sonradan görme ulusalcı.
asla kazım koyuncu olamayacak olsada, ismail türüt gibi oksijen israflarının yanında süper kalır. arada atatürkçülüğü vs. sanata alet etsede, 1000'de 1'i herkezce dinlenebilir müzik yapan karadenizli müzisyenler arasında o 1'lik kesime mensuptur.
tuhaf bir biçimde edirneliler tarafından çok sevilen sanatçı, her yanda onun şarkıları çalınmakta edirnede.
adam gibi adamın az olduğu ülkemde adam gibi adamdır.
kazım koyuncu'nun tırnağı olamayacak sevimsiz itici bi şarkıcı. ya da türkücü neyse işte. çak-ma-ganada ulusalcı. bu stili en son "çelik" diye bildiğimiz çelik erişçi'de görmüştük. bunun sonu da onun gibi olur umarız. azalarak bitesi.
lisedeki kimya hocamdan sonra en sevdigim karadenizli insan.
http://www.youtube.com/wa...mbedded&v=wUaDLhXTe3M memleket gözlüm *
her şarkısında okuyup berbat ettiği şiirlerden dolayı itici ötesidir. canının yarısını cerrahpaşa da koyduysan, kalan yarısını tamamlamak için cerrahpaşa ya git tam olsun.
komünistir momüministir ama iyi solistir. severek dinliyoruz.
çaktırmadan karavanı ile route 66 seyahatine çıkmıştır. çok özendim lan...

http://www.youtube.com/watch?v=I93uEMWwogo
videonun başındaki ingilizcesiyle 2. bir fatih terim olması muhtemel olan büyük adam.
buyrun;

Ben melanet hırkasını kendim giydim kime ne
Arı namus şişesini taşa çaldım kime ne

[Nakarat]
Aah Haydar Haydar taşa çaldım kime ne.

Kâh çıkarım gökyüzüne, seyrederim âlemi
Kâh inerim yeryüzüne, seyreder âlem beni

[Nakarat]

Sofular haram demişler, bu aşkın şarabına
Ben doldurur, ben içerim, günah benim kime ne

[Nakarat]

Kâh giderim medreseye, ders okurum hak için
Kâh giderim meyhaneye, dem çekerim aşk için

[Nakarat]

Sofular secde eder, mescidin mihrabına
Benim ol dost eşiğidir, secde gâhım kime ne

[Nakarat]

Nesimi’ye sorduklarda o yar ilen hoşmusun
Hoş olayım olmayayım, o yar benim kime ne

[Nakarat]

nesimi.

http://www.youtube.com/watch?v=ycx0rygqQNA
Canımı yoluna koyduğum
Mimoza çiçeğimsin
Kanatlanıp göğe uçma
uçma sevdiceğim
Avcın değilim ki senin
Kaçma sevdiğim

Yıktın dağlarımı yıktın
Mimoza çiçeğimsin
Başkası okşanıp sevilmez
Delirme sevdiceğim
Yaktın ciğerimi yaktın
Yapma sevdiğim

Öpüp okşayamam ben seni
Mimoza çiçeğimsin
Alaca karganın gülüsün
Ellerin çiçeğisin
Değişmem dünyaya seni
Gitme sevdiğim

Yıktın dağlarımı yıktın
Mimoza çiçeğimsin
Başkası okşanıp sevilmez
Delirme sevdiceğim
Yaktın ciğerimi yaktın
Yapma sevdiğim *
adamın hasıdır,sanatçı gibi sanatçıdır,adam gibi aşk şarkıları yapar öyle emmeli gömmeli değildir,mütevazidir,adamın dibinin de dibidir.
son albümü (bkz: lifor) ile yeniden aramıza dönmüş sanatçı, gönlü zengin, hakiki, içten, samimi adam gibi adam.
aşıksanız sizi mecnuna çevirir dile getirdiği eserler. değilseniz gereksiz ve anlamsız bulursunuz tüm varlığını.

oysa ki bu toprakların bir değeridir.
kendisi hakkında ikili oynadığı, sahnede halk aşığı, kuliste kaprisli sanatçı olduğu iddia edilen fakat yine de sesi güzel ve yanık olan karadeniz şarkıcısıdır. Nam-ı değer Kuzeyin oğludur efendim.
Nazım Hikmet'in şiirlerini daha kötü okuyanını görmedim dediğim kişidir.
dağınık saçlarıyla farklı olmaya çalışan tekdüze sanatçı. Sesi güzel o ayrı.
dünya görüşüm taban tabana zıt olmasına rağmen, samimi bulduğum insan evladı.
son albümünü çok beğendiğim, her zaman dinlediğim ve dinleyeceğim karadeniz sanatçımızdır.
başlarda sevdiğim ancak sonralarda çok yapmacıklaşan, sermayeye boyun eğen gereksiz insanlardan biridir.
bir kazım koyuncunun tırnağı olamayacak insan.

