bugün

hafif geliyor bana bu sigara.
tanıdığım en iğrenç sigara.
önceki sigara serileri bana hep eksik gelmiştir. hele ki west ice denilen iğrenç sigarayı nasıl içtiler bilemiyorum. haydi onu da geçtim west blue içilir mi arkadaş? sigara bıraktıran sigara olarak tarihe geçmeli. ama son sigarası gayet iyi.

(bkz: west red)
yeni fiyatlar göz önüne alındığında artık lüks kaçan sigara.
en ucuz sigaralardandır.tadı bok gibidir.ah parlıament ah...
kullananın çocuğuymuş gibi bağ oluşturan, bırakılması zor sigara.*
ice modeli diğer tüm türdeşlerinden farklı bir tada sahip olan sigara markası. böyle çerez gibin bişe. benim de yaklaşık 1.5 senedir kullandığım sigaradır, tabii arada kaçamak yapıyorum başkalarıyla ama affetsin artık.

(bkz: west ice)
yaklaşık üç buçuk yıldır grisini içtiğim sigara. duygusal bağ var aramızda. trilyonlarım da olsa ihanet etmeyeceğim sigara.
(bkz: tamamen duygusal)
gri olanının uzunu da olan sigaradır.

kamyoncu edası ile bir deneyeyim dedim, ciğer değil körük lazım cancağzım. zaten yoklukta gideri olan bir sigara idi, bu haliyle tamamen otlakçılara vermelik olmuş.

ayrıca, sigara sağlığa zararlıdır.
grisi candır. sigara zammından sonra anadolu west mavi lark 3lemesi patlama yapmıştır.
winston un yokluğudur. acıtır , içini burkar. ama içilebilicek sigaralardan biridir.
zamlanan sigara piyasasında ki monte carlo ve mavi lark ile birlikte en önemli alternatif sigaradır.
tıkabasa yemekten sonra içilesi sigaradır. aç karnına işkence yapar. her zaman dediğim gibi iyi bir yemekten sonra en kötü sigara bile insana hoş gelir. orası ayrı tabi.
zamdan sonra kullanmakta olduğum sigara markası.
kent white'ın alternatifi oldu artık kendileri. hatta yerini aldı. * hala zam gelmemiş.
ilk nefesi parliament, son nefesi bafra gibidir koduuumun sigarasının!
2 ay önceki fiyatına %70 zam gelmiş, zamdan nasibini alan sigaralardan olmuştur.
askerde winston soft yerine ikame edilesi sigara. zira winston askerde marlboro kadar popülerdir otlakçılar için.
sol frame de ismini görünce 'acaba zam mı geldi?' diye kendime kendime soru sorduğum sigara markası. ayrıca (bkz: korkuyorum sözlük).

edit: kendime kendime özellikle yazılmıştır. ne kadar korktuğum belli olsun diye.
viceroy gibi dünyanın en iğrenç sigarasından bile daha ucuz. west silver winston içemeyen askerler için iyi bir alternatiftir. sigaranın iyisi olmaz ama içilir yani.idare eder.
winstonın olağan zamlardan hakkını alması durumunda tiryakisi olacağımı düşünmekteyim. herşeyin bir bedeli vardır. bu daha ucuz.
odadaki küllüğümde izmaritini görmemle gülme krizine girmeme neden olan iğrenç sigara. burdan oda arkadaşlarıma sesleniyorum:

(bkz: sigara öldürür otlakçılık süründürür)
son derece iğrenç bir sigara.

ne zaman bu sigradan içmek zorunda kalsam *
her içime çekişimde,

birisi götünü ağzıma dayamıştı ağzıma osuruyomuş gibi hissederim.

(bkz: iğrenç)
gri kutusu hoş içimlik olan sigara.
4. nesil silik. *