (kırmızı gözler, şeytani bakışlar)

Yani anlayacağınız gibi zorluk dereceleri bunlar. Ama esprili yapmışlar işte...

Bir de piyasaya çıktığından beri 16 sene geçmesine rağmen, neden hala abandonware değildir anlayamıyorum. illegal yollara başvurmak zorunda kalıyoruz...
o maviş adamlar başta yıkar insanı..sonra tombul bi silah alınır rahatlanır..mamahif 1. bölüm 9. kata gelinir o kollarının her biri bi wolfenstein ebatında olan arkdaaş görülür ve cheats sayfaları aranır..
geçmişe döndüren oyundur..
Bıkmadan defalarca oynanabilen, çığır açan, efsanevi bir oyun...
güncel Önemli Başlıklar