bugün

bu işi yapanlar iyi ki varlar ; kafayı ve cebi kabartamayanların son çaresi. havalanmaya çalışan kaz gibi yürümeleri, illa ki pazusundan daha küçük gömlek giymeleri vs. bir karikatüre bakar gibi tebessüm ettirir insanı.
Boş insan işidir.
Vücut geliştirmeci değilim boksörüm ama o sporu yapanlarada saygım var. Bırakın uğraşsın adam. Bu kadar kıskanç olmayın.
sağlık için spor yapılır, vücut geliştirme ise şekilcilik olarak bence.

sağlık için yürümenin dışında askerdeki tüfekli tüfeksiz hareketleri yapmanız yeterlidir, bunlar da vücudu geliştiren eylemler değil.

estetik kaygısı olan insanlar yapar bu işi, sağlık için yaptıklarını söylemeleri de bahanedir. illa düşük zekalı insanlar yapıyor demek tamamen yanlış, onun yerine beğenilme/beğenilmeme kaygısı taşıyan insanlar yapıyor diyebiliriz.

görece ortalama üzeri zeka ve güzelliğe sahip insanların çok küçük bir kısmının vücutlarını geliştirmelerinden bunu kolayca anlayabiliriz.
Hem gerizekalı hem de çerçöp vücutlu mu olaydık?
Yapmayın arkadaşlar şu sporu. Yüzmeye gidin, koşun, ama Şu sporu yapmayın. Sakatlıkları ömür boyu çekiliyor.

Bakın o tendonlar, eklemler erken yoruluyor. ilk 10-15 sene sıkıntı yok. Tank gibi geziyorsunuz. Ama sonra fıtık çıkıyor, ödemler çıkıyor, eklem romatizmaları çıkıyor 30larda. Kortizonlarla bile ağrılarınız dinmiyor. Gece uykunuz olmuyor.

Yapmayın kendinize bu kötülüğü.
dikkatli gelistirin cocuklar.
boyun bel kasik fitigim var.
sag kolum karpal tunel.
ilerleyen zamanlarda yıllarda başlamayı düşündüğüm olay.
eskiden buralarda "sevgilileriniz bizi arzuluyor" yazan eşekler neredeler?
boş iş... her gün yumurta tavuk ye pilav ye... her gün domalma kasılma hareketleri yapmaktansa onun yerine git atomu falan parçala en azından dünyaya faydan olsun a be salak.

bkz: vucüt gelişme yapanların ters orantılı olarak beyinlerinin küçülmesi
sabahları yulaf yiyip 2 veya 3 günde bir ip atlama + barfiks + karın egzersizleri, sporun ardından da yoğurt, lor veya ton balığı tüketerek 3 ayın sonunda ideal vücuda kavuştum. Bazen sadece barfiks yapıyordum ip atlama olmadan. Sonuç olarak istediğim vücuda sahibim. Zararlı bir şey de almadım. Geriye dönüp bakınca zararlı gibi durmuyor. Nesi sıkıntılı anlamadım.
7 senedir uğraşıyorum şöyle olmadı.

görsel
Ben yapamaya çalışıyorum kaslar belirginleşti ama kilom olmadığı için hacim yok. Kilo olsaydı farklı olurdu her şey. ileri ki yaşlarda sağlık için şarttır.
Zor bir spordur. Özellikle ilk 3-4 ay hiç bir gelişim elde edilemez sadece biraz kilo verılır yağ yakılır. Bu sebepten çoğu insan bu ayların sonunda aynada gelişim görmeyerek vazgeçer. inatla devam edenler ise aynda 6 ayın sonunda gelişim görmeye başlarlar. Bir yıl sonunda ise dışardan iltifatlar almaya başlarsın, spor yaptığın belli olmaya başlar.
Zor ve disiplin isteyen hayatınızın her gününü buna göre yaşamanız gereken spordur.Malesef ama bu spor diğer sporlara göre genetik faktörü çok daha önemlidir.bir arkadaşım anlatmıştı ingilterede lisedeyken vücut geliştirmeye başlıyo 1 sene yapıyo çok az bi ilerleme var tabi afrikalı bi arkadaşı gelmiş okula bu başlamış 1 ay sonra paramparça vücut o zaman anladım genetik faktörü diyodu.
Çomar korkutandır * . Üstteki çomarın akrabası bizim karşı komşuya bıçak çekmiş üste gürültü için vurduğu için. bana yapsın aynısını * . Kimse hukuk adalet diye zırvalamasın burası türkiye.
Her insanın en az haftada 1 2 gün çalışması gerekendir. Malum yağlı yemekler düzensiz ve sağlıksız beslenme sebebiyle toplumun kadın erkek %80i göbekli. Sizler de o göbekli yüzde arasında olmak istemiyorsanız kalkıp kendiniz için bir şey yapın.
görsel
gereksizdir bir gün hepimiz ölecez.
Spor salonu olmadan olmuyor maalesef. Bir uzman el atacak yoksa sadece fit olursunuz. Ben iki senedir yapıyorum tık yok.
benim boyum çok kısa (1.66)

henüz gençlik öncesi dönemimden beri bende şiddetli bir özgüven eksikliğine sebep oluyordu lise sona doğru vücut yapmaya başladım.

ayıptır söylemesi zaten Allah vergisi bir güç vardı. etrafımdaki herkes diyordu. hakkımdaki muhabbetlerde bile ''1.80 boyunda orta kilo, orta güçteki birini döver'' deniliyordu.

özellikle dedem, babama ısrar etti dedi bu çocuk çok sağlam, benim gibi kısa kaldı ama millet kolay kolay deviremez bunu, sen bunu bir güreşe yazdır gör o zaman bu çocuğu.

babam her yaz erteledi erteledi ve en sonunda yaş arttı, iş işten geçti tabi. şu an güreş, boks pek alakam yok ara sıra keyfi boks yapıyorum bir aralar kaç saatimi kum torbasına vurarak geçiriyordum hatırlamıyorum bile.

demem o ki şu sik kadar boyumla bir de cılız, güçsüz biri olsaydım işte ben ta ergenlik dönemlerinde kafayı yer intihara dahi girişirdim. yaşamayan bilmez (şiddetli zayıflık, boy kısalığı, veya aşırı kilo vb.) çok kötü hissettiriyor. bu saydığım 3 sorundan birini yaşıyordum boy kısalığı.

neyse konuyu yine çevirdim. demek istediğim şu özgüven kazanmak istiyorsanız vücut yapın ama her şey ayarında. aşağı yukarı boyunuz benim kadarsa fazla gaza gelip tamamen üçgen vücut olmayın.

boyum, ortaokul 3 e giden teyzemin oğlundan bile kısa ama elhamdulillah yaşıtım bir 1.80 lik gence rahat kafa tutabilirim, ve ahım şahım bir kalıbı, çok yüksek bir gücü ve bir dövüş sporuyla alakası yoksa size onu olası bir kafes dövüşünde yenebileceğimin garantisini verebilirim.

sizde benim gibi özgüven eksikliğiniz varsa onu gidermek için vücut yapın.
Antrenman sonrası kaslara dolan kanın verdiği his bağımlılık yapıyor. Bu bir erkek için tarif edilemez bir duygu. O an kendi kendime sarılıp omuzlarımı öpüyorum amk!
An itibariyle bütün kış yatıp yaza fit bir vücut hayaliyle girmek isteyenleri salonlara doldurmuş spordur.Tabiki bunların büyük kısmı ilk ay sonunda zorluğu görüp salona adım dahi atmayacaktır.
Olur geliştirmem.
öznce sağlam bir diyet yapmak lazım.