2008-izmir-öğrenci bileti 5 tl.

2009-2010 show tv-kuzeyin oğlu

2011 izmir-öğrenci bileti 40 tl.

bu yüzdendir ki söylemleri hiç samimi gelmemektedir. sermayeye yenik düşmüştür.

(bkz: elinde sigarayla sigara içme diyen anne)
Konserinde insanı kendinden geçirir adeta. o kadar mükemmel bir ambiyansı vardır ki hayran kalmamak elde değidir. hele okuduğu şiirler..

Saçların günah koksa. Kirpiklerinden ihanetten dökülse kirpiklerin..
Bu gece ölesim gelmiş… Tırnaklarından yabancı ellerin soğukluğu süzülse..
Sevgilim rıhtımda bekleyen benim..
Yaşarken bahçem göçünce mezarım kalbindir derdin..
içine gömmek için mi kıydın bana..
Güvertelerde uçuşan nice eller var banada bir gün mendil sallayan olur..
Bir gün yanlışlıkla banada bir mendil sallayan olur..
Seni saadet kuşlarının kanadı getirmişti..
Leylek kanadında yaban ülkelere göçesin diye mi..
Ruhumun iklimine uysan ne olurdu..Ben değiştirirdim..
inan dünyayı değiştirirdim isteseydin..
Dileseydin kutuplarda hurma toplardım ekvator damlarından muzlar sarkıtırdım sana..
Güvertelerde uçuşan nice el var banada bir siyah mendil sallayan olur yanlışlıkla..

Ben..Ben..Gözlerim beklemekten kör olmuş..
Hasret şarkı sözlerisöyleyeceğim iskelelerde..
Etme gel gülüm..
Bu gece ölesim gelmiş…
bu da o'ndan bir mektuptur :

"sevgilim, senin o memleket gözlerini, güneş ışıklı ve bahar kokulu başını kollarımın arasına alıp ona saatlerce bakmalıyım ki ne söylemek istediğimi anlayasın. fakat bir yandan da sana yazmalıyım ve seni yüreğimin sesinden mahrum etmemeliyim diye düşünüyorum.
ayrılışımızdan sonra garip bir tat kalıyor damağımda. işte onun için gülüm, sana mektup yazarken ya da telefonla görüşürken öyle içli çocuk oluyorum ki, sürekli nazlanmak, sızlanmak istiyorum. güneşte, denizin sonunda mavi bir duman gibi gözümde tütüyorsun. fakat ben seni böyle bir duman gibi görmemin yerine, sahiden görmek istiyorum çıplak ayaklarını ve sahiden dokunmak istiyorum küçücük ellerine. halbuki sen varsın şehrimde, etinle, kemiğinle ve balından mahrum edildiğim kırmızı ağzın ve de kocaman gözlerin.
okyanus kalpli sevdiğim, kalbini dalgalandırma sakın. sen var git mehtap uyanmadan güne merhaba de ve ben de bu güzel okyanusta bir yelkenli gibi sarhoş olup sahillere vurayım.
"yorgunum bir tanem, yorgunum, çürümüş sulardan, yalan ve ahmaklığın bataklığından geçtim, adam boyu sazlıklarda kaybolmadan." izin ver sularında arınıp dinleneyim. anlayacağın, ben bu yolculuğumda ne senin beyaz dişlerinde ezilen üzümlere doyabildim, ne de ilkbahar sabahına benzeyen yatağına. dolayısıyla şairin deyimiyle ben senin için bir kuş kolaylığıyla ölmeye de, bin yıl yaşamaya da varım.
elleri küçük sevgilim, ne olurdu sürmeni ben getirebilseydim sana istanbulun yıldızlı gecelerinden, bir narçiçeği takabilseydim yakana karadenizin bahçelerinden. bu gece bütün endamınla odama gel ve gir içeriye. yeni yıl dansı seni bekliyor. en büyük ustaların şiirlerini senin için besteledim. izin ver ellerini öpeyim."