bugün

post-grunge grubu foo fighters'ın nisan 2011'de çıkartacağı yeni albümü. bu albümün yapımcısı, nirvana'nın nevermind albümünün de yapımcısı olan Butch Vig'dir. Nirvana'nın eski gitaristi Pat Smear bu albümle birlikte tekrar gruba dahil oluyor. Nirvananın eski bass gitaristi Krist Novoselic de albümün 10. şarkısında gruba eşlik ediyor. Track List ise şu şekilde;

1."bridge burning"
2."rope"
3."dear rosemary"
4."white limo"
5."arlandria"
6."these days"
7."back & forth"
8."a matter of time"
9."miss the misery"
10."i should have known"
11."walk"
Muhteşemden de muhteşem öte bir rock albümü. Foo Fighters'ın en iyi albümü. Gerek sound, gerekse kompozisyonlar 10/10.
hayatında hiç foo fighters dinlememiş olan bendenizi * bile kendine hayran bırakmış 2011 çıkışlı foo fighters albümü. white limo şarkısı albümde gümüş gibi parlar.
foo fighters'ın şu ana kadarki belki de en iyi albümü. albümdeki şarkıları kendimce değerlendireyim:

bridge burning: albümün çok ön plana çıkan şarkılarından birisi değil. şarkının özellikle başı bence çok güzel. bir de nakarat kısmı çok güzel olmuş. her ne kadar ön plana çıkmıyor desem de oldukça başarılı.

rope: albümün çıkış parçası. doğrusu ilk dinlediğimde hayal kırıklığına uğramıştım ve albümün iyi olmayacağı yönünde sinyaller vermişti. ama defalarca dinledikten sonra hoşuma gitmeye başladı. kötü değil ama albümde çok daha iyi şarkılar var.

dear rosemary: bana göre açık ara albümün en iyi şarkısı. ilk dinlediğim andan itibaren hastası oldum. baştan sona kadar eşlik etmek geliyor insanın içinden şarkıyı dinlerken. ne söyleyeceğimi de bilemiyorum. albümün en iyisi olduğuna dair hiçbir kuşkum yok ama foo fighters'ın şu ana kadar yaptığı en iyi şarkı bile olabilir. tabii bunlar benim düşüncelerim.

white limo: doğrusu albümde beğenmediğim tek şarkı. özellikle şarkının başındaki bağrışmalar çok gereksiz olmuş bence. o bağrışmalardan sonra şarkı bir nebze güzelleşiyor.

arlandria: dear rosemary'nin ardından albümün en iyi 2. şarkısı bence. nakarat kısmı özellikle çok başarılı. ama şarkı bir bütün olarak da çok güzel.

these days: yavaş bir başlangıcı var. ama şarkının ilerleyen kısımlarında çok daha güzelleşiyor. albümün kalitesinden dolayı vasatın üzerinde bana göre.

back and forth: bu şarkı da biraz yavaş başlıyor ama nakaratında zirve yapıyor. şarkının sözleri de çok anlamlı ve güzel.

a matter of time: albümün "iyi" şarkılarından birisi. kesinlikle kötü değil ama diğer kaliteli şarkıların arasında biraz geride kalıyor sanki.

miss the misery: ilk dinlediğimde pek hoşuma gitmemişti nedense. ama bu şarkı da defalarca dinlendikten sonra kendini sevdiren şarkılardan birisi. albümün en iyilerinden.

i should have known: albümün en acıklı şarkısı. bir o kadar da güzel. şarkının tamamı yavaş olsa da bence albümün en güzel 3. şarkısı. sözleri de harika.

walk: bu da çok başarılı. dear rosemary ve arlandria kadar hareketli değil ama i should have known kadar da yavaş değil. bunların ortasında gibi. ama bu şarkıların ardından albümün en iyi 4. şarkısı kanımca.
ağılıklı olarak walk ve rope parçalarıyla tanınan foo fighters grubuna ait post-grunge albümü.