bugün

Verdikçe artar, bilmezsin nasıl? inanmayan varsa denesin görsün. Rahmetli babannnem veren elden eksilmez derdi, allah verir fazlasını. Sen iyilik yap yeter ki.
cinsel anlamı da olan bir fiil.
almak gibi değildir, fedakarlık ister. veren alandan üstündür.
güzeldir, azizim. vermenin güzelliği yaşanmalıdır. hülasa; huzurun en kestirme yolu budur.
aslında ne kadar ruhundan bir parça verebiliyorsan karşında kine o kadar insansın. ne demiş şair sokak köpeğine merhaba demeye başladıysan insan olmana çeyrek kalmış demektir.
Sevenleri sevdiğine verdiler ama sevilen sevene vermedi.
Bir kadının ağzından cinsel manayla çıkınca itici duran fiil eylem.
Metanın sahip olan kişi tarafından yer değiştirmesine izin verilmesidir. Sizin aklınız fesat.
tehlikeli bir kelimedir. cümlede gelişi güzel kullanılmamalıdır.
şimdi oturup düşündüm de; lan çok komik bir kelime bu.. vermek.. o kadar da kullanıyorum... ilk okulda:" öğretmenim ayşe silgimi vermiyor", lisede; "lan çıtırsu yardırcan'a vermedi göt gibi kaldı lale", üni'de "hacı şu kız bana vermedi gitti ya" gibi. şimdi düşünüyorum anlam veremiyorum, ya da fazla düşünmekten dolayı anlamını yitirdi.
"Osman gel sana vericem"
"Kız acaba ali'ye mi versem ahmet'e mi ?"
"Deneyimli bay/bayan a verilir"

(bkz: artık düşünmüyorum)
argoda kızın/kadının 2. şahısa vajinal veya anal sexe müsade etmeidir.
bir kere sunu al demek,iki kere vereceğim demekten iyidir. *
normalde devretmek gibi anlamı olsada argoda verilen şeyin aslında karşı tarafa verilmemesidir.
açlık içinde olan insanlar tarafından fetiş nesnesi haline getirilir verme durumu. özellikle cinsel anlamda kullanılan vermek edimi, erkeklerin kadınlardan cinsel ilişkiye izin vermek beklentisi içinde olduklarından bu denli fetişleştirilmiştir.

iyi de kardeşim, sen değil misin "bakire kız arıyorum" diye sağda solda dolanan, sevdiği adamla sevişti diye kız kardeşini öldüren, kızını zehirleyen sen değil misin? "ben neremi örteceğimi biliyorum, o yüzden türbana karşıyım" diyerek cinselliği kötü kodlayan "çağdaş" erkek ve kadın sen değil misin?

bu kadar tabular oluşturup, oluşturduğun tabular üzerinden doğan yoksunluğu neden bir fetiş unsuru haline getirirsin o zaman?

vermek böyle bir şeydir işte. nedense bir erkek bir kadınla güzelce sevişebilmesi için bir şeyler vermeyeceğini, vermemesi gerektiğini düşünür hep.
sevişmenin, seksin, cinsel ilişkinin kadını yeren, kadının utanması gereken, ama erkeği göklere çıkaran, övündüren bir şey olduğunu zannedenlerin kadınlara indirgedikleri eylem.

erkek kadınla sevişiyor, kadın erkekle sevişiyor. bu durumda ikisinin yaptığı da aynı şey. umarım bu konuda hemfikiriz. biri yapmazsa, öbürü de yapamaz (ona sevişme denmez). bu durumda her iki tarafa da aynı iş düşüyor yani. demem o ki, bir kadın veriyorsa*, erkek de aynı şekilde veriyordur o zaman. biri utanacaksa, öbürü de utanacak, sevinecekse öbürü de. iki kişilik bir eylemse, herşey yarı yarıya paylaşılacak.
biri diğerinin içine giriyor diye, bu ona bir üstünlük sağlayacaksa bilemiyorum tabii.*
(bkz: eve gelip vermeyen kiz)
...
-olum tam sınava gircem bi baktım kalem yok
+eee
-sonra işte ayşe bana verdi
+ne!! verdi mi uheheuahhah
-ya olum kalemi verdi
*tabii tabii
-lan!!
*başka kim verdi lan??
-ya şimdii o konulara girmeyelim (artist pozlar falan)
*
almaktan daha üstündür*
Bir nesnenin sahip değiştirmesiyle sonuçlanan eylemdir.
seks anlamında kızlara yüklenen ama aslında erkeklerin yaptığı eylem. ben çükümü çıkarıp cebine koyuyorum, sen neyi kime veriyorsun kardeş? kızların yaptığı budur. alırlar.**
erkekler seks için kadını ikna etmek durumunda olduğu için, cinsel ilişki de vermek ve almak düzeyindedir.
erkek kanırta kanırta, mücadele ederek alır. kadın da uygun görürse verir.
iki tarafın birbiriyle uyum içinde sevişmesi olayının erkekler tarafından pislikçe adlandırılışı.
ülkemizde sıkça kötü anlamda kullanılan kelime.

-mahmut abi hülya abuzere veriyormuş
-hadi lan o kız vermez
-valla vermiş herif her yerde anlatıyor
-vay orispi
feministlerin ağızlarından tükürükleri fışkırırcasına söylediği 'kadınları küçük düşürüyor' çığırtılarına neden olan sözdür. diğer bir anlamda feministlerin can sıkıntılarını gidermek için kendilerini kandırmak amaçlı kullandığı alt tarafı bir kelime. aslında kimsenin küçüldüğü falan da yok hani. ulan veriyorsun işte, hatta içinizi rahatlatacaksa erkek kişisi de aynı anda vermiş oluyor. olay sadece kelime oyunu! şöyle rahat bir koltuğa oturun ve söylediklerimi bir kaç kez okuyun (feministler lafım size!) aslında bu kelimenin duruma ne kadar uyduğunu, cup diye oturduğunu anlayın. doğru yolu bulmanız konusunda inancım tam size.
kadını küçük düşüren kelimelerden biri. beden ve ruh verilen bi şey midir? fedakarlık mıdır? zevk almaz mı kadın sevişirken, sadece feda mı eder kendini? kadınların cinsel ilişki sırasında daha çok zevk aldığının keşfedildiği şu çağda kullanılması durumunda kulağa ironik gelen kelimelerden biri.