bugün

şahsım tarafından vetejaryan * olarak telaffuz edilip böyle söyleniyordu lan işte diretip arkadaşımla 2 gün gülmemizi sağlayan gavur kökenli et yemeyen anlamında ki sözcük.
biz sağlıkçıları çok uğraştıran kişilerdir. immün sistemleri oldukça zayıftır. olası hastadırlar. her mikroorganizmanın uğradığı hancıdırlar. enfekte sayarım ve yaklaşmam bu kişilere.
"meyve ve sebze yemek, et yemekten daha vahşicedir. hayvanların en azından kaçıp kurtulma şansı var."
Et yameyen varlıktır. Genellikle ya etin o güzel kokusundan dolayı ya da hayvanları öldürmek istemediğinden et yemez. Tabi farklı sebeplerdende et yemeyenleri vardır.
(bkz: kızı etkilemek için salata yiyen erkek)
demir ve b12 eksikliğine bağlı anemik olan ya da olacak kişi.. üzgünüm...
Farklı sebeblerle beyaz et ve kırmızı et bazı durumlarda yumurta, süt ve süt ürünlerinin tüketmemeye denir. Etyemezlik olarak da bilinir. Vejetaryenlik beslenme, ahlaki ve dinsel sebeblere dayanabilir.
Hayvanların yemek için beslemenin daha sonra öldürmenin yanlış oldugunu düşünerek yemeyenler vardır. Etsiz beslenmenin sağlıklı oldugunu düşünüp de yemeyenler vardır. Dinsel nedenlerden dolayı vejetaryen olanlar vardır.
hayvan çifliklerindeki hayvanların ne şartlarda bakıldığı ne şartlarda kesildiği genel olarak bilinmiyor. araştırılsa ya etyemez olunur yada en aza indirgenir kişinin tercihinine kalmış aynı şekilde yemeye devam da edebilir.
izlenmesi gereken bir belgesel.. http://www.youtube.com/wa...Yb7IUs8&feature=share
et girmeyen yere dert girer demiş atalarımız. bu konuyla ilgili söylemişlerdir diye umut ettiğim atasözü.
hayvansal gıda tüketmeyen kimse.
yeteri kadar baklagil tüketmediği taktirde unutkanlığı artacak insan = ben.
sanılanın aksine sağlıklı olmayan insanlardır. sağlığı geçtim de ağzının tadını bilmeyen insanlardır. ben canlıları yemiyorum diyenler için daha önce belirtildiği üzere diyorum ki ulan patlıcanın, domatesin cansız olduğunumu sanıyorsun, git azıcık kitap oku, onu bulamıyorsan git ansiklopedi oku, hadi o da yok diyelim evinde gir internetten google a bak araştır azıcık mal.
bitkilerin canının olduğunu bilen ama bir bitkinin en fazla cimcik acısı gibi bir acı aldığını, %90'nın sudan olduğunu bilen, kökünden kesilmeyen sebzeler ve çoğu meyvenin koparıldığı yerde daha çok yetiştiğini bildiğinden aynı zamanda doğaya katkıda sağladığını bilen kişidir.*
tanrı kesin yok ya. ''bitkilerin canı yok mu!!!111111'' diyen embesilleri çoktan yok etmişti olsa. bitin artık!
bitkilerin hisleri yoktur ölü yiyici saldırganlar. sinir sistemleri yoktur. sese, güneşe tepki veriyor olabilirler ama sizin ağzınıza laf veremiyorlar maalesef.
öncelik, ağız tadı değildir zaten. türcülerin, olaya bu açıdan bakıyor olmaları beni hiçbir zaman şaşırtmıyor.
inanılmak istenenin aksine, ağızlarının tatlarını bilirler.
bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan saldırgan etoburların sözlerine aldırış etmeyiniz efendim.
öfff bi yürü git beyinsiz diye kovalamak istediğim insan tipleridir.
vejetaryen olmak ailen kaburga dolması yemeye giderken evde oturup ıspanak yemektir.

not: ıspanak yemekten çok memnunum.
Yazıldığı gibi okumaya dilimin dönmediği kelime.
bitkilerde b12 vitamini bulunmadığı için derhal aile hekimine b12 vitamini* yazdırması gereken otoburdur.
(bkz: büyük baş hayvan)
bir türlü doğrusunu söyleyemediğim, yabancı uyruklu kelime. kaç kez kendisine "veterizyan" deyip de çevrem tarafından ayıplanmışımdır. olmuyor,bir türlü doğru telafuz edemiyorum.
olduğumdur. açıkçası gayet güzel bir duygu. bir süre sonra etin kokusundan bile tiksinirsiniz.
http://www.gulkaynak.com/...an-olmanizin-vakti-geldi/
http://www.haytap.org/ind...yasi/vejeteryanlik-tanimi
arkadaşlarının yıllarca dalga geçmekten bıkmadığı insandır, aynı arkadaşların zaman içinde size alışıp kendileri için mangal yapacakları zaman size özel yemek düşünmeleri de ayrı güzeldir, dışarda yemeğe çıkılacaksa sizi düşünerek gidilecek yere karar vermeleri filan da var, çok sevdiğimiz hareketler bunlar hep. Ailede hiç kimse et yemediği için size çok normal gelen şey başkaları tarafından şaşkınlıkla karşılanır ve tuhaf bi muhabbet olur çoğu zaman, mesela " birazcık da mı yemiyosun ?" ya da "evet içinde et var ama çok küçük ya görünmüyo bile" gibi. şimdi mi cevaplarsın sabaha mı bırakırsın !
bu durumu canlılara zarar vermemek için ot yer oda canlı balık yer o da canlı diye saçma sapan yorumlayan yarım akıllılara hatırlatmakta fayda gördüğüm olay ; bir canlıyı bağırta bağırta öldürmek başkadır. acıyı hissettiğini bile bile, o an canının yandığını sana acı dolu gözlerle bakarken buna şahit olmak o eylemi hala gerçekleştirebilecek kadar soğuk kanlı olmak ya da sizin tabirinizle müslüman olmak, benim tabirimle cellat olmak vicdansız olmak ayrı şeylerdir.

not : ayrıca nekadar köpek tecavüzcüsü varsa amlarına koyayım ben onların.

not2: sakinim. sakin sakin koyarım.
Büyüyünce olmak istediğim durumdur.Yazık değil mi hayvancıklara?