bugün

uludağ sözlük yazarlarının da viki de yazar olduğunu öğrenmemle vikipediye daha şüpheli daha sorgulayıcı yaklaşacağım durumdur.
hayır abi o yazar burada ''komşu kızına bakıp otuzbir çekmek'' başlığından sonra vikipedi de ''diyalektik materyalizm'' üzerine bilimsel bir açıklama yaptığını düşünmek korkutucu.
Flim ve oyun konularimda baya katkim olmustur ama gercekten hic pratik degil.
kullanıcı adımı bile hatırlamadığım bir zamanlar uygulaması telefonumda yüklüyken üyesi olduğum ama hiç yazmadığım(zor gözüktüğünden, uğraştırıcı geldiğinden)üyelik.
uğraşlı bir iştir. Emek ister.
wikisozluk spot cikti da bizim mi haberimiz yok.
Bir kaç birleşik yazılmış dahi anlamında deyi ayırmışlığım vardır.

Ur wellcome turkey.
aslında doğrusu:
(bkz: vikipedist olmak)
yanlış bilgilerinin yayılmasinin nedenidir .
hayat sana vay wiki vay vay anlamına gelir.

(bkz: ilsi wikiki)
Tüm sözlüklerde yazar olmaktan daha kalitelidir.

Yazdığınız şey çok denetimden geçip onaylanır.

ilk zaman karışık gibi gelebilir ama çok daha niteliklidir, bir yazara nazaran 100 kat daha bilgili olmanız gereken ağır ansiklopedi..

Toylara öğretemem, amk orayıda batırırlar.
benimde aralarına katıldığım yazar gurubudur.
nasıl olunduğunu bilmediğim nasıl yazar olacağımı söyleyecek bi arkadaş olursa yapmayı fazlasıyla istediğim iş.
vikipedi tarafından her internet kullanıcısına sunulan imkandır.
en çok yapılan hatalar haber yazar gibi yazmak, türkiye'deki interaktif sözlükler tarzında yazmaktır. açın ansiklopediyi farklı konulardan 10 bilgiyi alın okuyun analiz edin ona göre hazırlayın. işte o zaman gram dokunmazlar aktarımlarınıza.
Çok taşaklı bir iştir insanda bir cooluk oluyor milleti bilgilendiriyoruz sonucta
Edit:belli bir sure sıktı biraktim.
internetten tek tek araştırma yaparak, doğru ve kesin bilgiler vermeye çalıştığım hatta 2 saat harcayarak yaptığım anlamlı çalışmaların bir anda kendini bilmez salak bir moderatör tarafından silindiği yada geri alındığı için uzun zamandır bilgi vermek istemediğim site. yazarlık iyi hoş ama moderatör denilen bir salak * sizin emek verip yazdığınız doğru bilgileri onaylamayabiliyor. kaç defa kavga etme noktasına geldim o moderatör bozuntularıyla bu yüzden.
gayet uğraşlı bir iştir.
Genellikle yunanca yaptığım bu araştırmalarda klavyenin latin olmasından dolayı yazımda aşırı zorluk çekiyorum. note booka ayrı bir greek klavye alıp gezdirmek de istemiyorum anlayacağınız eziyete dönüyor olay.
2009'dan beri yaptığım iştir. cümleleri tek tek inceleyerek ve kaynak belirterek özenle yazdığım yer. verdiği huzur bir başkadır.
güzel ama meşakatli iştir. [kaynak belirtilmeli]
bilgiç insanları diğer insanlardan ayıran özellik.
yorumsuz yazı yazmayı, sürekli dikkatli olmayı, imla kurallarını bilmeyi gerektiren,* amacı insanlara sadece bilgi vermek olan kişinin yapacağı gerçekten zor bir iştir.
bir an önce başvurulması gereken durum. hem millete katkısı olur insanların hem de yazar alımları kapatılınca başını taşlara vurmaz*. sözlükte yazmaktan daha büyük katkısı vardır belki de insanlığa.*