bugün

arjantin'deki insana atatürk'ü sormak eminönü'ndeki insana hugo chavez'i sormak gibidir..

- merhaba efendim size bi kac soru sorabilir miyim? hugo chavez'i tanıyor musunuz?
- hugo chavez.. mmmm.. topcu.. sol bek..
ingilizcem zayıftır ama sanırım şunu demeye çalışıyor hbbia: " atatürk kim futbolcu mu? " yanlışım varsa düzeltin.

(bkz: olum ingilizce anlıyom ama konuşamıyom)
yabancı birisi olsa belki anlayabilirim, öküzdür, tarihi bilgisi zayıftır tamam amenna. ama kendisine türk diyen, türkiye sınırları içerisinde yaşayan birisinin bu cümleyi kurabilmesini aklım almıyor, troll başlığı bile olsa sinirleniyorum.
biz nasıl
che'yi tanıyoruz sorunsalı.
atatürk'ü tanımayan gavur cümlesi. tanımak mecburiyetinde değil tabiki. bu ne şiddet ne celal?
yeni yetme ecnebi gencin sorması muhtemel sorudur. lakin yaşı kemale ermiş ecnebiler çok iyi tanır kendilerini en azında avrupa civarındakiler.
habibi tarafı'ndan açıldığı fark edilip sayılıp sövülen hödö.

not: Hala sövüyorum , kulakları çınlasın.
hiç bir yabancının sormayacağı sorudur keza hepsi tanımaktadır mustafa kemal atatürk'ü.

bkz: mexico'dan 15 yaşında bir çocuk ile konuşmuştum o bile tanıyordu. Yurtta sulh Cihanda sulh cümlesini bile biliyordu...

edit: gerçek, yaşanmış bir olayın nesi eksi oylanıyor anlamadım? tamam atatürk düşmanısınız ama gerçekler acıdır. yapıcak hiç birşey yok.
(bkz: o yeaa madafaka) *
ingilizce olmasına rağmen bir ingilizin asla yazmayacağı cümledir. bu nasıl bir gramer bilgisidir ya, yalnız çok matematiksel yaklaşmış kim yazdıysa heheh.
normal bir tepkidir..
adam bilmiyorsa ne yapsın?
sen söylememişsin, duyurmamışsın diye napsın adam?
suçlu mu?
değil...

sonra geçerler yurt dışında açılan ve adamlara atatürk'ü tanıttıran, türk okullarına laf edersiniz.
kimseler bana, onlar atatürk düşmanı yetiştiriyor demesin. o okullarda okudum ben de ve atatürk düşmanı filan değilim.
(bkz: why dont you go fuck yourself hbbia)? diye sorarlar adama.
(bkz: sike sike tanıtmak)
Atatürk'le savasmadigi için bilmez kanadalilar..sen ingilizce Yunan'a sor..
"no he go save vatan" diyince kanada kırık kuşlar gibi kalmıştır.
Kardeş “he is swimming teacher” yazman yeterli olurdu. O da bu bilgiyi onaylamak için bir Yunan arkadaşına sorardı.
No, he fucked his Greek mother, yazsan da anlarmış aslında.