bugün

pepsi reklamında oynamayı ve tnt kanalında program yapmayı "amerikan sermayeli şirketlerle çalışmam" diyerek reddeden volkan konak şaşırttı! konak, amerikan malı harley davidson mont ve polo tişörtle görüntülendi
gazete habertürk’ün yöneticilerinden aldığı bilgiye göre; volkan konak’la ilgili herhangi bir özür ya da düzeltme yayınlanmadı. habertürk yöneticileri, volkan konak’ın doğruyu söylemediğini belirtip, "volkan konak, olaydan bir gün sonra gazetemizi ziyaret etti ve bize kendi cephesinden açıklamasını yaptı. biz de olayın görüntüsü olduğunu hatırlattık. bunun üzerine soruyu yanlış anladığını söyledi. bu açıklamasına da gazetemizde yer verdik. herhangi bir özür ya da düzeltme kesinlikle yok. çünkü haberimiz doğru!" 
göklerde kartal gibi olan kişidir.
yakınlarda gerçekleşmiş olayın tazeliğinde takip edemediğim için yorumumu getirememiştim. şimdi baktıktan sonra, üstüne bu kadar gidilmiş olmasını gerçekten gözlem konusunda yetersiz kalan ve yargılamayı seven insanımız ile gündemi çalkalandırsın da yalan yanlış olsun fark etmez diyen medyanın marifeti olarak görüyorum.

adam, söz konusu videoda kendisinden cevap almaya çalışan muhabir kişisini başından savmaya çalışıyor. muhabir kişisinin, o son sorusu, yani volkan konak'ın arabaya binerken "ilgilenmiyorum" cevabıyla kesip attığı sorusu, aslında aldığı cevap ile doğrudan ilintili değil. yani, o soruya cevap vermemiş aslında volkan konak, basbayağı orada ne duyarsa duysun "ilgilenmiyorum" sözüyle kesip atmaya hazır bir şekilde hareket ediyordu. zaten "response time" denilen, yani cevabın verilmesindeki süreye; çabukluğa bakılırsa kolayca anlaşılabilir. muhabir orada volkan konak'a, "ananızı... ne düşünüyorsunuz?" dese, yine ilgilenmiyorum sözünü duyacaktınız.
şarkıları dışında asla ciddiye alınmaması gereken şarkıcı. sanatçı değil şarkıcı.
sesi ve yorumu sağlam sanatçıdır.
aynı zamanda, öldükten sonra kazım koyuncu'dan prim yapmaya çalışmıştır. (dido şarkısını türkçeleştirerek ve televizyonlarda kazım için ağlayarak reklam yapmıştır.)

şu sıralarda da nazım hikmet üzerinden para kazanmaya çalışmaktadır ve bence nazım şiirlerini hiç de güzel okumamaktadır.
volkan konak'ı da linç edelim. sen şöylesin, sen böylesin diyelim. vatanı terk etsin, gitsin yurt dışında hayata gözlerini yumsun. sonra şöyle iyiydi, böyle iyiydi, değeri bilinemedi diye ağlarız, arkasından belgesellerini çekeriz. daha önce yaşadık bunları.*
(bkz: türkiye nin linç kültürü)
volkan konak, önceki akşam i̇stanbul’da harbiye açıkhava sahnesi’ndeki konserinde nazım hikmet şiirleri okudu.

konak, “nazım hikmet, ‘amerika’nın yarı sömürgeyiz’ dediği için 1960’larda bir ankara gazetesi tarafından vatan hainliğiyle suçlandı. yurtdışına gitmek zorunda kaldı. o halde ben de vatan hainiyim” diyerek yine prim yapmaya calisti
bir türlü sevemediğim adam. bilmiyorum, hiç bir önyargım yok, hatta sevmeye çalıştığım bile söylenebilir ama olmuyor.

