bugün

(bkz: Open2me) sistemi dir.

Şu anda yaptığımız sistemdir,

Yaklaşık 7-8 aydır hardcore şekilde uğraştığımız projedir, yerli olarak piyasaya çıkacaktır, fakat tabii ki yabancı bir isim kullanılacak.*

Alt yapı olarak django, phyton ve metro alt yapılarını kullanmaktayız.

Gelişmiş teknoloji sayesinde mesajlarbir kaç sanise içerisinde ulaşmaktadır.

Whatsapp'tan bir çok ++ sı mevcuttur. Neler mi ?

Sadece telefondan telefona değil;

Telefondan bilgisayara da olacak. Hem arama hem mesajlaşma. Grup özelliği mevcut.

Kullanıcılar arasında bowling, şut çekme oyunui amiral battı gibi sevilen oyunların oynanabilmesi.

Sosyal medya hesapları ile giriş yapılabildiği gibi telefon numarasına pin belirlemek kaydı ile ister şarjı bittiğinde isterse direk bilgisayar dan da tel no ve pin ile giriş yapılabilecek.

Bir diğer farkı ise,

kurulan gruplar ister public ister private. Yani özel veya halka açık olarak kurulabilir.

Mobil veya bilgisayardan girildiğinde search kısmına grup için yazdığınız keywordler (şehir, müzik, hobi gibi) kelimelerle eşleşirse sizin grubunuza katılabilir. Tabii kişiyi isterseniz yasaklar veya uzaklaştırabilirsiniz. Veya zamanla grubu özelleştirebilirsiniz.

ileri bir tarihle mesaj göndermeniz aktiftir.

istatistikleri görme; Sistemde bugüne kadar kaç kelime, hatta harf kullandığınız gibi küçük tatlı istatistiklere ulaşabileceksiniz.

görsel

Son görülme zamanı: istenildiği takdirde kapatılabilecek bir eklenti.

Mobil uygulama ( Tasarım özel seçilebilir olarak, default tema)

görsel

Siteden;

görsel

Tabii bulutla kapattım bazı bölümleri.. Sistemin yalnızca bazı bölümleri bunlar. Umuyoruz ki bir kaç gün içerisinde daha iyi paylaşımlarla tanım yapılacak.

ilk etapta, ingilizce ve Türkçe olarak yayımlanacak.

Fakat destek ekibi için şu anda 5 kişiyiz. Çeviri için arkadaşlara ihtiyacımız olacak, yani güzel bir sistem olması için ekip arkadaşlarına ihtiyacımız var.

Ve tabii ki yatırımcısı olmayan Proje dir. Google gibi garaj projesi olarak internet hayatına atılacaktır. * *

Ondan dolayı site girişinde sağda oval video mevcut, HD kalitede çekimle ve güzel bir arkaplan müziği ile tabii ki ^^

arkaplan müziği: https://dl.dropboxusercon...%20The%20Right%20Path.mp3

--spoiler--
Neden artık Türkiye'de bazı şeyler yapılamasın ? Neden yerli yazılımlarımız uluslararası pazarda boy göstermiyor ? Neden bir bilişim vadimiz yok ? Bugün XXX e yapacağınız bütün bağışlar, güzel bir bilişim geleceği için yardımcı olacaktır. Çünkü; Türkiye sizinle güzel. Saygılarımızla
--spoiler--

Sistemde farklı tarayıcılar ile kendi kendime attığım salak mesajlar bile karnımda heyecan oluşturuyor, çünkü geleceği parlak bir bebek..

Kullanabildiğim yaklaşık 20 bin sosyal medya hesabı var, toplam takipçi sayıları 100 milyon kişi kadar. Hepsinden de reklam tweet ve rt si yapacağım tanıtım için.

Not: Proje ile alakalı olarak fikirlerinizi bekliyorum, teşekkürler.
last seenle oynayabilmek. diyelim en son gece 2de girdim ama karsimdaki bunu bilmesin. yani girerken bi ekran ciksin last seen etkin olsun mu diye. boylelikle gece 2 de girsekte last seenimiz ôglen 5i gostersin.
yıllardır kullanılan skype mevcut bulunmakla birlikte bir sürü alternatifi olan sistemlerdir.
Hala telefondan skype kullanıyorum evet mesajlasma içinde yalnız tek sıkıntısı fazla veri gitmesi internet paketi sınırsız olmayanlar için sıkıntılı bir durum.

Viber: yine skype benzeri bir uygulama hem mesajlasma hem de bedava aramaya olanak veriyor program üzerinden ve program üzerinden internetle gerçekleşen aramalar skype'in kalitesinden daha iyi.
Line: yine viber benzeri bir uygulama.
We chat: hakkında bir fikrim yok kullanmadım.
Message me: sanırım whatsapptan sonra tercih edilebilecek ikinci program.

