bugün

otomobilinizle sehiricindeki en büyük caddesinde bile asla 4. vitesle gidemeyeceginiz sözümona kent.

hatta 10 km boyunca 2. vitesi bile göremeyebiliyorsunuz.
kusatmalariyla unludur.
dünyada en son yasanacak kent. ama nedense yapilan arastirmalar en yasanabilir ilk 3 kentten 1 tanecigi diyor. sebebi cok basit,
yasli kenti cünkü.
hakkinda bu kadar entry girilince deprem olup yokoldu sandigim, ancak bu entrylerin sahsimca yazildigini görüp üzüldügüm lanetli kent.
istanbul'dan sonra asla sarmayan hatta öldürücü seviyede bunaltan ve insani uyusturucuya baslatma potansiyelini barindiran ölgün saha.
metrekareye 1 ton yagmur düsen her daim islak kent.
cok boktan bir kent. anadolunun orta halli bir kentini rahatlikla tercih ederim.

viyana düzenli bir sehirdir, öyleki 60 sene önce ne ise halen aynisi, ayni sokak, ayni ev, ayni trafik lambasi.

insanlari öyle gammaz, öyle ispiyoncudurki akliniz almaz, arabanizla baska bir arabaya hafifce dokunsaniz ve karsi arabada kil kadar cizikm dahi olmasa bile o an sizi gören biri hemen ya polisi arar, ya da durup bekler bakalim kacacakmisiniz diye, eger hic bisey yapmadan giderseniz plakanizi alir. ama ayni kisi siz sokakta ölseniz umursamaz.

viyana'ya gelme niyeti olanlara tavsiyem; sakin haa. aman haa.
1 haftadir dinmeyen bir yagmura teslim olan kent, üstüne bir de soguk. küfür etmeyim diyom ama haziran geldi biz mont giymekteyiz aq.
dönercileri danışma, yer yön bulma konusunda kullanabileceğiniz şehir.
1 haftadir yagan yagmurun yerini ara ara yagan ama halen mont giydiren ve gece göt donduran soguga birakmis boktan kent.
çok boktan bir kent.
temmuz sonu ziyaret edip yagmurunda islanacagim memleket.

6 gundur durmadan yagmur yagiyormus herkes isyanlarda, durun olm sakin!
akla gelen ilk şey klasik müziktir viyana deyince. hatta mozart ünlü türk marşını kuşatma sırasında viyana' da duyduğu mehter marşından esinlenerek yazmıştır.
1756-1791 arasinda yasayan mozart'in nasil olupta 1693 yilinda yapilan kusatma sirasinda turk marsini bestelemis olacagina anlam veremiyorum, ama deha boyle birsey olsa gerek portakal kabugunda vitamin degilken yapilan kusatmayi sanki o sirada oradaymis gibi yasamak vs...
Zencilerin otu Türkçe istediği Avrupa şehri.
dünyanin en berbat ve en kültürsüz kenti olmasa da olanlarla yarisir.
eski alman imparatorluğu nun, şimdiki avusturya'nın başkenti dir.
üniversitelerinin ücreti dönemlik 363 euro olan, özel üniversiteyi barındırmayan, sağlık sistemi de kral olan bir şehirdir. düzen, tertip, eğitim ve sağlıkta kalite isteyenler eğer bir ülkeye gidecekse ve o ülkede bir şehir seçecekse doğru yer viyana'dır.
Bu sene çevremdeki öss gircek olan 3 insandan 2 sinin okumak için gitmeyi düşündüğü yer bu gidişle almanya gibi olması muhtemel.
Doğudan okumaya gelenlere pek iyi bakılmadığını duyduğum yer, sıkıntı yaşayabilirsiniz.
okumaya giden bütün arkadaşlarımın * kesin dönüş yaptığı şehir. bir kişi bile mi beğenmez yahu?
okumaya gelipte dönenlerin "beğenmemek" nedeniyle değil, "yapamamak" sebebiyle döndüğü şehir. emin olun.
turistk geziyemi geliyosun evladım?
bu şehire öğrenci olarak gidecklerin 23 yaşından küçükse 6550- büyükse 9450 euroyu bankada göstermeleri gerekmektedir. para avusturya da görünecek türk bankası değil yani ha bir de unutmadan yurt yok.
intihar sebebi kent.
yaya üst geçidi olmayan kent. ya da ben görmedim.

edit: şimdi hemen merak edip 50 küsur yaşındaki komşuma sordum, o da hiç görmemiş. zaten yaya üst geçidinin ne olduğunu anlatana kadar da canım çıktı.
güncel Önemli Başlıklar