bugün

pek sevdiğim bir sigaradır. içimi rahattır. mentollü sevmeyen insanları bile sevdirebilir düzeydedir. dolapta durduktan sonra içilince bir soğukluk, ferahlık hissiyatı verir. arka arkaya 3-5 tane keyifle içilebilir. kahve veya içki yanında tercih edilesidir.
iyi sigaradır. hafiftir. eğer yandaki rakamları okursanız içindeki zararlı madde miktrlarının hepsinin winston soft un yarısı kadar olduğunu fark edersiniz. buzdolabında saklandığı zaman daha hafif olur.

west in kırmızı ve gri paketlerine göre kalite olarak en az 10 katı kadar daha iyi olduğunu düşünüyorum. kırmızı ve gri boğaz parçalar. bu ise boğazı rahatlatır. öle birşey.
heyecanla tüketilmeye başlanıp bir kaç gün sonra "ben artık gerçek sigara içmek istiyorum yaa..." serzenişiyle kendinden bıktıran sigaradır. nadiren tek tük tüketilmelidir. açık mavi hoş paketleri vardır.
yazar vassilliss in iç iç, zehir değil, ohh yarasın, iç bakim tosunum, diye sevmeme saymama sebep olduğu, zehirli ve sperm kalitemi düşürdüğünü üzerindeki yazı ile itiraf eden ilginç mentollü ve soğuk sigara. için hepiniz geberin şeysi.
kim bir tane aldıysa ardında bir paket aldığı kışın güzel giden ancak yazın o tadı vermeyen naneli sigara.

ancak diğer sigaralara göre nikotin ve zifir oranı düşük olsa da diğer sigaralardan daha çok zarar verdiği söylenen sigaradır. tiryakisi olmamanız tavsiyesiyle için bir tane.
mentollü olmaktan uzaktan yakından alakası olmayan sigara. winston soft un peşinden 3 tane üste üste içilince bile hissedilmeyecek derecede hafif, hoş kokulu, ucuz ve ferah sigaradır.
Kuzey afrikanın okaliptus ormanlarından(yalan yanlış bilgilendirme) kopup gelen, ucuzluğuyla tiryaki dostu, hafifliğiyle tiryaki olmayanın dostu, viks tadıyla grip tiryakinin dostu olan sigara. Evde her daim bir paket bulunmalı, ama sürekli değil aralarda içilmeli ki kısa sürede baymasın. Yoksa insanız kardeşim ferahlık ferahlık bir yere kadar canım. West ice için!

Rumuz:Bir Dost.
ucuzdur, tadı güzeldir, içkiyle de güzel gider.hatta ve hatta ucuz sigaralar arasında en iyisidir. buzluğa 10-15 dakikalığına koyulduktan sonra, fena hoş bir tad bırakır ağızda.

içinde 7mg zifir, 0,6mg nikotin, 7mg de karbon monoksit bulundurmaktadır.
farklı bir bağımlılık. bir kere alıştın mıydı diğer sigaralar mide bulandırmaya başlar, kusasını getirir.*
eli ayağı pek kokutmadığı da tarafımca test edilip onaylanmıştır.

pek değil hiç kokutmuyor.
çok hafif bir sigara. tiryakileri kesmez kanımca.
sigarayı mentollü yapan filtresindeki naneli katman. filtre kırılırsa normal bir light sigara modundadır. diğer west modelleri ile farklı tütün kullanıldığına inanmıyorum. ama filtresi ile fark yarattığı kesin.

bakkallardaki dolaplar tamamen bir pazarlama stratejisiydi. sigaranın aslında soğuk içimle falan hiçbir bağlantısı yok. tamamen dikkat çekmek için yapılmıştır.
fiyatı göz önünde bulundurulduğunda, aynı fiyattaki diğer markalara göre içimi oldukça hafif olan sigara.
üzerine başka markalar denendiğinde boğazınızın mahvolduğunu hissedebilirsiniz.
mentollü filtresiyse içimini hafifleten etkenlerden.zehir zıkkım oranı da diğer sigaralara göre düşük.
sigaranın balgam yapmaya başlaması ile bir hafta tüketilip sonra geri eski sigaraya dönülecek markadır.
marlboro menthol'e parası yetmeyen öğrencilerin tercihidir. arada dağlar kadar fark vardır, marlboro; 4.75, west; 2.75
bu mereti buzdolabına koyanlara sesleniyorum: yakınca ısınmıyor mu sonuçta?
1,5 seneden beri içtiğim sigaraların %90'nını içerir. winston red'deki gibi ağır pis kokusu yoktur.
keyif sigarası.
winston soft'tan sonra içimi çok rahat olan sigara.
cüzdanımın yanımda olmaması ve cebimde 5 lira olması sebebiyle paramın marlboro menthol'e yetmemesi sonucunda arkadaşın önerdiği "abi bir kereden bir şey olmaz" dediği sigara.

Nitekim 4,5 liraya gayet iyi. "Ayrıca bu menthollü değil naneli". Hem nanesi daha keskin hem tütünü daha hissedilir. Ha param olunca yine marlboro mentholümü alacağım yarın ama tek gecelik bir ilişki olsa da bana keyif verdi.
şimdilerde yeni başladığım sigaradır hoşumada giden sigaradır diğer sigaramın yanında alternatif olarak duran sigaradır.
diğer sigaralar gibi koku bırakmaz içtikçe nefes açar ciğerleri ferahlatır serinliği içinizde hissedersiniz ama alışınca diğer sigaralardan soğuyorsunuz.
kapalı ortamı fazla içildiğinde baygın, yoğun bir havaya bürüse de..normal şartlarda bu konuda diğer sigaralardan üstündür. oda dumanla kaplı gözükmez. kokusu da yok denecek kadar azdır. elinizi, ağzınızı etkilemez. naneden ziyade sulu bir tadı vardır. yaktığınız bir adet dal çabuk biter, ismine lâyıktır: buz gibi erir. çerez gibi içebilirsiniz. nikotin, zehir oranları düşüktür. fiyatı 4,5 tl'dir.
yayla çorbası gibi birşey.
gripken keşfedilmiş, ferahlık hissi verip işe yarayan sigaradır.