sevmiyorum, kime neyse!
zamanında donla girdi diye kovulduğu pilajın bugün bilboard'larında resimleri olan sanatcıymış.
hakiki bir laz. okul yıllarındaki hali tarafımızca bilindiğinden müzik kalitesindeki gelişimi şaşırtıcı düzeyde. özellikle nesildaşı sayılabilecek kazım koyuncu eserleri ile ağıt tarzı türkü yorumlarında zirveye tırmanıyor. sahne hakimiyeti çok iyi. ancak bazen lafı gerektiğinden fazla uzatması, süslemek için zorlaması reytingini düşürüyor. zevkle takip ediyoruz. bu sezon tnt tv de.
annesiyle bir gün pazara giderler, annesi balıkçıya sorar;

+bunlar taze mi ?
-teyze balıklar yüzüyor kovada görmüyor musun ?
+e oğlum ben de yaşıyorum hala ?

anasına bak, oğlunu al tarzı bir adam. süperdir. fena içer fakat. 10 şarkıda 1 litre viski içtiğini gördüydük.
bir şarkıyı söylemeye çalışırken,şarkıyı okumaktan çok çene çalıp o şarkının içine sıçan adam.şarkıcıdan çok şiirci.ayrıca karşısındaki kişiyle konuşurken,kadın erkek ayırt etmeden her an zikivercekmiş hissiyatı uyandırır bende.geçenlerde mesut yar'ın programına konuk oldu ve mesut yar'a aşkım dedi.adam nar gibi oldu.oğlancı mıdır nedir.
zamanında, kapitalist amerika'nın kapitalist ürünü olan kola reklamında oynamayı reddetti diye milli kahraman ilan edilirken aynı kapitalist mantığın ürünü olan televizyon kanalı tnt'de program yapmaya başlayınca kimsenin ses çıkarmadığı yanar döner kişiliktir.
"kadınım" demesiyle beni benden alan türkücü.
şarkı söylemesi yasaklanmalı, şiir okuması da. nitekim insanda ne sevinç koyar ne de ümit. bir başkadır, aşmıştır.
bizi bizden alıyorsun be "volkanım,volkanım,volkanım.." .
sık sık eleştirdiği amerika'nın ülkemizdeki televizyonu TNT kanalında program yapıyor olması "be ne perhiz bu ne lahana turşusu" soru öbekli atasözünü akla getirmiştir.
son albümünde ; ayletme beni ve rüzgar ile ağzımıza kondurmuştur.
son albümündeki rüzgar dinlemeye değer şarkılardan biridir.

http://www.youtube.com/watch?v=vj17-fzNaTo&feature=share
son albümü olan lifor, beni benden almıştır.
her türlü müzik kılıfına rahatlıkla sığabilecek dev cüsseli bir adam.
yakışıklı falan değil ama gönlümün uzun saçlı prensidir o. ötekileşmeden kendi gibi olan bir adam. duygu yüklü. ağzından çıkan sevgi dolu sözcükler öyle candan öyle içten ki tevazusu tam kıvamında. duruşu, kişiliği, doğallığı o kadar net ki. tam manasıyla işine ve aşkına aşık bir adam. elbette her kesim onu sevmiyor. zevkler ve renkler tartışılmaz. şair ruhlu ve şairhane bir yüceliğe sahip o kocaman yüreğiyle beni hep etkiler söyledikleri. bende ayrı bir yeri var. volkan konak seviyorum seni.
televizyon gibi her şeyin çok çabuk tüketildiği bir alana geçerek hata yapandır.. bir mekanda sahne aldığı dönemlerde izleyenleri sahnesini çok beğenirken, televizyonda program yaptığı dönem sonrası farklılığını tükettiğinden midir bilinmez sıkıcı bulduklarından ve hep aynı şeyleri yaptığından hatta kendini geliştirmediğinden dem vurmaktalar.. oysa eskiden de aynıydı ama her akşam izlenmiyordu.. televizyon yeni şeyler isteri keşke bilebilseydi..
lifor adlı yeni albümüyle, yine yapacağını yapmış olan adam. adamın hası.

http://www.youtube.com/watch?v=newVeX17zAE
http://www.youtube.com/watch?v=PEvLLJfD1-8&feature=related