1. 1.
  daha bir tane windows phone 7' edinemeden windows phone 8' geliyor haberidir. güleyim mi ağlayayım mı? bilemedim.
  2 -1 ... sinirlenmicem
 2. 2.
  işlevsel bir hale gelen mobil işletim sistemi. nokia'nın üreteceği yüksek donanımlı cihazlara yakışacaktır.
  1 -1 ... pucle
 3. 3.
  microsoft'u oyuna dahil edebilecek bir işletim sistemi. pazar nasıl karşılayacak, onu birlikte göreceğiz işte.
  ... pucle
 4. 4.
  ios varken gereksiz olduğunu düşündüğüm işletim sistemidir. ikisi de kapalı sistemlerdir ancak windows phone'un katetmesi gereken çoook yol var. ancak şunu söyleyebilirim, donanım uyarlaması ios kadar iyi.
  3 ... romantik maganda
 5. 5.
  lenka nın şarkısıyla reklamlarda gördüğümüz mobil işletim sistemi.
  1 ... madamnobody
 6. 6.
  windows phone 8. olmamış microsoft. windows phone 7'den beri iki senedir aktif olarak piyasada olan bir sistem bu sonuçta çok gelişmesini beklerdim. bazılarının düşündüğünün aksine yeni bir sistem değil windows phone. tamamen yazı tabanlı bir işletim sistemi olarak güzel dizayn edilmiş ama içi bomboş. hala çok eksiği var. çok yenilikçi gibi gözükse de getirdiği tek yenilik android ve symbian'daki widget mantığını üç farklı boyuta ayarlanabilen kutulara dönüştürüp kullanıcıya tekrar sunmak olmuş bir de uygulama tasarım mantığı diğer sistemlerden çok çok farklı. tamamen metin tabanlı uygulamalar. kendi teması yok. sadece arka planları değişebilir o kadar. allah'tan grafik tasarımcısı iyiymiş de göze hitap eden bir şeyler çıkmış ortaya. bir de bir çok akıllı telefonda vazgeçilmez olan usb on the go, tv out, hdmi out, fm radyo'yu desteklemiyor bu sistem. bluetooth ile dosya gönderme ve usb depolama özelliklerini de ayıp olmasın diye koymuşlar. eyvallah. klavyeye gelince tam türkçe klavye koymuşlar, güzel düşünmüşler ancak ya kullandığım cihazın ekranının boyutundan ya da klavyenin tuşlarının konumlandırmasından ve şekillerinden bir türlü yazamadım. bana daha çok klavye tuşlarının konumlandırması ve şekillerinden gibi geldi. tuşlar arasındaki mesafe çok az olduğu için alışana kadar baya bir hatalı yazabilirsiniz. çoklu görev yönetimi yok. son kullanılanlar listesi hem temizlenemiyor hem de sekiz uygulamadan sonra ilk açılanı ortadan kaldırıyor sistem. ayrıca yeniden yükleme mantığını kullanıyor yani sistem fiziksel hafızayı korumak için bazen açık uygulamayı kapatıyor. kapanmadığı zaman ise tamamen donduruyor. android ve ios mantığının aynısı. örnek olarak şöyle söyleyelim: bu sistemle arka planda video müzik vesaire gibi dosyaları indiremezsiniz. bir youtube videosu açıp, arka plana atıp o yüklenirken maillerime bakayım diyemezsiniz. arka planda yapabileceğiniz tek şey müzik dinlemek olacaktır. internet tarayıcısı şaşırtıcı şekilde hızlı ancak bir çok özelliği eksik. özellikle samsung'un android için galaxy s2 ve sonrasında kullandığı tarayıcıları ve apple'ın mobil safari tarayıcısı internet explorer'dan çok daha kullanışlı. bu tarayıcının en büyük avantajı ise firefox'un ve internet explorer'ın masaüstü versiyonu gibi tam donanım hızlandırma destekliyor yani sayfadaki grafik unsurları dahil her şey tamamen grafik işlemcisi ile renderlanıyor böylece çok daha akıcı ve sisteme daha az yük bindiren bir sayfa deneyimi sunuluyor kullanıcıya. bunun dışında üçüncü parti tarayıcılara izin verilmiyor. varolan üçüncü parti tarayıcılar tamamen internet explorer tabanından üretilmiş durumda.
  6 -2 ... romantik maganda
 7. 7.
  telefon özelliklerinin yeterince rahat kullanılamadığı ve hala eksiklikleri olan ama gene de geleceği çok parlak olan ve stabil çalışan bir mobil işletim sistemi.
  1 -1 ... dark shade
 8. 8.
  stabil, çok kullanışlı, su gibi ama çalışan uygulamalar ekranında hala windows phone 7.5'de olduğu gibi "kapat" seçeneği yok. yalnızca üzerine tıklayıp açabilirsiniz ve kapatmak için sayfayı açıp geri tuşuyla çıkmanız gerekir. bundan büyük saçmalık olamazdı bence.
  2 -1 ... limpid
 9. 9.
  windows phone 8

  windows phone 8

  iyice Sıçmıştır.
  1 -1 ... dennishan
 10. 10.
  androit ve ios yi yakalamayı başarabilek mi bakacağız göreceğiz.
  -2 ... gurbetci