bugün

windows millenium edition.
win 98 ile xp arasında bir programdır.*herşeye hata verir.oyun oynarken bir anda oyundan cıkarsınız.durduk yere internet tarayıcınızı kapatır.herşeyi otomatik gördüğü *söylenir ama bir türlü görmez.microsoftun en kötü programıdır.
windows 98 den iyi anlamda tek farkının * içinde spider oyununu barındırması olduğunu düşündüğüm windows sürümüdür ayrıca. *
(bkz: beni windowsla bula)
microsoft'un çıkardığı en sorunlu windows olarak tarihe geçmiştir.
insanlık tarihinin görüp, göreceği en kötü işletim sistemi.
microsoft'un yazılımdan anlamadığının gerçek kanıtıdır. microsoft win me nin güvenlik ve sistem açıklarını kapatmayı ve yamalamayı bırakmış onun yerine başka bir işletim sistemi çıkarmayı daha karlı bulmuştur.
oyun kurtlarını bir dönem deli eden, yükleten arkadaşların bin pişman olduğu ve o dönem başları eğik gezerken microsoft'a en yaratıcı küfürleri söyleten microsoft'un en mal işletim sistemi.
masaüstü bilgisayarımda yarım saat bile dayanamayıp çöken lakin ibm thinkpad 380xd* laptopımda harikalar yaratan, stabilitenin doruklarına ulaşan işletim sistemi. eskilerin işletim sistemidir bir bakıma.
kimsenin kullanmadığı vista ayarında abuk subuk birşeydi. daha sonra xp çıktı, herkes xp'yi kurdu. şimdi windows 7 çıkacak dertler bitecek.
http://www.intelliadmin.com/images/Windows%20ME.jpg
hayatının ilk bilgisayarını 2001 senesinde almış olan ailemize fenalıklar yaşatan sikimsonik işletim sistemidir. tabi o zamanlar bilgisayarı apartmanda alan ilk aileyiz, havalıyız falan ama kullanmayı pek bilmiyoruz. spider solitaire' yi keşfettiğimizde çok sevinmiştik oyun oynayacağız diye. öyle böyle geçerken zaman biz fifa 2000' i de keşfettik oynadık baya, vay be ne güzel oyunmuş dedik, galatasaray yoktu onu kendimiz ekledik, göztepe izmir' i galatasaray' a çevirdik. neyse efendim sene oldu 2002, ilk kez orijinal formalarla maç yapılıyor fifa 2002' de formanın önünde reklam var, formanın markası bile belliydi; heves ettik aldık, bilgisayara kurduk. ama o da ne maç yaparken ekran kararıyor, çamur gibi görüntü geliyor vs. bilgisayarın kendisinde sorun var diye önemsemedik, azmettik bu şekilde maçlarımızı oynadık 1 sene. sonra fark ettik ki aslında sorun windows me' deymiş. yeni işletim sistemi kurmasaydık bundan haberimiz olmayacaktı. yeni işletim sistemi sanırım xp' ydi. xp ile fifa 2002 oynadık ama sene olmuş 2004 artık fifa 2004 aldık güzel güzel oynadık; fifa 2002 denince aklıma çamur gibi ekran gelir hep. windows me' yi ilk kapatmak istediğinizde kapanmazdı-hata verirdi. bilgisayarı yeniden başlatmalı öyle kapatmalıydınız mesela. şimdi bakıyorum da milenyum ayağına mal gibi işletim sistemini dayamışlar bize, o zaman hiçbir halt bilmeyen abim şimdi bilgisayar mühendisi oldu bu da ilginç tabi. windows me microsoft' un en büyük fiyaskosudur bence, bize çektidiği ızdıraplardan yedikleri küfürleri söylememe gerek yok sanırım. bak yine içim karardı, kafam girsin me' ye, çocukluğumun kabusu!
Microsoft'un en fiyasko işletim sistemi.
ilk aldığımız bilgisayarın işletim sistemidir. Markası ise vesteldi. P4 1.6 ghz cpuya sahipti.
Yükleyenlerin hemen (bkz: windows 98 se)ye geri döndüğü ışletim sistemi.
orijinal cd'si olan ulaşsın.
22 yıl önce bugün çıkan, windows'un dos/9x tabanlı son sürümüdür.