1. 1.
  faroe adaları ekibi vikingur'un en ilginç özelliği 2 kulübün birleşmesinden 2008 yılında kurulmuş olması..beşiktaşın uefa daki 2.tur rakibi. ilk maçını 15 temmuz'da inönü stadı'nda, rövanş karşılaşmasını ise 22 temmuz'da deplasmanda oynayacak.
  2 ... bluebeach
 2. 2.
  armasına hasta olunası futbol kulübü.

  http://www.seeklogo.com/i...EAA2F079-seeklogo.com.gif
  1 ... gagagnebio
 3. 3.
  (bkz: vikingur gotu)
  1 ... der meister
 4. 4.
  ''Merhaba; Kurada Beşiktaş ile eşleştiğimizi öğrenince hem heyecanlandık hem de çok mutlu olduk. Elbetteki sizler asıl favori olansınız ama bu bizim gibi amatörler için belki de karşımıza hayatta ancak bir kez çıkabilecek bir tecrübe demek. Beşiktaşı daha önce gerek şampiyonlar ligi gerekse de uefa kupası maçlarında tvden izlediğimiz kadar biliyoruz. Takımınızın yıldızları ile tanışacak olmak bir onur; bu yüzden istanbulda oynamayı heyecan içinde bekliyoruz ama elimizden gelenin en iyisini yapmak ve Beşiktaşın yıldızlarına zorlu bir mücadele içinde geçirecekleri maç sunmak istiyoruz. Vikingur takımını ve gündelik yaşamını sizlere şöyle özetleyebilirim; Haftada 40 saat çalışıp bazen 4, bazen 5 gün olmak üzere genelde akşamları saat 6 ila 8 arası idman yapan işçileriz bizler. Yarı profesyonel ve amatörlerden oluşan bir takımız. Benim gibi bankada çalışanından, fabrika işçilerine kadar ve hatta hala eğitimine devam eden öğrencileri de barındıran bir takım. Toplam nüfusu ikibin olan birbirine yakın iki köyün takımları GÍ Gøta ve Leirvík ÍFin iki yıl önce birleşmesi sonucu Vikingur olarak doğduk. Bu kulüpler küçük kulüplerdir ama özellikle GÍ Gøta gurur duyulacak bir geçmişe sahiptir ki Faroede altı şampiyonluk kazanmıştır. Fakat Vikingur daha ilk günden itibaren tam anlamı ile bir başarı hikayesidir çünkü kulüp mümkün olduğunca yerel sporcularla hayatta kalmak istiyor. Asıl amacımız her zaman için yerel oyuncuları kazanmaktır. Beşiktaş maçını başarı ile geçmenin bizler için büyük bir hedef olduğunun farkındayız, hatta çok büyük bir hedef. Fakat avrupa liginde Faroe futbolunu temsil edecek olmanın gururunu yaşıyoruz. Futbolu seven, forması için kalpten mücadele edecek olan bir grup işçi olan biz amatörler için bu durum muazzam bir şey. Bizler şu an Beşiktaş gibi uluslarası saygınlığı olan bir takıma karşı oynayacak olmanın önceliğine sahibiz. 30 bin kişilik bir kalabalığın önünde oynama şansına sahip olmak bir çoğumuz için rüyanın gerçek olması gibi bir şey. Özellikle de dünyaca ünlü olmuş Çarşı gibi bir taraftar topluluğunun olduğu kalabalığa oynamak Sıcak karşılanacağımızdan ve bu çok çalışan, yıldızı olmayan ama tıpkı sizler gibi futbolu çok seven biz amatörlere karşı saygı ile yaklaşılacağından şüphemiz yok. Takımım adına şunu söylemek isterim ki bir an evvel istanbulda olmayı gözlüyor ve sizleri de ikinci ayakta Faroe Adalarına bekliyoruz. May the best team win ! iyi olan kazansın ! ''

  takım kaptanlarının, takımın; beşiktaş'la yapacağı uefa kupası maçından önceki mektubu(ymuş).
  5 -1 ... grb 050904
 5. 5.
  arması çok güzel olan saygı duyduğum bir takım; umarım daha iyi yerlere gelsinler.
  1 ... metalikadam
 6. 6.
  2008de iki köyün birleşmesiyle kurulmuş futbol takımı. dün akşam neredeyse beşiktaş'a gol aytıyorlardı. eheueh.
  1 ... bikereindiroeli
 7. 7.
  (bkz: vikingur bu sene sike sike şampiyon)
  1 ... hayatadami
 8. 8.
  --spoiler--
  Beşiktaş'ın UEFA Kupası'ndaki rakibi Víkingur Gøta'nın Başkanı: "Logoda kuruluş 2008 yazıyor ama UEFA'ya geç yazdırmışlar bizi. "
  --spoiler--
  *
  1 ... delicious
 9. 9.
  bu kelimeyi ilk görünce aha vikipedi yeni bir oluşum yapmış dedim. Ama işin aslı sonradan çıktı..
  Meğersem bir futbol takımıymış.
  1 -1 ... soytari papyonu
 10. 10.
  yeni bir yazar. hoşgelmiş.
  ... mrl tln