Projeye gelince yerli skype gibi birşey üretiyorsunuz demekki veri aktarımı da skypetaki gibi dakika başına 10mb yakın olursa o program tutmaz gibi geldi bana sonuçta whatsapp bu programlar içerisinde minimum upload ve downloada sahip olduğundan tercih ediliyor.
ihtiyacımız olan, desteklememiz gerektiğini düşündüğüm proje. Yolunuz açık olsun.
mümkün müdür, uygulanabilir midir bilmiyorum fakat nacizane bir fikir olarak, çevrim içi olunduğu sadece o an ki konuşulan insana görünsün, diğer profile bakanlar bir önceki sistem giriş saatinizi görsünler. başarılarınızın devamını diliyorum.
Whatsapp'ın satış fiyatını duyduktan sonra iştah kabartan sistemdir. Çevrimiçi görünme durumu msn gibi olursa iyi olur. O anda istediğine çevrimiçi görünmek gibi. Cevap verir gibi yazıyoruz ama tanım var lan bu entryde tanım!
görüntülü görüşme de içermelidir.
herkeste samsung telefon yok şebeke üstünden görüşsün.
keşke mark almadan yapaydınız kardeş dedirten sistem. mark whatsapp'a neler neler yapacak bakalım...
Yolunuz açık olsun, başarılar. Böyle şeylere ihtiyacı var ülkemizin.
tasarımlar felan da cok guzel olmuş arapça ve çince dil seçeneği de eklersen yurt dışı tanıtımında önemli yol katedersin malum onlar böyle şeyleri çok seviyor. Bi an önce indirip kurmayı sabırsızlıkla bekliyorum ayrıca yardım konusundada çekimser davranacağımı sanmıyorum ülkem kazansın.
desteklediğim projedir. fakat arayüzü bbm veya whatsapp'a benzememelidir. iyi bir alt yapısı ve reklamı olmalıdır. sonra gelsin gelirler.
Tictoc ve line kapışıyorlar.
buram buram tırtlık akan proje. whatsapp'ın yerine gelecekmiş. neticemle gülerim buna.
bol dil seçeneği ile başarılabilir duran bir proje gibi görünüyor.
not: "oyun" koymak nedir azizim.
Windows telefonlara gelirse anında indireceğim programdır. Ülkemizin böyle şeylere ihtiyacı var
Çok iyi olur bide çince ve ingilizceyi eklerseniz çok tutar hadi yolunuz açık olsun.
yerli bi proje olmasina ve güçlükle yapılmasına rağmen neticesiyle güleceğini söyleyen insanlara inat kullanacağım ve kullandıracağım uygulama inanmak başarmanın yarısıdır inanin ki basarsınız.
dil seçeneklerinin anlamlı kelimeler ve cümlelerle desteklenmesi, basit çeviri programları kullanılarak değil mümkün mertebe sözlükten veya genel platformlardan bu dilleri bilen kişilerden destek alarak çevirilmesi gereken, çıktığı tarihten sonra muhtemelen büyük bir internet patronu tarafından yüksek bir meblağ ile satın alınması ihtimali yüksek olan program. başarılarınızın devamını dilemekle beraber elimizden gelecek bir destek olursa her zaman vermeye hazır olduğumuzun sinyallerini vermiş olalım azizim.
oyun ozelligi kaldirilsa daha iyi olabilir. sacma biraz messenger gibi oluyo olmaz oyle. ama desteklemek lazim. guzel proje. (bkz: + rep)
şu last seen olayi amma germis milleti amk bisey sakliyosan girme arkadas kaciyormu veya saklandigin adami engelle gitin olur biter... hayir cugunuz cocuk degilsiniz ne bu fbi'dan saklanan ergen tripleri anlamadim.
kişisel bilgilerin güvenliği açısından whatsapp ve diger israil firmalarının tango Wechat gibi uygulamaları gibi ulusal güvenlik bahanesiyle tüm kullanıcıların kişisel bilgileri Kayıt altına alınmayacak ise desteklenen projedir.
tavsiye verip reklamini asla ve asla yapmayacagim sistemdir. ne fikir vercem sana kardesim. fikir benden, paralari cukkalamak senden. yok sana fikir ve destek.
isminin türkçe olmasını dilediğim sistemdir. Neden türkçe olmasın, yerli bir sistem yapıp ismini başka bir dilde koymak pek ironik. Yapmayın dostlar.

Ayrıca destek verilesidir. Heyecanla bekliyoruz.

Edit : daha işi görmeden önyargı ile insanların heveslerini kırmayın dostlar. Facebook tan önce de vardı facebook benzeri siteler ama adam yaptı tuttu, bu niye tutmasın. Yerli yapımlara bu kadar önyargılı olmayın derim.
mesaj sistemimizi oturtmuşuz whatsapp var ne bileyim viber, bbm var. birde whatsapp yerine geçecek diyorsunuz biraz geniş düşünün.
farklı düşünceler ortaya koyun ve yapın birkaç ay tanıdıklarınız ile devam eder sonra pes eder kaparsınız.
tutmayacaktır.

ha deseydin whatsapp ile ilişkili siz bundan girip son görülme tarihini kapayabilirsiniz bu ek programdır birkaç özellik daha katıyor deseydiniz ortalığın amına koyardınız. alın benden size fikir
Bizimkilerin yaptığını hissettirecek bir türkçe arayüzle sadece türkiyede çok tutabilir bir proje.