1. ?.
  vadeli işlemler ve opsiyon borsası
  -1 ... korncu21
 2. ?.
  izmir'de kurulu döviz, IMKB endeksleri,altın pamuk gibi finansal enstrümanların vadeli işlem sözleşmelerinin alınıp satıldığı piyasa.
  ... sayborglardasever
 3. ?.
  (bkz: vadeli islem ve opsiyon borsasi)
  ... mahallenindelisi
 4. ?.
  merkezinin izmir'de bulunduğu, vadeli işlem ve opsiyon borsası aş bakanlar kurulu kararı ile kurulan ülkemizdeki ilk özel borsa kuruluşudur.2004 yılı rakamlarına göre dünya genelinde vadeli işlem borsalarının işlem hacmi 1,2 katrilyon doların üzerindedir.
  1 ... olursaolur
 5. ?.
  dvdlerde kullanılan bir video formatı.
  ... spaltula
 6. ?.
  24 mart 2008 tarihi itibari ile öğle arası kalkmış olan borsadır. seans saatleri sabah 09:30'dan başlayarak akşam 17:10'a kadar aralıksız devam etmektedir.
  (bkz: ekran karşısında yemek yemeye çalışma)
  2 ... tahminci
 7. ?.
  seans saatleri değişmiştir. 09:15' de başlayıp 17:15' de bitmektedir.
  1 ... croupier
 8. ?.
  kaldıraç oranı bire yedi olduğundan, bi de bizim millet kısa yoldan para kazanmaya pek meraklı olduğundan, açıldığından beri tam bir kollu makine gibi para yutan bir kurum haline gelmiştir. aslında çok daha işlevsel kullanılabilir. döviz hisse ve emtia piyasalarında yaptığınız yatırımlarda riskinizi sigortalayabilirsiniz. ekonomik verileri inceleyerek belli vadede endeksin veya dövizin geleceği yönü tahmin ederek o vadeye opsiyon açabilirsiniz ama nerdeee. hergün bire yedi kaldıraç oranını dibine kadar kullanıp marjingcool çağrısı yiyip battıkça battığımız bir kurum haline getirdiğimiz açılımı vadeli işlem ve opsiyon borsası olan kurumdur.
  2 ... limonsuz diyet kola
 9. ?.
  su ara sikca tvlerde donen ve sertab erener'in gece kralicesi aryasini vob seklinde soyledigi bir reklama sahip borsa.
  1 ... komsu kizi duriye
 10. ?.
  reklamında sertab erener'in seslendirdiği eser wolfgang amadeus mozart'ın sihirli flüt operasından bir aryadır(kv.620_Der Hölle Rache).
  1 ... her seye gotuyle gulen adam