bugün

bir bölümde okul müdürünün evinin bahçesine yapay kar yağdırmıştı, sahte radyo yayını yapıp okulu 1 gün tatil ettirmişti.
hayatımda gördüğüm en büyük trolldur. ablasıda en büyük kevaşe.
jetix'de yayınlanan çizgi dizi, andy larkin isimli bir gencin yaptığı deyim yerindeyse eşek şakalarını* lkonu almaktadır, zevklidir, izlenilesidir.

(bkz: severek izliyoruz)
(bkz: sözlük yazarlarının itirafları)
andy'nin nesi var. büyükleri bile ekran başına kilitleyen bir jetix çizgi filmi. her gün saat 11:55'te başlıyor.
şöyle bir jeneriği olan çizgi film:

gözlerini kapat hazır ol sürprize
andy yine bir şeyin peşinde.
görse size öyle bir uygular ki
hepiniz şaşırırsınız.
benim adım andy, herkes bilir beni
her an her şeye hazır olmalısın.
seneler önce jetix kanalında yayınlanan çocukluğun favori çizgi filmlerinden.
ablasını günlerce taklit etmesiyle anılır. tam bir piçtir*
kankası ile mashmallowlarla oynadıkları lori nin partisindeki oyunu hala oynuyoruz kardeşimle.
-bir sakız şekerleme
-iki sakız şekerleme
-...
-yöüz ii sıkaoz şikirlimi...
olsa da izlesek tadındadır.
Bu cizgi filmi guzel kilan seslendirmesiydi valla.
Ulan simdi dusundum de seslendirmecilik olmus abi. Pepe'ye bakin mesela. Peppe peppe cok agliyoor. Yeni nesle aciyorum harbiden yazik la.
jetix varken * çok hoşlanarak izlediğim çizgi dizilerden biri. gerçi onların hepsi güzeldi. adams ailesi, nascar yarışçıları, müfettiş gadget, wunschpunsch, casus köpeklerin gizli dosyaları, the terrible thunderlizards, eek the cat, kötü köpek, 402 nolu sınıf...
** (bkz: özgürlük güzel tatlı eşsiz özgürlük)**
http://www.youtube.com/watch?v=7etTW_hped0 adresinden introsu izlenebilecek çizgi dizi.
acayip karizmatik velet. vaktinde bizim okulda olsa birak lori denen kızın burun kıvırmalarını herkes peşinde olurdu. En sevdiğim çizgifilmlerdendir ablasıyla didişmeleri müthiştir bir defasında ablasının boyfriendini tavlama iddasıyla kadın kılığına girmiştir. okul müdürü tam bir eğitimcidir hele yemekhanede bozuk fasulye satıp bunu örtbas etme girişimi vardır ki aslında en büyük karakter odur.ayrıca epey de salaktır bunun okulundaki diğerleri mesela tüm okul hergün burçlarını okumaktaydı. uzaylılara tüm kasaba inanıyor ve onlara resmen karşılama töreni hazırlıyordu. kekliyordu tabi bizim Andy onları.okuldaki öğrencilerin hepsi noel bölümünde araç tasarımı yapıyor vee nasıl oluyorsa hepsi hareket eden film dekoru gibi arabaları ne bütçeyle kuruyorlar anlamadım. vs vs acyiplikleri vardır yani anlayacağınız bunlarda
andy'nin nesi var (what's with andy), eylül 2001'de başlayan kanada animasyon serisidir. başarılı olmasına rağmen teletoon kanalındaki yayını kaldırılmıştır.