bugün

Konu itibari ile çok ses getiren sizi şaşırtan bir konuya sahip değil, ancak Barcelona ve çevresinin o muhteşem atmosferi filme çok özel bir hava katmış, Xavier bardem ve penelope cruz'un oyunculuklarıda filme eklenince tadından yenmez bir film olmuş.
film de penelope cruz tam bir çirkef gibi davranıyo ama yine de küçük şımarık kız çoçuğununu andırıyo, çok şirindi.
scarlett johansson süper seksi,taş , beton.
javier bardemin ses tonu ve ingilizce aksanı tapılası.
soundtrackler muhteşem ötesi, filmdeki duyguyu yakalamamıza büyük bi katkısı var.
kısacası benden 10 üzerinden 10 alıyo çünkü sonunu tahmin edemediğim çok az filmden biri..en azından türk filmi gibi bitmiyo
beklentimi yeteri düzeyde karşılamayan bir film oldu. penelope cruz'un performansına söyleyecek en küçük olumsuz eleştirim yok mükemmel oynamıştır kendileri ve güzelliği ile filme heyecan katmıştır..
genelde sevişme sanatının geçiği aksiyonun gırla olduğu bol aksiyonlu ama yinede sanatsal yanı olan, çok ilginç önermeleri çok ilginç sebeplerle destekleyen, aktrisleri sağlam olan film.
penelope nin takır takır saydırmasından sonra pes te ispanyol spikeri aldırıp her pozisyonda kendimden geçmemi sağlamış filmdir.

"ooo rrooohhhğğhhaaaaaa"
tepkiyle karşılanan farklı ilişkileri çok tatlı bir kurguyla gözler önüne sermiş izlenilesi film.
Penélope Cruz 'un zirveye kurulduğunun filmidir esasında...Konusunun berbatlığına rağmen, Scarlet Jhonson'un, muhteşem ispanyol güzelinin yanında sarışınlığına rağmen ne denli yetersiz kaldığını izlemek için bile izlenilebilir..Hatta sırf bu yüzden tekrar izleyebilirim *
kadınlardan korkmanıza sebep olacak film. şahsen ben bir kez daha korktum. ama penelope cruz kesinlikle harika.
güzel filmdir. vasatın biraz üstündedir. çok büyük şeyler ummamak lazım, zira hep aynı döngü içinde geçer. film bittiğinde "hadi bakalım ispanya'ya!" şeklinde cümleler kurabilirsiniz.
türkçe dublajında; hatunların kalmaya gittiği uzak akrabanın kocasının sesi yemekteyiz dış sesidir.

ulen bir an ''cristina hanım, hiç yakışıyor mu size eldiven kullanmadan sevişmek'' diyecek filan sandım. korktum lan.
renkler ve seslere kapılır gidersiniz bu filmde. o sokaklardan akar geçersiniz bir tütsünün ateşinden incecik sızan duman gibi. hikaye o renklerde ezilir. hikaye anılarda ezilir. hikaye ezilir, film sürerken perdede. önemini yitirir tüm film tek bir "an"dan sonra. ne zaman hatırlasam gülümser ve yeniden gülümserim, beynim süslü bir flashback içerisinde mayışır güzelce. müzikleri dinlenirken her karesi** hatırlanası film.
Javier Bardem'in 3 lü kombo yaptığı film.
dünyanın en boş ama en izlenesi filmi. güzel kızlar, güzel evler, ispanya ve şarap. yiyelim, içelim, sevişelim, sanat yapalım mantığında insanlar...
ne diyim, hayat size güzel...
sırf penelope cruz ve javier bardem'in kavga sahneleri için bile izlenebilecek film.filmi izledikten sonra pek hazetmediğim penelope cruz hakkındaki görüşlerim değişti.ne kadar doğal oynamış bravo valla.
Woody Allen filmi.

barcelona sahneleri can alır.

Scarlett Johansson gibi bir afeti bize tanıtır.

Javier Bardem, Penélope Cruz. fazla söze ne hacet.

fakat doğrusu için vicky christina barcelona .
javier bardem var dedik, bağrımıza bastık.
romantik bir şeyler beklerken piskopat ilişkiler barındıran filme rastladık.
penelope cruz'a utanmadan tekrar aşık olduk.
woody allen sen kocaman bir çılgınsın dedik filmin sonunda, hayata devam ettik.
o değil ispanyolların aksanı ne kadar güzel lan.
bir başka woody allen filmi.

bir filme woody allen dokunur da ortaya vasatın üzerinde bir şey çıkar mı? çıkmaz. ortalamanın azıcık üzeri sığ zekanın bet triplerinde gidip geliyoruz gene. parası olduğu için film yapabilen adam ve onun entel görünebilmek için filmlerini beğenen antin kuntin kitle filmi gene. gene. verilen zamana yazık.
woody allen klasiği.
bohemlik ile zenginlik arasındaki farkı harika bir şekilde ortaya koyan, insana "ben neden zengin değilim?" değil, "ben neden bohem değilim?" sorusunu sordurtan woody allen filmi.
müzikler harika, vicky harika, ortam, hayat, barcelona, barcelona'da bohemlik harika.
ha film çok mu güzel, değil ama işte bitince mutlu hissediyor insan kendini. ah o gemide bende olsaydım, bohem bohem yaşasaydım diyor.
penelope cruz'un cazgır bir karı olan (bkz: maria elena)'yı canlandırdığı film.
(bkz: juan antonio)'a nasıl bağırıyodu öyle...
(bkz: izleyen bilir)
(bkz: severek izliyoruz)
insanın Scarlett Johansson'a mı yoksa Penélope Cruz'a mı bakacağını şaşırtan filmdir. ama gel gör ki Penélope o kadar, o kadar ve o kadar taş ve seksidir ki; üzgünüm scarlett, bakmaya doyamaz insan.. hele o yerde iki büklüm resim yapma sahnesi yokmu beni benden alıyor.. ayrıca film müzikleri de bir harikadır..
penelope cruz'un ispanyolca konususuna ve sigara icisine hasta olunan filmdir.
sonu az buçuk havada kalan bir film olsa da güzeldir, izlemeye değebilir.
altyazısız izleseniz bile anlayabileceğiniz basitlikteki film. hatta iddia ediyorum, sessiz bile anlarsınız. güzeldi, beğendim o ayrı mesele.
yok böyle bir ilişki şekli ama söz konusu woody allen olunca yaşamı ile örtüşen bir film yapmış işte. Javier Bardem'e hasta biri olarak beş kere daha izleyebileceğim filmdir üstelik nefis ispanya sokaklarına gidip gelmiş kadar oldum.
güncel Önemli Başlıklar