1. 1.
  daha çok iskandinav ülkelerinden çıkan grupların yaptığı metal türüdür. esasen folk metal'in bir alt dalı olarak da kabul edilebilir. bu metal türünde, brutal vokaller ve folk ögeler daha çok ağırlık göstermektedir.ayrıca, şarkı sözlerinde da ağırlıklı olarak pagan inanışına duyulan özlem dile getirilmektedir.

  bu tarz müzik yapan en önemli gruplar olarak da; enslaved, ensiferum, amon amarth, hagalaz runedance, falkenbach gibi gruplar sıralanabilir.
  6 -1 ... insomniac
 2. 2.
  Amon Amarth bu türün bence tartışılmasız en iyi grubu.Tapıyorum.

  (bkz: Amon Amarth)
  3 -2 ... deathbiscuit
 3. 3.
  temelini bathory'nin atmış olduğu, tema olarak kuzey mitolojisi ağırlıklı olan viking metale sırf işledikleri konu nedeniyle amon amarth, unleashed gibi gruplar da dahil edilmektedir, söz konusu türün sadece tema ile değerlendirilmemesi gerekmektedir.
  3 ... falken
 4. 4.
  Viking Metal, 1980'lerin sonunda Black Metal grubu Bathory'nin çıkarttığı Hammerheart albümünün Black Metal'den uzak olması sonucunda ortaya çıkmıştır ve Bathory ilk Viking Metal grubu olmuş bundan böyle de Viking Metal'e yönelmiştir.

  Türün kökenleri Black Metal ve Heavy Metal'e dayanırken, Folk metal birleşim türlerinden birisi olarak kabul edilir. Viking Rock ise Viking Metal'in alt müzik türü olarak kabul edilir.

  Viking Metal'de diğer Metal müzik türleri gibi ağırlıklı olarak Elektro gitar, Bas gitar, Bateri Seti, Sert Vokaller kullanılır ayrıca bazen klavye ve bazen farklı etkiler yaratmak için yerel iskandinav çalgılarıda müzikte kullanılır.

  Şarkılarda genellikle Viking Çağı'nın mitolojisi, trajedisi anlatılır. Ayrıca şarkılara, çoğunlukla kahramanlık, savaş ve dramatik temalar işlenir. *
  2 ... ece kscg
 5. 5.
  heavy tınıları sezebilirsiniz, hatta pek işin içinde değilim diyorsanız heavy damgası vurabilirsiniz. yalnız püf noktası vokale dikkat etmektir.
  ... rowan
 6. 6.
  (bkz: iskandinavya yı sevme sebepleri)
  3 ... ragnarok
 7. 7.
  şarkılarda genellikle viking çağı'nın mitolojisi, trajedisi anlatılan metal alt türü.
  2 ... ragnarok
 8. 8.
  bazen power metal ile karıştırılandır. ikisi de büyülü orta çağ havasını yansıtır.
  1 ... unknown device
 9. 9.
  folk metal türü.En sevdiğim.

  tavsiyelerim;
  https://video.uludagsozluk.com/v/viking-metal-124539/


  https://video.uludagsozluk.com/v/sözlük-yazarlarının-şu-an-dinledikleri-şarkılar-124501/  müzik kulağınız varsa zaten seveceksiniz.
  ... kadersizim ulan